Kuckanje u volanu

Kuckanje u volanu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Primjetio sam da kad u mjestu stojim,pomicanjem volana jedno desetak centimetara lijevo-desno,cuje se kuckanje negdje u motoru.Nije puno,sasvim malo al me nervira.Isao sam mehanicaru,pregledao kugle,krajnice,sve ok.Kaze mozda da dopire iz letve volana.Pa ako je neko imao slican slucaj?

Saznadoh danas da bi mogli biti lezajevi na amortizerima.TNX na odgovorima
 
Član
letva volana 90 %, ali najbolje ces to provjerit tako sto dignes haubu, stavis nekoga u auto da pomice volan i slusas odakle kucka...
 
pogledaj i mandzetne na letvni znaju puknut udje voda ispere mast i postane kruta letva pa kucka to se meni bilo desilo sve sam očistio naguro masti stavio nove mandzetne i sad je sve ok
 
Član
Zerr je napisao(la):
ima saraf na letvi koji se moze stelovati

A gsje je taj saraf drug?Tacno

DuloX_ je napisao(la):
letva volana 90 %, ali najbolje ces to provjerit tako sto dignes haubu, stavis nekoga u auto da pomice volan i slusas odakle kucka...

To sam i uradio.Nisam siguran odakle tacno dolazi ali ja mislim da je sa letve.Mozda i sa amortizera,jer je bas tesko odrediti tacan zvuk.
Danas sam jos u dva auta isto uradio,Punto i trojka golf.Zamisli kod sviju kucka isto.:lol:Mozda to mora tako,nemam pojma,U svakom slucaju nije neko kuckanje strasno nego eto ono pomalo.
 
Član
Kucka li kad samo cimas volan lijevo desno? Mogu biti i lufta u krizu od volana do letve, oni onda "kuckaju".
 
Član
Meni je isto tako kuckalo na Toledu i neki sarf se popustio od letve volana dole. Odes negdje na kanal nek neko ti okrece volan a ti vidi gdje je i samo dotegni...
 
Član
trizex je napisao(la):
Kucka li kad samo cimas volan lijevo desno? Mogu biti i lufta u krizu od volana do letve, oni onda "kuckaju".

Jes upravo tako kad ga malo lijevo-desno,onda kucka

Dajte ljudi gdje je tacno taj saraf,da ga ja dotegnem ili da idem majstoru.Jel se mora dici na lift ili moze kroz haubu.A moze li biti unutra kad se skine ona donja polica ispod volana,tu negdje?
 
Član
SKOYA je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Kucka li kad samo cimas volan lijevo desno? Mogu biti i lufta u krizu od volana do letve, oni onda "kuckaju".

Jes upravo tako kad ga malo lijevo-desno,onda kucka

Dajte ljudi gdje je tacno taj saraf,da ga ja dotegnem ili da idem majstoru.Jel se mora dici na lift ili moze kroz haubu.A moze li biti unutra kad se skine ona donja polica ispod volana,tu negdje?



Ako neznas najbolje ti je majstoru... Saraf ti je ispod auta i nemoze se do njega odozgo doci...nece ti majstor za to uzeti 5-10KM
 
Član
SKOYA je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Kucka li kad samo cimas volan lijevo desno? Mogu biti i lufta u krizu od volana do letve, oni onda "kuckaju".

Jes upravo tako kad ga malo lijevo-desno,onda kucka

Dajte ljudi gdje je tacno taj saraf,da ga ja dotegnem ili da idem majstoru.Jel se mora dici na lift ili moze kroz haubu.A moze li biti unutra kad se skine ona donja polica ispod volana,tu negdje?



Idi kod Zerr-a
 
Član
kAcA je napisao(la):
SKOYA je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Kucka li kad samo cimas volan lijevo desno? Mogu biti i lufta u krizu od volana do letve, oni onda "kuckaju".

Jes upravo tako kad ga malo lijevo-desno,onda kucka

Dajte ljudi gdje je tacno taj saraf,da ga ja dotegnem ili da idem majstoru.Jel se mora dici na lift ili moze kroz haubu.A moze li biti unutra kad se skine ona donja polica ispod volana,tu negdje?



Idi kod Zerr-a



Ko je Zerr??
 
Član
Ako pogledas dvije poruke iznad vidjet ces da je to clan foruma
Inace, ima svoj servis radi sva Njemacka auta itd.
Javi mu se na pm
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top