Kupovina auta - savjeti

Kupovina auta - savjeti

Član
Pozdrav svima još jednom xD.

E ovako, znači kupujem auto, do sada sam vozio mamin Golf 5 1.9TDI 77kw, 2005.godište, sve OK to, ali nemam "prostora" da oplemenim to auto kako želim pa si tražim neko auto da kupim .

Ovako, budžet mi je maksimalnih 12.000KM, ali najradije ne bih išao preko 9000KM, volio bih da sačuvam koju paru možda za servis neki, registraciju, tuning ili uopćeno za druge stvari u životu.

Ovako, imam priliku kupiti Fabiu 2, 2009.godište, koja je prešla "originalnih" 140.000km (tako vlasnik tvrdi, kaže da je kupljena ovdje nova u ASA Group, ima servisnu knjigu zaključno sa 120.000km, račune, auto bez ulaganja, dozvoljava da vozim na provjeru gdje hoću) .

Fabia je 1.9TDI, 77kW, oprema je neka Elegance koliko ja mogu prosuditi i Combi je varijanta :rage:. Nisam inače kakav ljubitelj tih karavana, ali ovo je stvarno i dalje malen auto, po specifikacijama je otprilke iste dužine kao i ovaj moj Golf 5, a nema nešto toliko ogromnu "guzu" da mi se ne svidi .

Oprema je ovako ... što se tiče eksterijera, ima galeriju, one "bolje" farove sa sočivima unutra, maglenke, parking senzori nazad, aluminijske felge Škodine neke . Što se tiče interijera, ima komande na volanu, BC, srednji naslon za ruku, 4 x Aribag, 2 x pretinca za suvozača, pretinac za naočale na plafonu, radio/CD player u rangu RCD 310 uređaja za VW, digitalna automatska klima (Climatronic misim) , prednji el.podizači prozora, AUX priključak, nasloni za glavu nazad.
Klasika već, alarm, daljinsko zaključavanje i centralna brava, ali eto to se već i podrazumijeva.

Ima li ko Fabiu 2, bilo kakvu, da kaže mi svoja iskustva o njoj i da li ovakva Fabia koju sam naveo vrijedi nekih 8.500KM (neregistrovana) ?
Mimo toga, bujrum još raje koja ima neka auta u toj klasi cijene i veličine da mi preporuči nešto slično :) .

Hvala vam svima unaprijed
 
Poslednja izmena:
Član
I ja tako mislim ono, cak i kad bih imao koju stoju ulaganja u nju uskoro mislim da je isplativo . Nisam siguran za politku ovog foruma i external linkove, evo ja ću staviti link sa OLX-a, neka admini oproste ako nije OK :D .

http://www.olx.ba/artikal/22998021/skoda-fabia-1-9-tdi-138-000-km/

Dopisivali smo se kroz PP, spustio mi je na 8.700KM, mislim da bi čak pristao i na 8.500KM kako rekoh, ali i kad ne bi, ukoliko auto bude u redu, ne bih radi 200KM propustao dobar auto . Svakako sam skontao da odem pogledati, ako bude sve OK okolo i unutra, a koliko vidim jest, kontam je odvući u ovlašteni da je provjere. Znate li koji je možda najbolji i najpošteniji Skoda servis u Sarajevu i okolini ?
 
Poslednja izmena:
Član
Što mogu zaključiti na osnovu slika:
-Prednji branik iskvrcan
-Upošteno lak u lošem stanju (dobro bi došlo poliranje)

Fabije su dosta krute, nemoj očekivati "udobnost" kao kod Golfa V
 
Član
Što mogu zaključiti na osnovu slika:
-Prednji branik iskvrcan
-Upošteno lak u lošem stanju (dobro bi došlo poliranje)

Fabije su dosta krute, nemoj očekivati "udobnost" kao kod Golfa V

Sto se tice udobnosti, ne ocekujem isto kao od Golf 5, ipak je Fabia niza klasa ono . Hvala na odgovoru, te da li smatras da se radi tog branika i poliranja ne isplati uzeti ? Ili da samo probam jos malo stuci cijenu ? :D S obzirom da to nisu neki ono veci problemi .
 
Član
Pa gdje ćeš Fabiu karavan, neznam ima li ružnijeg auta, daj nešto drugo,
pozzz

Daj mi onda neki prijedlog brate, mislim nije sto se ona meni toliko svidja, nego mi se cini da bih za pristojne pare mogao dobiti fin i mlad auto sa dobrom opremom. A svakako preporuci mi neki auto male ili srednje klase koji se pokazao dobar, mimo Polo/Fabia . Ja ti inace citav zivot vozim samo aute VW koncerna pa se u ostale i ne razumijem . Hvala na odgovoru :D .
 
Član
Daj mi onda neki prijedlog brate, mislim nije sto se ona meni toliko svidja, nego mi se cini da bih za pristojne pare mogao dobiti fin i mlad auto sa dobrom opremom. A svakako preporuci mi neki auto male ili srednje klase koji se pokazao dobar, mimo Polo/Fabia . Ja ti inace citav zivot vozim samo aute VW koncerna pa se u ostale i ne razumijem . Hvala na odgovoru :D .
Focus meni je izgledom puno ljepsi. Samo pazi na hrdju.

Jel mora biti dizel?

Sto se tice laka, crna je boja, dosta osjetljiva. Nije sad da zbog parnica treba odustati od kupovine.
 
