Kopcanje woofera???

Kopcanje woofera???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
hmm vidi nesto taj woofer ima 2 zavojnice po 4 ohma i svaka od te dvije zavojnice ima 200W ili ti ga 2x200W=400Wrms .... dal ces ti wooferu dovest 400W rms na 2 ili 8 ohma ili odvojeno na 4 ohma, to njega boli briga, njemu je samo bitno da dobije svojih 400Wrms i da svira ;) ....

ma joj da ne pocinjemo raspravu il nes bezze opet, nek momak proba i vako i nako i nek vidi sta ce bit .... ili ako ima neko da je vec pokusavo isto il da zna vise nego mi, nek on da malo strucniji odgovor :cool::cool::cool::cool: ....
 
Član
Potpis IGY
Manji otopr veca snaga vece sanse da mu strada amp i ako je stabilan na 2 ohm jer ce woofer da trazi vise snage koje mu amp nece moci da isporuci, pri cemu amp povlaci vise struje iz aku i obicno strada jedno ili drugo u ovome slucaju ce prije amp.
Milsim da nebi trebao da vezes na 8 ohm jer to sto ces dobiti sa tim amp na toj imperdance bolje onda da sam woofer vezes na HU.:icon_biggrin:
Ako hoces ``nabijacinu``(koju je tesko ostvariti sa tim ampm)povezi na 2 ohm,a ako ne tj za solidno slusanje povezi an 4 ohm kako ti je Deyo rekao i to je to.
Pokusaj na ta tri ancina pa koji ti se najvise svidi.
Et toliko...
:icon_eek:
 
Član
hehehe jbg ljudi stradao AMP...

sviralo je neki sat vremena i tisinaaa.... a jbg nije nesto ni snage bio pa cu se potruditi da sta bolje najdem u svakom slucaju hvala vam svima.
 
Član
pa vjerovatno je spojio kako je igy rekao na 2ohm bridge, a pojacalo je stabilno 2ohm po kanalu a ne bridge, i tako je preopteretio taj bridge i izlazi su izgorili, nazalost eddo je imao najbolji savjet, a to je jedna zavojnica u jedan bridge a druga u drugi sa jednakim gainom, to je ujedno i naj glasnije. a mogla je opcija zavojnice serijski pa u jedan bridge na 8ohm, to je najbolje za amp ali i najtise odnosno naj slabije

nego sad nadji neki monoblock 2ohm stabilan sa bar 600w rms zavojnioce paralelno i vidices igranke
 
Legend
1_4ohmDVC_2ohm.gif



1_4ohmDVC_8ohm.gif
 
Član
dragi enese dizes temu iz mrtvih :lol::lol::lol::lol: .... BTW momku pojacalo oslo na vjecna lovista, netreba mu to sad zasad .... hihi ....
 
Član
Deyo je napisao(la):

e ova sema i onda dva kanala u bridge dva + zajedno dva - i to je to radilo pola sata i neradi vise al evo probao sam ostala su mi ova druga dva kanala pa sam sad skopcao samo jednu zavojnicu.Pa nek tako svira dok malo neskupim za kakav bolji amp.
 
Član
negdje 20-30 maraka bi trebala bit popravka .... imaj samo na umu da ti je to neko mogo spojit za 5-10 maraka mozda cak i dzaba i da ti se to uopste nebi desilo da si samo bio malo pametniji i pustio ljude koji se bave time da ti to odrade .... al dzaba je kad niko ne slusa .... jbga zao mi je sto ti se to desilo, neznam samo gdje ti je pamet bila da uradis to sto si uradio .... i ne mislim nista lose boga mi, i nisi jedini koji je tako nesto napravio sam da i to znas ....
 
Član
ma jbg gledajuci u one seme i kako sam mogao skontati da sam tako treba skopcati jesam li pogrijesio u necemu???
A i rodjak kad je kupio muziku od nekog momka tako mu je bilo spojeno i jos uvijek mu svira...
 
Član
ado_w je napisao(la):
ma jbg gledajuci u one seme i kako sam mogao skontati da sam tako treba skopcati jesam li pogrijesio u necemu???
A i rodjak kad je kupio muziku od nekog momka tako mu je bilo spojeno i jos uvijek mu svira...

druze spojio si 2 bridza to je veoma pogresno .... a dokaz imas eno ti ga u kolima ;) ....
 

IGY

Član
IGY je napisao(la):
ne igraj te se sa otporima, vezi ovako kao na prvoj slici, to ti je na 8 ohm i tad ce ti i najljepse svirati, minimalne su sanse da sprzis ili woofer ili pojacalo
tako da nemas frke, preostali kanali neka stoje prazni ili skopcaj neke sisteme na njih,
kako sam skontao imas 4 kanalca, bridguj dva kanala i to je to, ostala dva neka cekaju bolje vrijeme

mmdag je napisao(la):
pa vjerovatno je spojio kako je igy rekao na 2ohm bridge, a pojacalo je stabilno 2ohm po kanalu a ne bridge, i tako je preopteretio taj bridge i izlazi su izgorili, nazalost eddo je imao najbolji savjet, a to je jedna zavojnica u jedan bridge a druga u drugi sa jednakim gainom, to je ujedno i naj glasnije. a mogla je opcija zavojnice serijski pa u jedan bridge na 8ohm, to je najbolje za amp ali i najtise odnosno naj slabije

nego sad nadji neki monoblock 2ohm stabilan sa bar 600w rms zavojnioce paralelno i vidices igranke

da me poslusao prvi put ne bi mu se to desilo, i da je stavio oznaku pojacal da vidimo kako je sve stabilno......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top