Kopiranje Kod kljuca

Kopiranje Kod kljuca

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
sipa je napisao(la):
Hvala na velikom broju odgovora ali ja se izgleda nisam izjasnio kako treba...znaci niti je slomljen kljuc niti ista.... nekad uzmem od stare klia jer imam tek 16 god... eh da je ja uvijek ne bih molio da uzmem jednom i da ga kopiram za sva vremena ...jer me ona gnjavi vako nako nemoj policija i ostalo... pa kontam bolje mi je kad nezna :D znaci mora bit nesto oko elektronike?? prebacivanje tih cipova itd??

adohera je napisao(la):
ako si iz Sarajeva imas covjeka sto kopira tamo kod Velikog parka gdje je kombijska stanica oko 100KM ti je kopiranje kod kljuca +/-20KM zavisi koji ili u ovlastenom servisu da narucis;)
To onde u kralja tomislava ulici?? ja bih volio samo da ga kopiram al izgleda da treba nesto oko ove elektronike :/ jaran mi od jette kopiro za 5 km kljuc



jeste to je taj znaci na onoj kombijskoj stanici, radi covjek sve kljuceve obicni su 5-10KM oni malo komplikovaniji 20KM a kodirani oko 100KM sve zavisi koje auto... i da ti isti kljuc kao sto je tvoj originalni sa znakom;)
 
Član
adohera je napisao(la):
sipa je napisao(la):
Hvala na velikom broju odgovora ali ja se izgleda nisam izjasnio kako treba...znaci niti je slomljen kljuc niti ista.... nekad uzmem od stare klia jer imam tek 16 god... eh da je ja uvijek ne bih molio da uzmem jednom i da ga kopiram za sva vremena ...jer me ona gnjavi vako nako nemoj policija i ostalo... pa kontam bolje mi je kad nezna :D znaci mora bit nesto oko elektronike?? prebacivanje tih cipova itd??

adohera je napisao(la):
ako si iz Sarajeva imas covjeka sto kopira tamo kod Velikog parka gdje je kombijska stanica oko 100KM ti je kopiranje kod kljuca +/-20KM zavisi koji ili u ovlastenom servisu da narucis;)
To onde u kralja tomislava ulici?? ja bih volio samo da ga kopiram al izgleda da treba nesto oko ove elektronike :/ jaran mi od jette kopiro za 5 km kljuc



jeste to je taj znaci na onoj kombijskoj stanici, radi covjek sve kljuceve obicni su 5-10KM oni malo komplikovaniji 20KM a kodirani oko 100KM sve zavisi koje auto... i da ti isti kljuc kao sto je tvoj originalni sa znakom;)



I hocel onda frcerat sve kako treba ?? ili cu ga moci samo otkljucat...posto ima bllokadu paljenja

sipa je napisao(la):
adohera je napisao(la):
sipa je napisao(la):
Hvala na velikom broju odgovora ali ja se izgleda nisam izjasnio kako treba...znaci niti je slomljen kljuc niti ista.... nekad uzmem od stare klia jer imam tek 16 god... eh da je ja uvijek ne bih molio da uzmem jednom i da ga kopiram za sva vremena ...jer me ona gnjavi vako nako nemoj policija i ostalo... pa kontam bolje mi je kad nezna :D znaci mora bit nesto oko elektronike?? prebacivanje tih cipova itd??

adohera je napisao(la):
ako si iz Sarajeva imas covjeka sto kopira tamo kod Velikog parka gdje je kombijska stanica oko 100KM ti je kopiranje kod kljuca +/-20KM zavisi koji ili u ovlastenom servisu da narucis;)
To onde u kralja tomislava ulici?? ja bih volio samo da ga kopiram al izgleda da treba nesto oko ove elektronike :/ jaran mi od jette kopiro za 5 km kljuc



jeste to je taj znaci na onoj kombijskoj stanici, radi covjek sve kljuceve obicni su 5-10KM oni malo komplikovaniji 20KM a kodirani oko 100KM sve zavisi koje auto... i da ti isti kljuc kao sto je tvoj originalni sa znakom;)



I hocel onda frcerat sve kako treba ?? ili cu ga moci samo otkljucat...posto ima bllokadu paljenja

Kako ce mi dat isti kljuc sa znakon kad orginalni ima na sebi dugmad za otkljucavanje i zakljucavanje ??
 
