kratak spoj prilikom pokusaja paljenja sa kablovima

kratak spoj prilikom pokusaja paljenja sa kablovima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Moze biti i da kablovi za klemanje ne valjaju. Pokusajte direktno u auto staviti ispravan aku. Kod mene su oni bili u pitanju kada sam imao slican problem.
 
ArminM je napisao(la):
iskreno se nadam da nije crkao komp, nisam upratio jestel pisali, da li ste probali upalit sa drugim akumulatorom,, ili s tim njegovim neko drugo auto

njegov akku je bas bio slab i nije htio da krene verglat a kamoli da zavergla...kada je prvi put dao kontakt upalile su mu se lampice i kada hoce verglat ugase se sve pa i sat se ponisti i onda smo pokusali na kablove i desi se njesra...
Postoji i mogucnost da su kablovi osteceni prilkom "toplotne obrade" :D , jer se jedan na klemi izvukao pa sam ga prespajao kasnije i nisam vise ni probao,zima nam bilo...



hvala svima na svajetima ali konkretno nisam dobio odgovor jer sam trazio situaciju sa tim motorom,jer nije isti sistem kod recimo opela kad sto Mtopic kaze,bas me je zanimalo dali je ko imao tih problema sa VAG-ovim dizelom (surbo dizelom SDI :D )...
 
Član
ma to je do kablova sto posto, il pokusajte s drugim, ili upalite neki auto, i onda ubacite taj aku na upaljen auto, nek ga napuni, pa onda probat upalit
da je nesto spalio bio bi mrtav sto posto
 
Član
Ja samo kazem svoje iskustvo, a isto sam se nadao mozda je ovo, mozda je ono, ali na kraju je bilo kako je bilo, a i svi su mi poslije rekli da izbjegavam paljenje preko kablova, a ako vec moram da desetere oci otvorim kod spajanja.

Ja se iskreno nadam da cete proci bolje nego ja ... SRETNO! ;)
 
Član
A ja ne mogu da vjerujem sta se vama desava... klemo sam auta 7 miliona puta nikad mi se to nije desilo, crvena je uvijek + a crna uvijek - bez izuzetka...
A tebe topicu smatrao sam malo ozbiljnijim...

Jeste li gledali osigurače u tabli ako ih kod pola ima???
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
A ja ne mogu da vjerujem sta se vama desava... klemo sam auta 7 miliona puta nikad mi se to nije desilo, crvena je uvijek + a crna uvijek - bez izuzetka...
A tebe topicu smatrao sam malo ozbiljnijim...

Jeste li gledali osigurače u tabli ako ih kod pola ima???

A šta kad imaš ispravljač sa žutom i plavom žicom?
 
Nikad direkt nova auta spajati pisao sam i u prosloj temi kacite masu na sasiju ;)


286tow1.jpg
 
Član
Taj kratak spoj koji ste napravili je mogao da iscrpi taj njegov akku do kraja. Nadjite pun akumulator i ubacite pa onda probajte, a ne ovako 1 / ofrlje.
 
Član
ako je kod njega stradao skroz aku, mozda su se i ploce unutra iskrivile tako da nema nista od kablova, sto i vecina rece novi pun aku stavit pa probat.. nek je sa srecom:cool:
 
Bekir_SA je napisao(la):
A ja ne mogu da vjerujem sta se vama desava... klemo sam auta 7 miliona puta nikad mi se to nije desilo, crvena je uvijek + a crna uvijek - bez izuzetka...
A tebe topicu smatrao sam malo ozbiljnijim...

Jeste li gledali osigurače u tabli ako ih kod pola ima???

bekire,ako nisi nikada zaviriao kod svog karavana kad si ga imao,plus je crna kao i minus..neznam koji im je Urac bio da tako stave ali to ga je i zbunilo,momak je pokopcavao i posto je bio mrak i nije najbolje mogao traziti oznake + i - nasao je crni debeli kabal koji vodi do akumulatora i na njega spojio minus,a ustvari je to bio plus koji je oznacen jednim sitnim,skoro nevidljivim krstom...
 
nisam se cuo s njim,ali mislim da je uzeo drugo auto da ode na posao pa stoga zakljucujem da nije upalio...

tema moze na Lock,hvala jos jednom svima ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top