Kupovina auta - savjeti

Kupovina auta - savjeti

Član
Nisam ni ja bio neki fan Kie, ali eto pokazala se kao fantasticno auto, mladalacko, fina oprema, fina cijena. Fabricki imas 7 godina garancije na nju. Naravno da joj opada cijena vise nego VW i slicnim autima, ali uvijek mozes odratiti staro za novo ili staro za staro u njihovom salonu. Opet veliki joj je plus sto se ne krade, a hvala Bogu zivis u Sarajevu i znas da nam je to veliki problem.

I to sto kazes oko kradje . Nasao bih onda realno dobru Kiu sa malo kilometara i dobro je se navozao, svakako ne mijenjam bas cesto auto, tj. nemam namjeru, neka me sluzi 5-7 godina ja zadovoljan, kad bih je za 2000KM prodao kasnije :D . Uzecu je u obzir svakako, hvala na savjetu .
 
Član
Uzmi ti za 12000 opet golfa 5,salim se,ali ako ti se poslije golfa 5 vozi fabia kombi,ili neke kije,to mi je stvarno neshvatljivo....jer golf 5 je atraktivan bar trenutno,normalno da uzmes dobrog,sa dobrom opremom treba malo vise od 12000,vidi razmisli,ti opet uzmi,sta tebi odgovara

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Član

Hvala drug, kontaktirati cu ovog lika za Focus, svidja mi se . Vectra mi ne odgovara, stara za moj ukus, a i preduga, ogranicen sam garazom na nekih 430cm, mislim da je ona duza od toga barem 20cm. Hvala puno.

Uzmi ti za 12000 opet golfa 5,salim se,ali ako ti se poslije golfa 5 vozi fabia kombi,ili neke kije,to mi je stvarno neshvatljivo....jer golf 5 je atraktivan bar trenutno,normalno da uzmes dobrog,sa dobrom opremom treba malo vise od 12000,vidi razmisli,ti opet uzmi,sta tebi odgovara

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Nije druze, Fabia je bio samo primjer auta i nesto sto mi je u datom trenutko djelovalo veoma pristojno i mlado za neke male pare. Odgovaraju mi slicni auti njoj ili blago veci, slicnih karakteristika. E sad, ja cu i dalje trljati svog Golfa za sve vece puteve, tipa odlaska na more i inostranstvo, vise ono za lokalne potrebe trazim neko manje vozilo, ne mora biti malo, ali otprilike ne vece od Golfa. Pogotovo u Sarajevu gdje je frka s park. prostorom uvijek. Nemam ti ja neke potrebe velike bas, ja licno prelazim 12.000km godisnje sto je za mnoge prilicno malo. Da uzimam jos jednog Golfa opet, to mi je nekako glupo jebi ga :D. A nakon mog kojeg sad vozim mi je tesko naci drugog da mi se svidi, rijetko koji ima stanje kao moj i tu opremu ono pa ti svaki naredni djeluje lose :) .
 
Član
Evo neki uzi spisak auta koji me interesuju :
- Focus i Fiesta (2008+)
- Corsa D i Astra H (2008+)
- Polo/Fabia (2008+)
- 207 i 308 (2008+)

Benzin ili dizel, nije puno bitno, dok je neka prosjecna potrosnja tih auta oko nekih 6 - 6.5 l/ 100km ili manje .

Lijepi su mi i ovi noviji Megane, 2010-2012, ali mi svi kazu da bjezim od toga, neki problemi s Delphi pumpama i neke dizne valjda :/ .

Ako neko naleti na neki dobar ili zna nekoga ko prodaje takav, da je dobar, male kilometraze i uredno servisiran i cuvan, neka javi ako nije frka :) .
 
Super Moderator
skup je ovaj focus sa prvu izvedbu dvojke, sa gumenim volanom i nikakvom opremom
gledaj ovakvog ali druga polovina 2007 godine, ima malo zaobljen kastofon, i puno ljepsi tacho sa bijelo crvenim osvjetljenjem. mozes za svoju lovu naci i focus mk2.5, od 2008 godine sto ide ako ti se svidja
 
Član
jesi razmišljao o mazdi 3 ?
Jesam iskreno, ali nisam nasao nikoga ko je imao ovu noviju neku generaciju da mi prenese utiske o dugotrajnosti, pouzdanosti, cijenama servisa itd. Jedino sto znam je da su dobre za anti-kradju :D xD .


BTW, ako neko ima Citroena C4 2.generacije, ovo od 2010.godine pa nadalje, da mi kaze iskustva. Par ljudi mi se pohvalilo koji ga licno imaju pa ne znam ... nasao sam nekog finog u Gradačcu za 13.000KM, protegao bi se jos malo parama ako su se pokazali dobri i ako bi nasao fin primjerak. Cujem da oni koriste HDI motore PSA grupe i da su ti motori prilicno pouzdani.
 
Član
http://www.olx.ba/artikal/22877134/peugeot-407-1-6hdi-full-oprema/
http://www.olx.ba/artikal/22740482/peugeot-407/
po meni bolji od fabie koliko hoces,vozio se i razmisljam da uzmem,auto udobno pliva i mislim da vise hvale ove 2.0hdi..po meni extra auto moze se uzeti i po 8000km sve zavisi do opreme godista i ocuvanosti...all jednostavno auto izgleda luksuznije i od skode i od pojedinih vw..a ako si momak i nisai ozenjen isao bi na astru H gtc 110kw...:D

Gotivim pravo tu 407-icu drug, bar izgledom, ali nazalost, preduga je za moju garazu :confused:. Ali evo razmisljam o nekoj 308ici i C4 sada, izgledaju mi moderno i lijepo. Odustao sam vec pomalo od Fabie, danas sam se vozio u jednoj, pomalo je relativno za mene, jedva stadoh u sjediste :D (112kg) .
 
Član
Član
http://www.olx.ba/artikal/22877134/peugeot-407-1-6hdi-full-oprema/
http://www.olx.ba/artikal/22740482/peugeot-407/
po meni bolji od fabie koliko hoces,vozio se i razmisljam da uzmem,auto udobno pliva i mislim da vise hvale ove 2.0hdi..po meni extra auto moze se uzeti i po 8000km sve zavisi do opreme godista i ocuvanosti...all jednostavno auto izgleda luksuznije i od skode i od pojedinih vw..a ako si momak i nisai ozenjen isao bi na astru H gtc 110kw...:D
Peugeot 407 2.0 sam imao, stvarno vrh auto, sto se svega tice, potrosnja prihvatljiva za ono sta pruza na cesti, pogotovo ovaj 2.0 100kw. Cuo sam samo da treba izbjegavat 1.6 njihove. Ja svoga, koji je bio u odlicnom stanju, bez ikakvih mana prodao za 7300... Ali mislim da momku ne odgovara 407 posto je duze auto.

Moj ti je savjet, ako hoces malo atraktivnije auto, Opel Astra H GTC, koju i sam vozim. Posebno ako naletis na benzinca 1.6 85kw, jeftini za odrzavanje, 300KM veliki servis, mislim da je mali oko 110KM. Opcenito auto je vrh. A ako ti ne odgovara 2 vrata, onda idi na obicnu Astru H, samo ganjaj bolju opremu. Jeftiniji su od konkurencije, a bolji, vjeruj mi ;)
 
Top