Kupnja BMW E46 330i

Kupnja BMW E46 330i

Član
Ljudi koji voze bmw-e najčešće žive u nekakvom svom svijetu; priča se otprilike vrti u smjeru da je to auto tenk, da se ne kvari, ono što se i pokvari - jeftino je itd...a to ništa nije tačno. Bmw star više od 5-6 godina ne bih nikom, ma ni svom najvećem dušmaninu, poželio. Ukratko to je vreća bez dna kad je riječ o bacanju para.

Ocigledno nisi posjedovao BMW-a ili ako jesi, posjedovao si nekog leša dizela sa 600 do 800 000km na satu i zadnji servis radjen na 300 000 i podvozje nije radjeno nikad, a kod nas si ga kupio u top stanju sa 200 000km predjenih...

Kod mene su dva BMW-a u familiji od 1997-e godine i ja ne razumijem sta ti pricas o_O kakve rupe bez dna :eek: kakve kvarove spominjes o_O osim ako nisu potrosni materijali poput filtera, plocica, pakni itd...
 
BHT Ovisnik
oko bmw-a ima tema ovdje sve sta je i kako je:
http://www.bhtuning.com/threads/bmw-e46-iskustva-i-savjeti.94446/

ja volim bmw, volim i volvo , to su 2 marke koje bas volim uz skoro sve japance, al da mogu ili moram birati ja bih birao volvo pored bmw-a, ima manje djecih bolesti i drasticno udobnije auto sa dobrim voznim karakteristikama, al to je nebitno sada. Dok ovdje nisam ispisao koje sam probleme imao i koje ljudi imaju nisam znao da je ima toliko mana,al tako je uz vecinu auta
 
Ko god se razočara u bmw, odnosno čovjek prizna da je bio u zabludi - sebe i druge lagao, od ostalih koji još uvijek posjeduju starije bmw-e bude napadnut kako je kupio krš, kako je prešao puno, nije održavao i bla bla bla...ljudi moji, stariji bmw-i se kvare ko dobar dan, i kod njega nema ništa jeftino ni jednostavno. Teško je nać neki primjeraka (naravno posebno mislim na one 10-ak godina stare) da je u ispravnom stanju:
kod onog klima crkla još poodavno,
kod onog ventilator kabine klepeta 2-3 godine,
onaj nije ozračen kako valja hhhh pa klokota voda (čuj ozračen, al da, to je tak),
kod onog se grije ručica mjenjača (čuj grije se ručica hh),
a zamjena svjećica zna bit prava igranka za džep,
kad padne malo snijega - i najmanja uzbrdica je nerješiva prepreka....
i kad dotični problem kažeš nekom ko posjeduje bmw-a obično dobiješ odgovor: pa to je normalno, to im je boljka, ima tih djelova na otpadu.

Da ne bude da je sve cno; vožnja u bmw-u, ako je imalo utegnut, zna bit prava uživancija. I pri najvećim brzinama, do 200km/h, praktično ne osjetiš iz vana nikakvu buku, ima dakle i tu neku stabilnost. Ali to je na jednu stranu a ono gore napisano na drugu.
 
Poslednja izmena:
Član
Ko god se razočara u bmw, odnosno čovjek prizna da je bio u zabludi - sebe i druge lagao, od ostalih koji još uvijek posjeduju starije bmw-e bude napadnut kako je kupio krš, kako je prešao puno, nije održavao i bla bla bla...ljudi moji, stariji bmw-i se kvare ko dobar dan, i kod njega nema ništa jeftino ni jednostavno. Teško je nać neki primjeraka (naravno posebno mislim na one 10-ak godina stare) da je u ispravnom stanju:
kod onog klima crkla još poodavno,
kod onog ventilator kabine klepeta 2-3 godine,
onaj nije ozračen kako valja hhhh pa klokota voda (čuj ozračen, al da, to je tak),
kod onog se grije ručica mjenjača (čuj grije se ručica hh),
a zamjena svjećica zna bit prava igranka za džep,
kad padne malo snijega - i najmanja uzbrdica je nerješiva prepreka....
i kad dotični problem kažeš nekom ko posjeduje bmw-a obično dobiješ odgovor: pa to je normalno, to im je boljka, ima tih djelova na otpadu.

Da ne bude da je sve cno; vožnja u bmw-u, ako je imalo utegnut, zna bit prava uživancija. I pri najvećim brzinama, do 200km/h, praktično ne osjetiš iz vana nikakvu buku, ima dakle i tu neku stabilnost. Ali to je na jednu stranu a ono gore napisano na drugu.


