Kradja na Cengic Vili

Kradja na Cengic Vili

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
scorpio je napisao(la):
po IMEI broju mogu locirati ga ili kad ubaci drugu karticu naci ce policija. znam za nekoliko slicnih situacija gdje vracen telefon vlasnicima.

imam ja kod kuce na kutiji IMEI broj koji dodje uz mobitel, samo kome da prijavim to da mi ga lociraju po IMEI broju, to idem kod bhtelecoma ili negdje drugo?
 
Član
ovde znam da sve po tom pitanju rijesava krim policija. a otidji ti i u telecom pa pitaj mislim da ga oni i mogu locirati cim se upali, nebitno koja je kartica u telefonu. mislim da i u policiji preko telecoma to rijesavaju.
 
Član
scorpio je napisao(la):
ovde znam da sve po tom pitanju rijesava krim policija. a otidji ti i u telecom pa pitaj mislim da ga oni i mogu locirati cim se upali, nebitno koja je kartica u telefonu. mislim da i u policiji preko telecoma to rijesavaju.

ma jesu vjerovatno,samo mi niko nije rekao nista iz policije o tome niti me je pitao za imei broj, koji posjedjuem, na kraju krajeva nije mi ni bitno da nadjem taj telefon samo nek se nadje ko je!
a sutra svakako odem na bh telecom da se raspitam za to, a mislim da ce mi reci da je moguce samo uz policijski nalog, ako bude tako, onda idem pravo na policiju da vidim hoce li oni to uraditi da im ja dostavim taj IMEI broj pa nek' traze!
 
taj telefon je vec promjenio vlasnika tako da ces samo naci mozda osobu koja je kupila taj telefon za 20-30km , tako narkomani radi nema zadrazavanja odma ide dalje
 
Član
Ja bi stvarno volio da nasa policija moze naci tvoj mobitel, ali realnost je takva da ne trebas se nesto pouzdati u njih. Meni je ukraden mobitel, bio na derneku i neko ga klepio (duga prica, nebitno), elem posto je mobitel imao cetverocifrenu cijenu odlucio sam da prijavim policiji. Kad sam otisao u stanicu, govori policajac samo ti nadji kutiju mobitela, donesi nama pa cemo mi naci telefon u roku par dana preko IMEI koda, to me obradova i kontam za koji dan ce ga naci. Od tad prodje malo jace od godine a od mobitela nista, nazalost. Stvarno bi volio da ti nadju mobitel i da uhvate te debile, ali iz mog slucaja samo ti mogu reci da se ne nadas previse od pronalaska preko policije.
 
Član
beZZa je napisao(la):
Ja bi stvarno volio da nasa policija moze naci tvoj mobitel, ali realnost je takva da ne trebas se nesto pouzdati u njih. Meni je ukraden mobitel, bio na derneku i neko ga klepio (duga prica, nebitno), elem posto je mobitel imao cetverocifrenu cijenu odlucio sam da prijavim policiji. Kad sam otisao u stanicu, govori policajac samo ti nadji kutiju mobitela, donesi nama pa cemo mi naci telefon u roku par dana preko IMEI koda, to me obradova i kontam za koji dan ce ga naci. Od tad prodje malo jace od godine a od mobitela nista, nazalost. Stvarno bi volio da ti nadju mobitel i da uhvate te debile, ali iz mog slucaja samo ti mogu reci da se ne nadas previse od pronalaska preko policije.

znam ja da je to tako i da je realnost takva, pa se i ne nadam previse, niti se pouzdam u to.. ali eto ne kosta me nista jos cu i to da provjerim, pa ako sta bude bude, a najvise bi volio da ove balavce uhvate, za mobitel ionako ne vjerujem da ce ga naci...ali eto, vidjet cemo. sta ce sutra da kazu?!
 
Član
almyr je napisao(la):
beZZa je napisao(la):
Ja bi stvarno volio da nasa policija moze naci tvoj mobitel, ali realnost je takva da ne trebas se nesto pouzdati u njih. Meni je ukraden mobitel, bio na derneku i neko ga klepio (duga prica, nebitno), elem posto je mobitel imao cetverocifrenu cijenu odlucio sam da prijavim policiji. Kad sam otisao u stanicu, govori policajac samo ti nadji kutiju mobitela, donesi nama pa cemo mi naci telefon u roku par dana preko IMEI koda, to me obradova i kontam za koji dan ce ga naci. Od tad prodje malo jace od godine a od mobitela nista, nazalost. Stvarno bi volio da ti nadju mobitel i da uhvate te debile, ali iz mog slucaja samo ti mogu reci da se ne nadas previse od pronalaska preko policije.

znam ja da je to tako i da je realnost takva, pa se i ne nadam previse, niti se pouzdam u to.. ali eto ne kosta me nista jos cu i to da provjerim, pa ako sta bude bude, a najvise bi volio da ove balavce uhvate, za mobitel ionako ne vjerujem da ce ga naci...ali eto, vidjet cemo. sta ce sutra da kazu?!
znaju ko je, sto je najgore... ali ne mogu mu nista...