Član
pa ima covjek i te kljuceve sa dugmadima nabavlja ih negdje:lol: pa moci ces sve kao i sa tim kljucem odes fino pitas covjeka kako sta, on ti uradi, ti odmah na licu mjesta probas kljuc ako radi platis i svi sretni;)
 
Član
sipa je napisao(la):
Hvala na velikom broju odgovora ali ja se izgleda nisam izjasnio kako treba...znaci niti je slomljen kljuc niti ista.... nekad uzmem od stare klia jer imam tek 16 god... eh da je ja uvijek ne bih molio da uzmem jednom i da ga kopiram za sva vremena ...jer me ona gnjavi vako nako nemoj policija i ostalo... pa kontam bolje mi je kad nezna :D znaci mora bit nesto oko elektronike?? prebacivanje tih cipova itd??

adohera je napisao(la):
ako si iz Sarajeva imas covjeka sto kopira tamo kod Velikog parka gdje je kombijska stanica oko 100KM ti je kopiranje kod kljuca +/-20KM zavisi koji ili u ovlastenom servisu da narucis;)
To onde u kralja tomislava ulici?? ja bih volio samo da ga kopiram al izgleda da treba nesto oko ove elektronike :/ jaran mi od jette kopiro za 5 km kljuc



Odoh malo u off al nema veze nisam mogao a da ne reagujem,

Ti si jedan mali mamin genijalac, 16 ti je godina vozaš mamin auto i mama ti daje da vozaš al se malo buni, pa bi ti da kopiraš da se ne pegleaš...

Svaka čast sine, al nemoj pogrešno shvatiti nije do tebe nego do te tvoje mame ... svaka joj čast....

da joj bar malo stalo do tebe ehhhhhhhhh


drug ne zamjeri al sam osjećao obavezu, jer ipak moja žena i moja djeca se šeću ulicama kojima TI I TVOJA MAMA VOZITE...
 
Član
Ja sam imao jedan problem sa kljucem.
Naime propala mi je bila jedna tipka na kljucu koja je sluzila za otkljucavanje.Naime radi se o daljinskom otvaranju.
Nazvao servis bla, bla, bla ovo ono sve ukupno 160 km.
Naravno nisu normalni.
Rijesio sam sve sam, za mnogo, mnogo manje para.
 
Član
merdecesW126 je napisao(la):
imao sam nedavno slican problem
samo sto sam ja u besu svoj slomio u volanu auta
u RENOU kljuc kosta 230KM + 30KM kopiranje:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
ja sam ga prepakovao u jedan stari od megana, zalemio mikro taster i dekodirao ga za 30KM te sam izbegao toliki trosak

u Beogradu se to resava za 30 - 40 EUR, naravno ne u servisu

to mi je jaran sto kopitra kljuceve al nece ti moci jel moras otkljucat na dugme, inace auto nece upalit. Znaci preostaje ti druga varijanta tj. ovlasteni servis kado sto je mercedes naveo
 
Član
elmo je napisao(la):
sipa je napisao(la):
Hvala na velikom broju odgovora ali ja se izgleda nisam izjasnio kako treba...znaci niti je slomljen kljuc niti ista.... nekad uzmem od stare klia jer imam tek 16 god... eh da je ja uvijek ne bih molio da uzmem jednom i da ga kopiram za sva vremena ...jer me ona gnjavi vako nako nemoj policija i ostalo... pa kontam bolje mi je kad nezna :D znaci mora bit nesto oko elektronike?? prebacivanje tih cipova itd??

adohera je napisao(la):
ako si iz Sarajeva imas covjeka sto kopira tamo kod Velikog parka gdje je kombijska stanica oko 100KM ti je kopiranje kod kljuca +/-20KM zavisi koji ili u ovlastenom servisu da narucis;)
To onde u kralja tomislava ulici?? ja bih volio samo da ga kopiram al izgleda da treba nesto oko ove elektronike :/ jaran mi od jette kopiro za 5 km kljuc



Odoh malo u off al nema veze nisam mogao a da ne reagujem,

Ti si jedan mali mamin genijalac, 16 ti je godina vozaš mamin auto i mama ti daje da vozaš al se malo buni, pa bi ti da kopiraš da se ne pegleaš...

Svaka čast sine, al nemoj pogrešno shvatiti nije do tebe nego do te tvoje mame ... svaka joj čast....

da joj bar malo stalo do tebe ehhhhhhhhh


drug ne zamjeri al sam osjećao obavezu, jer ipak moja žena i moja djeca se šeću ulicama kojima TI I TVOJA MAMA VOZITE...