De taka ti Boga ne lupaj vise... Kod mene su stari BMW-ovi, dodjes i uvjeris se,da vidis kako se kvare stari BMW-ovi.. To sto si ti imao leš od auta niko ti nije kriv... Nije svaki majstor za popravku BMW-a, to je prvo, i vecina ce ih popravljati ali ce ih na kraju unustiti i satrati i bice les... Odvezes pravom majstoru i miran, odvezes kvazimajstoru i imas bolove u glavi...
Ja sam svog zavrsio prije dvije godine i od tada sam presao preko 30 000km i nijednog kvara nisam imao da je nesto zakazalo kako ti kazes da kod njih odlazi eh bom... Samo potrosne materijale mijenjam i to na vrijeme i ulje i filtere i miran, pali i vozi... Nije za svakog BMW ;)
Evo ovako klima crkla, klima nece crknuti, crkne kompresor sto ckraje na svakod drugom autu, tvoja astra recimo ima boljku sa kompresorom klime kod koje cesto crkavaju i na kraju vise i nemas klime nego je imas...
Ventilator kabine klepti, klepti nakon 30 godina stalnog rada, da mi je znati u kojeg auta ne klepti nakon 30 godina, ja svoj u 30 godina jednom zamijenio i vala to mogu priustiti, 20km ventilator i sad opet miran 10 i vise godina :)
Nije ozracen kako treba, bucka voda hahahahaa ko im je kriv sto idu kod pogresnih majstora koji je nekad znao raditi stojadina i on bi sada da taj isti pravi bmw-a, odvezi kod pravog majstora pa ti nece buckati voda, kako kod mene ne bucka? redni sestak motor?
Grije se rucica mjenjaca, prvi put od tebe to cujem, kakve su to price o grijanju rucice mjenjaca haha???
Zamjena svjecica je prava igranka za dzep hmmmm jeste stvarno tu si upravu, NGK svjecice, po katalogu se nadje toplotna originalna vrijednost i zazor i onda se nadju kataloske NGK svjecice i stave se, svaka bolja radnja i i auto dijelovi imaju kataloge odsvjecica i moze ti naci svjecice koje ti trebaju. Za mog sestaka dodju 5.5km po komadu sto je 33km i miran si narednih 50 000km, ja sam evo vec presao preko 30 000km sa istim i jos uvijek kad skinu, nisu potrosene... Nigdje veze igranka za dzep, opet se nisi obratio majstoru nego kvazimajstoru ili tamo nekim auto dijelovima koji mole boga ista prodati i reci to je to je i naplati ti 150km svjecice umjesto 30-40km :)
Kad padne malo snijega... Druze stavi LSD diferencijal i nema snijega za njega vise, gdje ode prednja vuca ja cu sa svojim e30 ga pratiti i to ti garantujem jer sam to vec dvije zime probao ;)... Dobre gume i LSD diff i gdje god prednja vuca prodje i ja cu, brdo, niz brdo ravno, prtina nebitno, zasto je nebitno? zato sto u prednje vuce imas obicni diferencijal, znaci snaga se prebaciva na onustranu gdje je manje trenja, to ti je otvoreni diferencijal, a prednjoj vuci je prednost zato sto je tezina naprijed, LSD (Limited slip differential) diferencijal nema kao u obicnog da jedan samo tocak vuce, nego ce oba tocka vuci uvijek i nece nikad biti da ce ti jedan tocak stati a drugi vrtiti, pogotovo na kisi i snijegu ce oba da vuku i to ti je puno bolje nego u prednjoj vuci gdje samo jedan tocak vuce... To sto BMW ima odnos tezine 50-50 prednja i zadnja osovina , to jelde hebes jer je savrsenstvo za krivine, udobnost itd, a za zime sa otvorenim difom jeste sranje ali sa LSD diferencijalom je cista igra, ja gdje sam uzlazio i prolazio sa ovim svojim po snijegu ti bi ostao bez teksta... LSD diferencijal kupis na otpadu ili od nekog ko ga prodaje za 100-200km ispravan i u jako dobrom stanju, stavis i miran... Dok prednje vuce imaju odnos tezine 60%-40% ili can 70%-30% pa i neki 75%-25% i tu mu je prednost samo za snijeg, ali opet imas otvoreni dif i samo jedan tocak vuce, dok kod mene je 52%-48% odnos tezine i oba nazad tocka mi vuku bez obzira na vremenske uslove ;) a za krivine i udobnost da ne pricam sa ovim odnosom tezine ;)

Samo cu reci da malo bezveze lupas po loncima :) Za bosanca i nije bmw jer je bosanac navikao voziti a ne ulagati, ako ces se voziti moras i uloziti, ako ces kupiti auto da godisnje das 50km na njega a voziti i ne mijenjati i ono osnovno, onda sebi kupi narodno bosansko auto i ne trebas ni ulje mijenjati...
I da kupis sebi dobro auto pa se vozas a ne lesa sa 600 000km koji je zadnji put ulagano 2000-e godine, i naravno kad pravis odvezi majstoru a ne tamo nekom majstoru pa da te glava boli poslije...

Izvinjavam se na off--u ali kad neku lupaju moram odgovoriti...
 
Član
Nije mi jasno sta vi i pridodajete paznju ovom mufljuzu, eto radi opel
Astre je izmisljena rjec "pouzdano" kao i "kvalitet".
Ja sam lično prisustvovao masonskom okupljanju (odsjek za zavidovice i siru metropolitansku regiju) gdje je posle visesatne orgije diskutovano o neodrzivosti ekonomije zarad ne kvarenja opel proizvoda i kako treba polako uvesti mišljenje da je BMWov krajnje komplikovan i tehnicki inferioran sestak korak napred i kao takav se hitno mora gurati ka sirim narodnim masama!
Ti izgleda nisi prisustvovao tom sastanku (ne mogu skontat od onih odora) te kao takav si neprijatelj razvoja Zavidovica i regije.


S postovanjem mason treceg reda.
 
Nije mi jasno sta vi i pridodajete paznju ovom mufljuzu, eto radi opel
Astre je izmisljena rjec "pouzdano" kao i "kvalitet".
Ja sam lično prisustvovao masonskom okupljanju (odsjek za zavidovice i siru metropolitansku regiju) gdje je posle visesatne orgije diskutovano o neodrzivosti ekonomije zarad ne kvarenja opel proizvoda i kako treba polako uvesti mišljenje da je BMWov krajnje komplikovan i tehnicki inferioran sestak korak napred i kao takav se hitno mora gurati ka sirim narodnim masama!
Ti izgleda nisi prisustvovao tom sastanku (ne mogu skontat od onih odora) te kao takav si neprijatelj razvoja Zavidovica i regije.


S postovanjem mason treceg reda.
Ko tebe šta pita? Vidiš da veze nemaš. Nisam od onih koji voze određeno auto pa samim time i tvrdim da je to auto ekstra, vrh, il ti ga tenk...maconja jedan.
 
Top