Tacno vas namirisu i poznaju da niste iz SA... :D

Ako vec dolazite iz nekog drugog, manjeg mjesta, klonite se Alipasina, Svakina, Aneksa, Buca potoka, Buljakova, CVile, Otoke, nekih dijelova opcine Ilidza .... Samo glavna džada, eventualno u tramvaj, preporucujem komercijalu.
Ne trazite belaja bezveze...
 
Član
gaga je napisao(la):
almyr je napisao(la):
beZZa je napisao(la):
Ja bi stvarno volio da nasa policija moze naci tvoj mobitel, ali realnost je takva da ne trebas se nesto pouzdati u njih. Meni je ukraden mobitel, bio na derneku i neko ga klepio (duga prica, nebitno), elem posto je mobitel imao cetverocifrenu cijenu odlucio sam da prijavim policiji. Kad sam otisao u stanicu, govori policajac samo ti nadji kutiju mobitela, donesi nama pa cemo mi naci telefon u roku par dana preko IMEI koda, to me obradova i kontam za koji dan ce ga naci. Od tad prodje malo jace od godine a od mobitela nista, nazalost. Stvarno bi volio da ti nadju mobitel i da uhvate te debile, ali iz mog slucaja samo ti mogu reci da se ne nadas previse od pronalaska preko policije.

znam ja da je to tako i da je realnost takva, pa se i ne nadam previse, niti se pouzdam u to.. ali eto ne kosta me nista jos cu i to da provjerim, pa ako sta bude bude, a najvise bi volio da ove balavce uhvate, za mobitel ionako ne vjerujem da ce ga naci...ali eto, vidjet cemo. sta ce sutra da kazu?!
znaju ko je, sto je najgore... ali ne mogu mu nista...

Tacno vas namirisu i poznaju da niste iz SA... :D

Ako vec dolazite iz nekog drugog, manjeg mjesta, klonite se Alipasina, Svakina, Aneksa, Buca potoka, Buljakova, CVile, Otoke, nekih dijelova opcine Ilidza .... Samo glavna džada, eventualno u tramvaj, preporucujem komercijalu.
Ne trazite belaja bezveze...
ma znam vrlo dobro koja su problematicna naselja, ovdje je pretezno mirno, i ne trazim nikakvog belaja niti se pravim pametan po sarajevu, znaci pravim relaciju fax-stan ,stan-fax i to je to, niti lutam ikuda... ali potrefi se na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme i et... :p
 
Član
Jooj kako me ovakve stvari iznerviraju, kako bi volio takve kretene nafatati samo 10 minuta...
I još kad mi kaže nemoj utoku nosati, uh!
 
Član
Meni sve nekako djeluje da si imao neku benignu facu, pa su odlučili da te opelješe. Dobro si prošao, šuti u pamet i ubuduće pazi.
 

JD.

Član
Little Dragon je napisao(la):
Ne ne nisam mislio na te kradje iz auta i to , to ce uvijek biti nego ovo prilazenje parovima na klupama i otimanje stvari mi je novina tj nije novina neg sam mislio da je to proslo vrijeme

hahaha kralju :lol: prelistaj vijesti nekad ili novine :D

pa imas takvih bar 10 slucajeva dnevno gdje se otimaju razne stvari od ljudi na ulici, pogotovo po tim parkovima, vilsu i slicno


policija moze locirati telefon cim se upali, i mogu ti ga tako vratiti, apsolutno je nebitno kod koga je sad telefon
 
Član
elmo je napisao(la):
Meni sve nekako djeluje da si imao neku benignu facu, pa su odlučili da te opelješe. Dobro si prošao, šuti u pamet i ubuduće pazi.

inace sam ja agnet za belaj, kako sam baksuz to je posebna prica, odem da probam auto od musterije koje ima problem samo se ugasi na pola voznje, i 2 puta mu se isto desava, naravno moram da testiram da ustanovim sta je i ,na tom testiranju zaustave me presretaci i 400KM mi napise,da sad ne idem u off topic koliki sam baksuz...

MuMa je napisao(la):
Jesul ti nasli mobitel ???

jos nista evo ima 15 dana sve ko nesto rade a od mobitela ni traga ni glasa...
 
Član
E bgm , dosta jarana studira i cesto pricaju kako ih neko il doceka pred haustorom navece ili u tramvaju ... Neki su se probali sukobiti snjima neki su dobili , drugi nisu smjeli , a treci su cak i istukli ih ...


Mene cudi kak ove sarajlije ,napr clanove foruma sto su u Sarajevu duze jel vas ko kad probao tako nesto da ukrade il trazi novac,stavljajuci noz pod vrat i sl. ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top