kupovina bmw e36 2.5 coupe vs focus mk1 1.6b vs octavia 1.8 T ???

kupovina bmw e36 2.5 coupe vs focus mk1 1.6b vs octavia 1.8 T ???

Član
od ponudjenih bmw definitivno ako je u dobrom stanju a tih cuopea ispod 8-10 k tesko da ima da su takvi...meni licno je e36 coupe velika zelja ali ono M optic, 141 kW,full koza klima , sekvent plin (morao bi :)), estoril blue boja itd..dreams :cool:
ne zaebavaj uzmi e36 coupe;)
 
Član
moj prijedlog kao i vecine nas ti je bmw,prijatelj mi je prosle godine uzeo 318i limuzinu sa m-paketom i mogu ti rec da ide i da je udoban :icon_smile:
 
Član
malo ti je cudan ovaj izbor... taj bmw coupe i onda octavia... tacno je da stara octavia nema bas prostora nazad kao nova recimo... al sta reci za bmw onda... mislim glupo ih je po tome i poredit... naravno onda prvi bimer, zadnja vuca, jako auto, mladost, treba i to uzet u obzir... ;)

octavia 1.8 turbak, pa ono, na izgled "nista", bezopasno, a pod haubom ipak nesto jace lezi :icon_biggrin:
 
Legend
GOLF TZ je napisao(la):
Focus zna gubiti gas.. ja jednom krenuo sa rodjakom za sarajevo (bolje da nisam), kad smo se penjali uz karaulu izgubi gas, stani kreni ... 4 sata nam trebalo do sarajeva...

octavia, lijep autic, taj motor ide predobro.. sa chipom ces derati vecinu auta po gradu. udobnija od golfa mk4 dosta.. pouzdan autic.. pozadi i nije nesto velika ali nije takodjer ni mala, u gepeku mozes sporet prevesti i da ga normalno zatvoris...:) al vidim ti spominjes nekakve udobnosti, prostranosti.. jbg, kupi onda mercedesa "okonju" i sutii

o BMW-u ti ne mogu rec puno jer nemam iskustva sa njima.. vozio sam samo od njih 1,8 dizel (163KS ) i 3,0 dizel .. oba motora idu za nepovjerovati...

uglavnom moj izbor bi bila octavia... focus ima los motor a bmw e36 je malo "starije" auto za octaviu...


Zamjeni jarane pedalu gasa pa nece trzat i gubit gas, nekad se kola moraju i popravit ;)

I ja imam Octaviu, uzasno mala i skucena, gepek ogroman, servis jeftin. Ali kod mene je TDI servis za 1.8T je sigurno nesto skuplji. Ovjes na oktaviji je katastrofalan, to i skucenost u kolima jedina mana. Obzirom da si ti momak, pa te boli cosak za prostor, i da 1.8T beli ima nesto bolji ovjes od ovih TDI, moj glas ide Octaviji. Nekako i mogu skontat Skodu i BMW, al jarane dje nadje Focusa u ovoj kombinaciji, ajde da je onaj neki americki Zetec 150 KS ili nesto slicno al 1.6B nidje veze sa ova dva prethodna ;)
 
Član
Ako je ičemu ta 36-ica ,ne bih imao ni najmanje predomišljanja.
Jer imali šta ljepše , šestak urliče , a dupe se baca kroz krivine i još uvijek jebački izgleda.
A Octavia mi je samo jedan obični 'family car' , nit' smrdi , nit' mirše sem tog motora:lol:
 
Početnik
OCtavia je fin autic,onako ima lijepu liniju,samo je pozadi skucena do maximuma,ima prostora ko u mojoj corsi :D I sto joj je ovjes na nivou golfa 2,Nekako pretvrd neudoban..Ali sve u svemu solidan autic,uzeo bi je kad bi imao priliku :icon_smile:
 
BHT Ovisnik
hvala svima :cool:

kao sto rekoh,prostor mi je bitan:cool: al kad je bmw tu ovakav u pitanju onda ne,da sam stavio limuzinu e36 razumijem da je glupo porediti,al ovaj me samo pali sto je coupe jer nisu toliko česti na cesti ko ostali,na njemu su 16" falcare

kao sto rekoh za octaviu,taj motor od benzinaca mi je najbolji u omjeru potrosnje s ostalim,a znatno jaci

a focus isto ovaj motor sto se tice neke solidne potrosnje

nisam neki trkač,volim potegnuti,al nista posebno sad da se trkam i to,bmw bi i 1.8 bio dovoljan...


skoda je otpala zbog prostora kad velite,ostaje samo focus i bmw,sto se tice snage nebo i zemlja,znam:D
focus se bojim samo to jer kaze mi mehanicar da ti motori inace imaju problema s tim gasom
 
BHT Ovisnik
iskreno malo ga se bojim:icon_twisted: a lot of power:D
evo razmislit cu jos malo,bio sam u obzir uzeo i astru coupe bertone ali kazu trose ulje ,isto kao i vectru koja mi je bila prva u planu,to je sve negdje moj cijenovni rang,slabo sta tu ima auta,ima stilo,al kazu jebe ih elektronika i mjenjac
 
Član
da nego sta pamet u glavu posebno taj prelaz s famoznih 54 ks >>>> 192 ks ako bude, jos s vw na bmw :D :icon_eek::cool:

ali nije nista opsano za tebe, ti i kad udaris onda je to kuca ili neki zid :)

ozbiljno, sve sto ti treba je da ispocetka budes oprezan, naviknes na auto i tu snagu polako, pa tek onda je iskoristis :cool:

da imam novce sad bi uzeo ovog http://www.pik.ba/artikal/1171973/bmw-e36-325i-coupe-m3-paket-full-oprema/

LP;)
 
Top