Kupovina auta od 10k do 17k eura

Kupovina auta od 10k do 17k eura

Član
Pozdrav svima.

Kao sto sam napisao u uvodnom dijelu foruma tamo oko predstavljanja treba bi savjet oko kupnje auta.

Trenutno vozim Ford Fusion 1.4 2005 i to mi je samo prelazno auto i nije vrijedno pomena.
Zivim u Njemackoj od skoro i imam namjeru da kupujem auto na osnovu sledecih potreba i kriterija.

Trebam mi auto koje:
- 10 do 15 hiljada eura sa svim

- Karavan (kombi verzija)
- Prelazi godisnje minimalno 20 do 30 hiljada km
- Put Njemacka - Bosna
- Voznja po Njemackoj i ostatku Europe.
- Udoban auto, prostran,
- Imam bebu i nosimo uvijek dosta stvari.
- Cijene servisa, odrzavanja (jer u DE su cijene wow)
- Zanimljiv auto mafiji

Kao vecina nasih ljudi do skora sam bio mrtvi fan samo Njemackog auta i dolaskom ovdje vidio sam da sami nijemci nisu toliki ljubitelji DE marki. Dominiraju Japanci, Korejc i na moje veliko cudjenje FORD. Meni treba porodican auto koji je velik, udoban jer imam bebu i treba mi prostora, sigurnosti itd. Takodjer ne zelim da hlupam kamaru novaca na stalne servise ili elektroniku. Ne zelim da me malo malo izda auto a imam bebu u autu pa da negdje cekam slep sluzbu u mjesecu Januaru. Auto ce cesto ici Njemacka - Bosna kao i ostatak Europe.

Neke od kandidata bi ovdje predstavio pa da cujem vase savjete:
Da napomenem da me: Peugeot, Citroen, Fiat (OPEL i Ford) ne zanimaju:
becb62e7-4682-4bb5-8e36-d320fc192095

Kandidat broj 1 - Ponuda koje me najvise zanima
HYNDAI i40 - 1.7 dizel - 2014 + godiste, manualni mjenjac, kombi verzija.
becb62e7-4682-4bb5-8e36-d320fc192095
0311935810004.jpg

KANDIDAT BROJ 2
SKODA SUPERB 2014+ DIZEL 150HP+
0323579232003.jpg


KANDIDAT BROJ 3
MAZDA 6 SKYACTIV DIZEL 2014+
0324896780003.jpg


Eh iskreno i Skoda i Mazda su bolji od Hyndai ali nisam siguran da mogu izdrzati cijenu odrzavanja itd. Plus HYNDAI novi nude 5 godina garancije i neograniceni kilometrazu. Takojer znam da su Toyote odlicne ali nisam nasao model koji mi se svidja pa ako imate savjeta pisite.

Molio bi da mi date savjete NE KAO LJUBITELJI NEGO KAO OBJEKTIVNI ISKUSNI KORISNICI ILI POZNAVAOCI ovih modela. Najvise me zanimaju savjeti po pitanju HYNDAI I40 2014+ godiste 1.7 dizel. Naravno ako imate jos savjeta za neko auto pisite.

Znaci ako neko ima ili je imao iskustvo sa Hyndai i40 kombi verzija molio bi vise info.

Hvala
 
Teško da ćeš dobiti konkretan odgovor u vezi toga Hyundai-a jer gotovo da ne postoji na ovim prostorima a i nije dovoljno star da bi se pokazale neke posebne mane.
Od ova tri istaknuta auta za mene bi Superb bio izbor broj 1: Kralj prostranosti među svim osobnim automobilima.
Općenito svi su relativno novi i mislim da nećeš pogriješiti sa bilo kojim izborom.
 
Član
Hvala ti druže na odgovoru, i meni je Superb bio br.1 ali kada sam malo pogledao cijene servisa, dijelova plus krađe iskreno počeo sam polahko da se hladim :(

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Član
Hmm puno bi vozio druže, prelazio bi možda do 30ak hiljada godišnje a eto nisam gledao da li ima ova kombi verzija u benzin izdanju. Sad kontam auto ove veličine da mu potrošnja ne bude velika u benzin izdanju hmmm

@Porschefan jedino znam za mane jos od 2011 da vuce u lijevu stranu malo.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Član
Da ali vidis sada gledam i period nakon kupovine a to je servis, kvarovi održavanje. Za Mazdu jos ne znam ali novi Hyundai nudi 5 godina garancije i NEOGRANIČENU kilometražu hmmm nisam siguran da to još neko sem Toyote nudi. Sada da li su sigurni toliko u svoj auto ili je navkakusa. Kod nas mozda Japan i Koreja nisu skupi ali ovdje je druga priča. Izgleda da je nijemac skontao da valja azija. Recimo novi Hyundai i40 Kosta oko 30ak hiljada eura isto toliko košta Superb i Mazda 6. Ja kad gledam polovno kod nas u BiH vidim velike razlike Japan Koreja Nijemac. Za sada sve mi vuče na i40 jer sam ga probao samo.me strah što je nepoznanica kako to.kaze kolega iznad.

I da koliko cujem ovaj auto (i40) je radjen u Njemackoj u Russelheim-u. Korejac koji je radjen u Njemackoj, toliko su ozbiljni pa sada...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Član
Ja iskreno ne bih bjezao od Kie Ceed SW, jest da je to isto kao i Hyundai, ali uzmi je u razmatranje. Dosta su ulozili u dizajn, kao i u motore, tako da ne bi trebao imati nikakvih problema sa 1.6 dizel motorom.
Garancija za cijelo vozilo vrijedi 7 godina ili 150.000km (bez ograničenja kilometara prve 3 godine)
jd_atm1_stage1_1920x1080.jpg
 
Član
Eh ovo mi je nešto novo, hvala druže. Probati ću otići do autokuca da napravim probne vožnje sa ovim modelima.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Član
Kad uzmeme sve što si naveo uzeo bi super b karavan, ako održavaš u bosni za vrijeme godišenjeg i nije neka cijena naročito za dijasporu, prostora i više nego što ćeš ikad trebati zavisno od modela ima i opreme solidno, znači ako kupuješ auto na kilo i ne želiš ili nemaš da daš an premium kao što merc bmw ili audi...onda po meni je bestbuy u bosni super b, onda hyunday itd

A sigurnost se dobija sa bilo kojim modelom koji ima garanciju na mobilnost, kasko i sl
 
Član
A hajd mi samo objasni što bježati od PSA grupacije, tačnije Peugeota ?
Ja ću ti samo pokazati 2, ti potraži dalje .

Peugeot 308 SW i Peugeot 508 SW.
Prelijepi karavani sa mnogo dobrom linijom i odličnim motorima
 
Član
Ne znam druže možda sam pod uticajem našeg mišljenja da j samo DE auto dobro. Evo sada sam malo došao do Japana i Koreje. Ne znam ali za sada se jedva se i oko ovog lomim. Neću reći da sam upravu ostavljam Veliko prazno mjesto da griješim i da nisam upravu ali za sada nisam za opciju te grupacije. Eto za sada sam najviše za Hyundai zbog svega navedenog ali vidjet ćemo još SuperB ili i40. Hyndai sam probao i super mi je, Super B jos ne. Moram otići do salona pa vidjeti. Iskreno do skora mi je Hyndai bio nepoznat ali eto...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Top