Ne zamjeram ti ni malo vjeruj mi jer znam da imas razloga za brigu, ali s druge strane ti ja odgovorno tvrdim da sto se mene osobno tice nema problema i nisam ja kao neki sto misle da znaju mjenjat brzine pa kupe bandere i autobuske/tramvajske stanice... kad vidim da se istim takvim levatima skocci i ugasi auto na semaforima to mi je stvarno smijesno...

jos nesto... Znaci citavu mogucu obuku sam prosao sto se prolazi i za pravo polaganje vozackog ispita...imamo nekog rodjaka pa me tamo nesto ko proguro u auto skoli... sve sam proso al nemam diplome prije 18 te... Pozz
 
Član
ja sam nedavno polagao.... od jula ove godine nemoyes poceti ni sa TESTOVIMA ako nemas 18 god... znaci prvo 18 pa polaganje........;)
 
Član
D_cash je napisao(la):
ja sam nedavno polagao.... od jula ove godine nemoyes poceti ni sa TESTOVIMA ako nemas 18 god... znaci prvo 18 pa polaganje........;)

Testove sve znam al nemam papira da sam polozio ... isto tako sa instruktorom sam imao nacelno casove znaci sve po programu al neformalno zbog manjka godina..
 
Član
sipa je napisao(la):
D_cash je napisao(la):
ja sam nedavno polagao.... od jula ove godine nemoyes poceti ni sa TESTOVIMA ako nemas 18 god... znaci prvo 18 pa polaganje........;)

Testove sve znam al nemam papira da sam polozio ... isto tako sa instruktorom sam imao nacelno casove znaci sve po programu al neformalno zbog manjka godina..

Ostavi se ćorava posla sačekaj još te dve godine...Nek te uhvati policija eto zabrane polaganja pa ćeš još duže čekati,nek ti stara vidi da nema auta pa prijavi krađu onda si pogotovo nadrljao...
 
Ovako ti imas kodirani kljuc, svaki majstor sto radi kljuceve moze da ga napravi ali poenta je u tome sto ti moras uzeti novu ampulu to ti je ona mala dioda u kljucu i pomocu auto dijagnostike se iscitaju kodovi iz tvog auta i kodira se novi kljuc sti da se odredi koliko kljuceva odnosno kopija moze da pali taj auto kod nekih ide max do 5 kljuceva.
E sad ima jedan problem za iscitavanje tih podataka iz auta treba poseban program koji nema svako.
A sama ta ampula kosta od 30 Km za WV do 70 Km za americka i japanska vozila kopija kljuca oko 50 Km kodiranje oko 30 Km i tako nesto ti nemoze svako uraditi.:icon_sad:
 
Član
sipa je napisao(la):
elmo je napisao(la):
sipa je napisao(la):
Hvala na velikom broju odgovora ali ja se izgleda nisam izjasnio kako treba...znaci niti je slomljen kljuc niti ista.... nekad uzmem od stare klia jer imam tek 16 god... eh da je ja uvijek ne bih molio da uzmem jednom i da ga kopiram za sva vremena ...jer me ona gnjavi vako nako nemoj policija i ostalo... pa kontam bolje mi je kad nezna :D znaci mora bit nesto oko elektronike?? prebacivanje tih cipova itd??

adohera je napisao(la):
ako si iz Sarajeva imas covjeka sto kopira tamo kod Velikog parka gdje je kombijska stanica oko 100KM ti je kopiranje kod kljuca +/-20KM zavisi koji ili u ovlastenom servisu da narucis;)
To onde u kralja tomislava ulici?? ja bih volio samo da ga kopiram al izgleda da treba nesto oko ove elektronike :/ jaran mi od jette kopiro za 5 km kljuc



Odoh malo u off al nema veze nisam mogao a da ne reagujem,

Ti si jedan mali mamin genijalac, 16 ti je godina vozaš mamin auto i mama ti daje da vozaš al se malo buni, pa bi ti da kopiraš da se ne pegleaš...

Svaka čast sine, al nemoj pogrešno shvatiti nije do tebe nego do te tvoje mame ... svaka joj čast....

da joj bar malo stalo do tebe ehhhhhhhhh


drug ne zamjeri al sam osjećao obavezu, jer ipak moja žena i moja djeca se šeću ulicama kojima TI I TVOJA MAMA VOZITE...



