kupovina bmw e36 2.5 coupe vs focus mk1 1.6b vs octavia 1.8 T ???

kupovina bmw e36 2.5 coupe vs focus mk1 1.6b vs octavia 1.8 T ???

BHT Ovisnik
pozdrav,pitao sam za dosta auta,to je uglavnom vezano rodbini,e sada trazim auto sebi:cool:

izbor sam sveo na focusa 1.6b i u oko mi je upala octavia 1.8 T 150ks da odgovara mom cijenovnom rangu,te danas uocih isto dobru ponudu za bmw e36 coupe 2.5 ,ima opreme,klima,abs,servo.... njega bih mogao za oko 5000km dobiti imozda cak u zamjenu i jettu i nesto novca,stanje auta znam i dobro je,e sada vas savjet,mehanicar mi kaze da ovaj benzinski motor u focusa ima problema sa elektronikom,tj. zna "gubiti" gas,odnosno snagu u startu,kako li vec....octavia znam da je 1.9tdi najbolja,al ja bih benzinca i sto god da uzmem vjerovatno bih plin stavio,kao i u bmw-a jer prelazim dnevno redovno oko 50km + gdje vikendom negdje put,te more i sl. te koliko je prostrana nazad octavia,jel istina da je mala ?:icon_confused:

recite sto znate o autima,mane,kakvi su motori i sl.

e da,octaviu ili focusa bih kupovao u njemackoj;)

savjeti dobro dosli:cool:
 
Početnik
Ovako imam Octaviu i mogu ti rec da je bas malo skuceno pozadi,ima veliki gepek,mozes JUNICU prevest u njemu,ali nazad zna manjkat prostora i za glavu i za koljena.Sto se udobnosti tice ona ti je ko i svaki VW,kruta slobodno cu rec neudobna naspram Lagune sto smo prije imali je kamen..Jedino joj je plus odrzavanje onako nije nesto pretjerano skupo,sto se ovjesa tice i ovih malih servisa..;)
 
BHT Ovisnik
e pa to me brine,prostor nazad,gotovo svaki vikend s ekipom idem negdje,jetta za jedno staro auto ima dosta prostora nazad,vise nego i jetta sa 4 vrata,a jos golfa ne bih samo zbog neudobnosti i sto je krut,kontam da octavia nije bar kao passat jer je on udobniji,al eto prevario se:icon_evil:

mozda ce neki misliti kako onda mogu uzeti u obzir e36 coupe ako mi je octavia mala,to je vec malo drugacije jer je auto vise momacko i sportsko pa se zbog njega vec mogu zrtvovat:D

hvala na savjetu,ajmo dalje:cool:
 
Početnik
Imali oktaviju davnooo tj cim je izasao redizajn 2004g uzeli je novu,i da ti pravo kazem manjka joj prostora nazad,ali ima dosta i prednosti tj iako se temelji na golfu dosta je bolja od golfa vjerovatno zbog duzine,fokusa ja licno nebi,a sto se tice BMW-a to ti nebi znao reci nista,i sto se mene tice izbor bi pao na octaviu 1.8T,nekako mi je najbolja u omjeru ulozeno dobijeno.Msm to je moje misljenje ;)
 
Član
ako je taj BMW u dobrom stanju i to pouzdano znas ja definitivno glasam za njega...
BMW e36+jos i kupe+plincuga...pa sta oces vise... :D
 
Član
Focus zna gubiti gas.. ja jednom krenuo sa rodjakom za sarajevo (bolje da nisam), kad smo se penjali uz karaulu izgubi gas, stani kreni ... 4 sata nam trebalo do sarajeva...

octavia, lijep autic, taj motor ide predobro.. sa chipom ces derati vecinu auta po gradu. udobnija od golfa mk4 dosta.. pouzdan autic.. pozadi i nije nesto velika ali nije takodjer ni mala, u gepeku mozes sporet prevesti i da ga normalno zatvoris...:) al vidim ti spominjes nekakve udobnosti, prostranosti.. jbg, kupi onda mercedesa "okonju" i sutii

o BMW-u ti ne mogu rec puno jer nemam iskustva sa njima.. vozio sam samo od njih 1,8 dizel (163KS ) i 3,0 dizel .. oba motora idu za nepovjerovati...

uglavnom moj izbor bi bila octavia... focus ima los motor a bmw e36 je malo "starije" auto za octaviu...
 
totalno razliciti auti al opet neznam zasto bas 1.6 focus pored ovih ostalih masina koje si uzeo u izbor?? npr 2.0 16v kad vec ides na plin i sl.. i zar bmw e36 coupe ima nazad vise prostora od octavie pa je samo octaviji to naglaseno?
 
Član
ja bi focusa otpisao, skoda ili BMW, posto si ti momak mozda bolje BMW, mada ni octavia nije losa uopste. Sad se dobro skontaj sta ti je lakse i isplatnije odrzavat, ako ces uzeti auto koji ce ti lezati u garazi jer ne mozes regati ili popraviti nesto onda nemoj tako. Stavi na papir sve sto zelis od auta, neku racunicu si napravi i sam ces dobiti odgovor;)
 
Član
ma bmw drug..jednom se zivi :p ma ako redovno servisiras sve ce to biti ok, jer ne prelazis sad neke velike kilometraze mjesecno...
 
BHT Ovisnik
bmw je dobar,znam cije je auto

@sound gore sam naveo bas to za bmw-a i octaviu:cool:

za focusa kazu da gubi gas,ne bih ni bmw-a ovako jakog,al slucajno saznao za to,ja bih rado i 1.8is,al ovaj izletio

octavia vidim imaju motori neki 1.8 od 130ks i jos ostali,al trose vise od ovog 1.8 T,a naveo sam da bih samo benzinca i plin

focus ima 1.8,malo jaci je od 1.6,a ovaj mi potrosnja i performanse odgovara,al sad saznao za taj problem,dok ovi 2.0 16 su rijetki i skupi

a bmw-a bih da ispunim taj "djecacki san"

stari do godine planira kupovinu boljeg auta,ili bmw e60 polovan ili meganea novog,to auto bi bilo za puta i sl. jer cesto idemo dalje,a ovo kupujem bas sebi sada,a naveo sam koliko prelazim,kad se zbroji bude oko 2000km mjesecno +/- ,zimi tu negdje,dok u toplim danima i vise
 
Top