Pozdrav,

Ja sam prije 20 dana kupio Fabia II 1.6 TDI 2010 godište. Kada sam tražio da kupim auto gledao sam ovu istu Fabiju u linku. Pošto sam ja u Bihaću zamolio sam prijatelja u Sarajevu da ode da je pogleda. Da li si ti išao da vidiš ovo auto ? Auto je 2008 godište. Ja sam bio zagrijan da kupim baš ovo auto ali kada je moj prijatelj pogledao auto odustao sam od kupovine. Razlog je što auto ima dosta ovih sitnih oštećenja koja su meni lično smetala : oštećen lak na dosta mjesta, pozadi ima jendo ulupljenje na haubi ja mislim, tapacirung krova je oštećen na jednom mjestu, oštećen i pohaban volan. Valjda je žena koja ima prstenje vozila i izlazao se volan. Auto je bilo registrovano na firmu, prodavac kaže da je vozila direktorica firme. Meni se auto bilo jako svidjelo ali odustao sam kažem zbog tih sitnica. Prije ovog što sam kupio sam vozio Fabia I combi 1.9 TDI 74 KW i ti motori i auta su odlični i ja ga svakom mogu preporučiti kome se to auto sviđa, zbog potrošnje, performansi, kvalitete motora itd. Poslije sam našao u Vogošći Fabiju koju sam sad kupio.

Sretno sa kupovinom,
Emir, Bihać
 
Reci mi druze koliko je tebi godina, i sta tacno trazis od vozila. Mislim da imas fino para i da bi mogao uzeti bolje auto od "Stete" :D
 
Član
Pozdrav,

Ja sam prije 20 dana kupio Fabia II 1.6 TDI 2010 godište. Kada sam tražio da kupim auto gledao sam ovu istu Fabiju u linku. Pošto sam ja u Bihaću zamolio sam prijatelja u Sarajevu da ode da je pogleda. Da li si ti išao da vidiš ovo auto ? Auto je 2008 godište. Ja sam bio zagrijan da kupim baš ovo auto ali kada je moj prijatelj pogledao auto odustao sam od kupovine. Razlog je što auto ima dosta ovih sitnih oštećenja koja su meni lično smetala : oštećen lak na dosta mjesta, pozadi ima jendo ulupljenje na haubi ja mislim, tapacirung krova je oštećen na jednom mjestu, oštećen i pohaban volan. Valjda je žena koja ima prstenje vozila i izlazao se volan. Auto je bilo registrovano na firmu, prodavac kaže da je vozila direktorica firme. Meni se auto bilo jako svidjelo ali odustao sam kažem zbog tih sitnica. Prije ovog što sam kupio sam vozio Fabia I combi 1.9 TDI 74 KW i ti motori i auta su odlični i ja ga svakom mogu preporučiti kome se to auto sviđa, zbog potrošnje, performansi, kvalitete motora itd. Poslije sam našao u Vogošći Fabiju koju sam sad kupio.

Sretno sa kupovinom,
Emir, Bihać

Hvala puno sto si mi to rekao, u tom slucaju onda ne bih ni ja. Istrpio bih jednu ili dvije manje parnice ali toliko ih i jos udubljenje haube, to mi vec smeta .

Focus meni je izgledom puno ljepsi. Samo pazi na hrdju.

Jel mora biti dizel?

Sto se tice laka, crna je boja, dosta osjetljiva. Nije sad da zbog parnica treba odustati od kupovine.

Radije bih Fiestu ovu neku noviju . Jesu one dobre ono kao i Focusi ? A ne mora nuzno biti dizel, samo da nije neki benzinac koji jedva ide a kisu boziju trosi :D .

Reci mi druze koliko je tebi godina, i sta tacno trazis od vozila. Mislim da imas fino para i da bi mogao uzeti bolje auto od "Stete" :D

27 godina, pa imam eto, kontam do nekih 11.000KM utrositi na auto i da mi ostane jedno 1000KM za eventualne nepredvidjene kvarove ono :D . Ali sam limitiran garazom, trazim auto maksimalne duzine do 430cm . Trazim auto do 420-430 cm duzine, da je relativno ekonomicno, do 6l prosjecne potrosnje, da je minimalno 2007. godiste i da ima finu opremu . I naravno, da nije puno kvarljivo i da nije preslo puno bas ( do nekih 150.000 km ) .
 
Poslednja izmena:
Član
BTW, kakvi su Peugeot 207/308 zna li ko, koji su pouzdani motori i isplati li se takvo auto ? Ne divljam za volanom, nisam racer, ne treba mi bruka konja, treba mi auto normalne snage koje je mladoni moderno i fino opremljeno .
 
Član
Imas fin budzet i mozes naci vise nego odlicno auto za te pare, samo zavisi sta volis..
http://www.olx.ba/artikal/23329202/kia-rio/
Evo imas npr ovakav autic sa 7 godina garancije
Imas dosta Citroena C3/C4 koji su u tom cjenovnom okviru, sa finom opremom i normalnom kilometrazom.
Jesi li ogranicen samo na VW grupaciju ili ti je to nebitno?

Ma nisam apsolutno ogranicen na VW samo. Samo ne znam, kako su se pokazale ove Kie ? Lijepe jesu i prihvatljive cijenom, ali nisam siguran mogu li se za par godina lako prodati i jesu li skupe za servis ? Hvala za preporuku :) .
 
Član
Nisam ni ja bio neki fan Kie, ali eto pokazala se kao fantasticno auto, mladalacko, fina oprema, fina cijena. Fabricki imas 7 godina garancije na nju. Naravno da joj opada cijena vise nego VW i slicnim autima, ali uvijek mozes odratiti staro za novo ili staro za staro u njihovom salonu. Opet veliki joj je plus sto se ne krade, a hvala Bogu zivis u Sarajevu i znas da nam je to veliki problem.
 
Top