Ne zamjeram ti ni malo vjeruj mi jer znam da imas razloga za brigu, ali s druge strane ti ja odgovorno tvrdim da sto se mene osobno tice nema problema i nisam ja kao neki sto misle da znaju mjenjat brzine pa kupe bandere i autobuske/tramvajske stanice... kad vidim da se istim takvim levatima skocci i ugasi auto na semaforima to mi je stvarno smijesno...

jos nesto... Znaci citavu mogucu obuku sam prosao sto se prolazi i za pravo polaganje vozackog ispita...imamo nekog rodjaka pa me tamo nesto ko proguro u auto skoli... sve sam proso al nemam diplome prije 18 te... Pozz



elmo i deyo su ti pametno odgovorili
ovo se desi kad neki genijalac ko ti konta da zna voziti a jos ga mama podrzava

http://www.bhtuning.com/16-godisnjak-pregazio-jednu-povrijedio-tri-osobe-t-31676.html
 
Član
Simunovic Sladjan je napisao(la):
Ovako ti imas kodirani kljuc, svaki majstor sto radi kljuceve moze da ga napravi ali poenta je u tome sto ti moras uzeti novu ampulu to ti je ona mala dioda u kljucu i pomocu auto dijagnostike se iscitaju kodovi iz tvog auta i kodira se novi kljuc sti da se odredi koliko kljuceva odnosno kopija moze da pali taj auto kod nekih ide max do 5 kljuceva.
E sad ima jedan problem za iscitavanje tih podataka iz auta treba poseban program koji nema svako.
A sama ta ampula kosta od 30 Km za WV do 70 Km za americka i japanska vozila kopija kljuca oko 50 Km kodiranje oko 30 Km i tako nesto ti nemoze svako uraditi.:icon_sad:

Da nadodam... i drži se ovog, jer sam ja neki dan radio isto sebi.

Ključ ti može kopirat bilo ko ko se tim bavi... ali nećeš ništa dobit jer u toj kopiji ključa nemaš code, tj. ta ampula u kojoj je code koji prepozna komp.

Po papirama od svog auta ključ možeš naručiti u ovlaštenom servisu i oni to samo mogu naručit iz renaulta s codom za tvoj auto (opet napominjem po papirima tvog auta). Kad stigne, oni u servisu samo taj ključ prijave za tvoje auto, tj. isprogramiraju da možeš palit auto i to je to. Nemaš drugog načina da se dokopaš ključa s kojim bi mogao upalit auto.


pozdrav.
 
Član
Deyo je napisao(la):
Nemaš papire = ne znaš :cool:

http://www.bhtuning.com/16-godisnjak-pregazio-jednu-povrijedio-tri-osobe-t-31676.html

I ovaj momak je kao ti mislio "znam voziti"!!! Izvini, nista licno, ali si jos balavac koji nije presao ni par stotina km, a kamoli par desetina ili stotina hiljada km, kao neki sa foruma! Sto duze i vise vozim, sve vise shvatam koliko jos ne znam i koliko moze bolje!!! Znaci, nemoj u saobracaj, ali se vozaj sto vise po kraju gdje nije guzva, tako se uci, ali i nemoj sam biti, nek' bude neko pored tebe sa vozackom!!! A svaka cast tvojoj majci koja ti daje auto!!! Mene je otac natjerao sa 11 godina da naucim da vozim i od tad vozim non stop, ali u njegovom prisustvu!!! Zato jos nisam nikad napravio nikakav incident, jer sam sa njim prosao sve faze, a ti mislis da znas sam voziti!!! A vi forumasi sto ga savjetujete jos gdje to moze uraditi, SVAKA VAM CAST!!! Vjerovatno cete svom djetetu sami napraviti duplikat i dati u ruke, da se ne muci!!! Jos jednom, svaka vam cast!!!:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Svasta ovdje stvarno pročitat :icon_rolleyes: Pa ako ti već mama daje stvarno da vozaš što imaš onda uzimati auto mimo njenog znanja???Meni ovo liči na klasičnu dječiju šuplju priču kad misle da su svu pamet svijeta pokupili!Prvo treba tvoju mamu malo na prevaspitanje poslati ako ti stvarno dozvoljava da vozaš sam auto bez njenog prisustva, drugo nije stvr u godinama kolko je u iskustvu a ti razmisli malo, ne moraš biti ni toliko iskusan a neki belaj ti se uvijek može desiti i uvijek ali UVIJEK ćeš biti ti kriv, zato što nemaš položeno i ti ćeš samo dobiti zabranu polaganja ako nešto napraviš a ne neko drugi ;) Ako te nije strah radi sigurnosti drugih, misli bar na svoju jer uostalom ti ćeš najviše i ispaštati ako se nešto desi!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top