Kragujevac Oduzeto 19 Tablica Zbog Zatamnjenih Stakala

Kragujevac Oduzeto 19 Tablica Zbog Zatamnjenih Stakala

IGY

Član
srane zivo ba
kod mene je 50% na sva stakla osim sajbe, skoro se i ne primjeti, ali opet seru, do sad samo jedna kazna nadam se da nece vise biti, a da znace znace, pogotovo ljeti manje puno przi sunce.....
ja ih skidati necu pa nek rade sta hoce
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ovo vrijedi za obicni narod, legalizovali su oni sebe...

"Odredbe ovog člana ne primjenjuju se na vozila oružanih snaga BiH, policijskih agencija u Bosni i Hercegovini, kao i vozila vrlo usko specijalizirane namjene koja se ne koriste ni u jednom drugom segmentu društva."

moje auto je usko specijalizirano sa namjenom da mi udovoljava i ne koristi se ni u jednom drugom segmentu društva osim u mom društvu :D
 
Član
Valjda će u Srbiji donijeti zakon 25% prednja maksimalno, a zadnja mogu i 100%, potreban je atest.

Spominje li se u našem "zakonu" negdje procenat zatamnjena ili nemaju pojma šta je to :icon_confused: ?
 
Član
Deyo je napisao(la):
Valjda će u Srbiji donijeti zakon 25% prednja maksimalno, a zadnja mogu i 100%, potreban je atest.

Spominje li se u našem "zakonu" negdje procenat zatamnjena ili nemaju pojma šta je to :icon_confused: ?

kakav procenat kod nas... nije to definisano nigdje...
Član 3.
(1) U članu 46. stav 3. se mijenja i glasi:
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodato zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatim bojanjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju."
(2) Poslije stavka 3. se dodaju st. 4. i 5. koji glase:
"(4) Izuzetno od stava 3. ovog člana, mogu se dodato zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih promidžbenih folija,
b) bočne staklene površine motornih vozila iza leĎnog naslona sjedala vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.
 
Član
U Srbiji je donet taj zakon, 25 % napred a nazad koliko hoces i ne treba atest. Imaju neki aparat kojim mere taj procenat i ako ti nadju da je 26% skidaju ti tablice...
 
Član
Ne skidaju, već skidaju svakome ko nema atest, a da dobiješ atest treba biti ispod 26%, mada ne znam koje su to folije uopšte jer obično kreću od 30%... zaštitne recimo imaju i providne.
 
Član
Ja gluposti,strasno! A moze li neko da mi kaze kakav je slucaj sa stranim drzavljanima,jer trebao bi u BG krajem mjeseca? Nece valjda i mene peglati! :icon_mad:
 
Član
Pa rekoh neće valjda svaka patrola imati te uređaje :|
@Bravo, mislim da neće, ja idem i sa folijama i xenonima često...
 
Top