Kuckanje u volanu

Kuckanje u volanu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
letva volana 99% imo mi stari slican problem s letvom na Favoritki (95-96) god pokuso popravit.... uspjelo mu!!! vozo jos max 1000 KM i Letva skroz pukla

Zakljucak...
Ako ti je letva volana nemoj je ni pokusavat popravljat, ne mozes.... moras stavljat novu.... a to kosta!!!
 
Član
trizex je napisao(la):
Kucka li kad samo cimas volan lijevo desno? Mogu biti i lufta u krizu od volana do letve, oni onda "kuckaju".

Kod buraza na Passatu isto ovo gore se dešava, išao kod majstorarekli mu da ne dira ništa nije opasno, a preskupo je da se mjenja, uglavnom neki hepek između volana i letve,
 
zavisi koliki je luft u letvi volana,pa se moze rijesiti stezanjem to kuckanje (privremeno rjesenje,i upravljac postaje "tezi") ,i moguce je da se saraf na krstu letve popustio,to treba vidjeti,u najgorem slucaju,otisla piksna u letvi volana(zahtjeva reperaciju)

elmo je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Kucka li kad samo cimas volan lijevo desno? Mogu biti i lufta u krizu od volana do letve, oni onda "kuckaju".

Kod buraza na Passatu isto ovo gore se dešava, išao kod majstorarekli mu da ne dira ništa nije opasno, a preskupo je da se mjenja, uglavnom neki hepek između volana i letve,

25-30KM na otpadu,zamjena 15ak
u Blazuju sam,pa navrati ako hoces
 
Član
drug nazovi ga ja mislim da se moras naruciti. A do sada se niko nije zalio na njega pa neces ni ti vjerovatno:icon_smile: radi covjek u servisu i ima sav alat ne brini se nije "avlija majstor" nego nazovi ga kad ti se ponudio i idi covjek je pouzdan. bolje ti je to nego da sam cackas ili ides nekom avlijaneru da ti jos gore napravi...
 
Član
E ljudi,hvala svima na ponudama i odgovorima.Eh ovako,bio sam u ASA autu danas u servisu.Kazem problem covjeku.Prvo sto me pitao jeli kucka kad je ugasen motor?Reko jeste.On sjede,upali auto okreni tamo-vamo.Kaze nista ovo samo vozi.I treba da bude ovako.Jer ovaj servo sistem kad ne radi treba da kucka,a kad radi motor ako kucka,to je vec druga stvar.Jedino ako na rupama lupa,onda kaze moze biti da je krst na volanu ili gumice na balans stangi koje se mijenjaju po pravilu svak godine.Jer su kod nas putevi kakvi jesu.Eto sredicu te gumice mada sam ih mijenjao prosle godine al et nisu skupe 18 km.
Jos kaze da letva volana na ovim autima,ili moze da radi ili ne radi nema izmedju.Tako je napravljena.A i kugle i krajnice rijetko da idu,jer im dosad ni jedan slucaj nije bio.

Eto da javim ako neko jos bude imao ovako nesto:cool:
 
SKOYA je napisao(la):
E ljudi,hvala svima na ponudama i odgovorima.Eh ovako,bio sam u ASA autu danas u servisu.Kazem problem covjeku.Prvo sto me pitao jeli kucka kad je ugasen motor?Reko jeste.On sjede,upali auto okreni tamo-vamo.Kaze nista ovo samo vozi.I treba da bude ovako.Jer ovaj servo sistem kad ne radi treba da kucka,a kad radi motor ako kucka,to je vec druga stvar.Jedino ako na rupama lupa,onda kaze moze biti da je krst na volanu ili gumice na balans stangi koje se mijenjaju po pravilu svak godine.Jer su kod nas putevi kakvi jesu.Eto sredicu te gumice mada sam ih mijenjao prosle godine al et nisu skupe 18 km.
Jos kaze da letva volana na ovim autima,ili moze da radi ili ne radi nema izmedju.Tako je napravljena.A i kugle i krajnice rijetko da idu,jer im dosad ni jedan slucaj nije bio.

Eto da javim ako neko jos bude imao ovako nesto:cool:

letva volana ili radi ili neradi :lol: a sta ako curi ulje iz nje a ona jos radi??? to kao ok???
 
Član
de mi reci ko ti je to reko iz ase znam ih sve samo da znam ko ti je tu dao izjavu jesili bio u pss ili pva
to sto su ti rekli pomeni je samo da te skinu sa k......
 
Član
Zerr je napisao(la):
de mi reci ko ti je to reko iz ase znam ih sve samo da znam ko ti je tu dao izjavu jesili bio u pss ili pva
to sto su ti rekli pomeni je samo da te skinu sa k......

Ne znam kako se zove znam da je servisni savjetnik,onako plav mladji frajer.Ma ko zna mozda me i htjeo skinuti,nego haj da naletim do tebe nekad u subotu ili nedjeljuvidjecu,ako si slobodan da vidimo to.Ah ja ASA-pss je,znaci skodin servis
 
Član
znam ga zuti sijedi u gornjem lijevom stolu
mor subota zovni kad budes htjeo
ev ti broj 061 271 021
 
Član
Zerr je napisao(la):
znam ga zuti sijedi u gornjem lijevom stolu
mor subota zovni kad budes htjeo
ev ti broj 061 271 021

E lave,izvini nisam mogao doci imao nekakvih obaveza,al uglavnom hvala ti i da ti javim da sam isao na teh.pregled,i ustanovio sam da mi lijeva unutrasnja spona ima lufta malo,pa sam isao u ASU da vidim kolko je.Izadje 160 KM spona sa krajnicom i spura da se uradi oko petobanke.
Pa cu to nekad uraditi,nije strasno nista nego samo malo lufta ima.

Izvini jos jednom,i hvala ti sto si se ponudio.;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top