Kupovina auta od 10k do 17k eura

Kupovina auta od 10k do 17k eura

Član
E, naravno nije bilo ni upitno da je Skoda bolja nego tražio sam.omjer uloženo dobiveno. Ipak je ona polovna 17k eura 2014ka. A najviše me zanimao ovaj Hyndai jer ne znam nista o njemu. U svakom slučaju hvala svima. Malo ste me uputili u pravom smjeru sta jos da gledam itd.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Član
Brat ima i40, i ako budes uzimao uzmi novog jer imas 5 god garancije i neogranicenu kilomtrazu. Servis im je odlican, ako nesto ne valja na autu dobijes zamjesnko i vrlo brzo rijesen problem, za razliku od vw. (Veoma lose iskustvo sa servisom)
I nemoj bjezati od automatika.
Samo pazi kako i kad otvaras prozore. Stakla su im osjetljiva.
Ugl buraz je prezadovoljan.
 
Član
Hvala ti druze @-iEx- a de mi reci kvalitet izrade enterijera? Da li je kvalitetniji nego kao kod Opela gdje mi je sve kao "plastično". Rentao sam 4 dana Opel Astru novu 2017 i razočaran sam bio potrošnjom i kvalitetom Material a enterijera. Kakav mu enterijer iznutra? Ja sam i40 novi vozio neki dan ali bila je noć i nisam.mogao bas procijeniti.
Koliko znam kod i40 je lanac a ne zupčasti remen i to puno znači. Koliko ga košta Veliki servis?

P.S Jedno pitanje za sve članove; da li je istina da na motorima Euro 5 interval servisa nešto veći? Znaci da se može duže voziti.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Član
Kvalitet unutrasnjih plastika nije bas na nivou audija ali je zadovljvajuci. Ono sto mozda nervira jeste plastika oko mjenjaca, i gdje se kopca sigurnosni pojas, vrlo lahko zagrebati posto je ispolirano. Mnogo vise opreme dobijes u i40 nego u merc ili audiju.
Kod mene na a6 prva zamjena je na 210.000km, burazu nisu ni rekli kad je. Al kad imas garanciju i hyundai on call u evropi, ukljucujuci i bh onda ti nije ni problem.
I opet ti kazem, uzmi automat. Jeste skuplji 2500€ al vrijedi.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
Član
Hvala drugovi, ovo je već puno više informacija danas nego sto sam imao u vrijeme pisanja posta. Nekom su možda ovakvi postovi smjesni ali smatram da nije Lahko kupiti dobar auto Kada ti je budget ograničen i kada moraš da misliš na bebu i sve ostalo. Bilo bi dobro ako neko jos zna koju verziji Superb da se uzme u razmatranje jer imaju cini mi se verzije 150 170 i vise ps. cak.vidim da ima i 4x4 verzija.koju ovako laički kontam da nema.potrebe jer to su dodatni troškovi ulje u diferencijale itd ili šta već. Ima li neko od članova da vozi Superb 2014+ dizel i koja je najbolja za porodičnog čovjeka. Nekada i sam izbor unutar modela.zna biti koban.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Član
Hvala drugovi, ovo je već puno više informacija danas nego sto sam imao u vrijeme pisanja posta. Nekom su možda ovakvi postovi smjesni ali smatram da nije Lahko kupiti dobar auto Kada ti je budget ograničen i kada moraš da misliš na bebu i sve ostalo. Bilo bi dobro ako neko jos zna koju verziji Superb da se uzme u razmatranje jer imaju cini mi se verzije 150 170 i vise ps. cak.vidim da ima i 4x4 verzija.koju ovako laički kontam da nema.potrebe jer to su dodatni troškovi ulje u diferencijale itd ili šta već. Ima li neko od članova da vozi Superb 2014+ dizel i koja je najbolja za porodičnog čovjeka. Nekada i sam izbor unutar modela.zna biti koban.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Drug je imao 2.0tdi 150ks nikakvih problema nije imao, auto unutra izgleda kao da nije skoda uopste finu opremu ima i prostora na pretek. Znaci super auto za duza putovanja.
 
Koliko znam kod i40 je lanac a ne zupčasti remen i to puno znači.
Neraduj se tom jebenom lancu.
Ako se kod mog Touarega lanac razduzi i pocne klapetat mora komplet motor i getriba van.
cjena za zamjenu lanca na 3.TDI Motorima VW / Audi oko 7000Eura i dva tjedna posla.
remen i vodenu pumpu u njemackoj ili svici zamjenis za tauzendku.
u njemackom forumo puno ljudi pisu da su morali to mjenjat ali na secu preko garancije.
znaci ako sa lancom samo sa garancijom.
 
Član
kakav ba zamjena motora i mjenjača, jel to priča iz ovlaštenog ?
Pa razvuko se, nije istopio motor
 
Član
Pa to je na VWu koji je sa lancem imao najvise problema od svih proizvodjaca u zadnje vrijeme, uz, donekle, bmw u nekim motorima
Od izduzivanja, do pucanja itd. Pa su se vratili na remen
 
Član
Da sada ne ispadne smiješno ali nakon dosta istraživanja, kalkulacija i iskustava drugih vozača dobio sam preporuku da kupim...

TOYOTA AVENSIS 1.8 BENZIN ATMOSFERAC 2017 godina. (Karavan verzija). Za porodicu, duža putovanja kažu odličan auto. Cijena mu je dosta niža nego kod ova prva tri.
3ca6e3c68bd4c7ed7e5b253c49d402c0.jpg
e18cbc5826ce8db0f7ef201c61e87ea8.jpg
4e9a863d37bb5a6371b79126eb04c816.jpg
32adbba30eb64e137e7d3383bba45830.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Top