Kopcanje woofera???

Kopcanje woofera???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz...Interesuje me kopcanje woofera pioneer TS_W307D4 posto sam ga kupio i ovako je skopcan!!!Jel ovo ispravno - i '+ zajedno nesto mi nelogicno...I ako mozete da mi pomognete i odgovorite kao se kopca.Unaprijed hvala svima na komentarima.
 

IGY

Član
ovo ti je uredu ovako, samo skopcaj kranji plus i krajni minus na amp i to je to
 
Član
A izvini bil mogao posto mi je cetverokanalno pojacalo skopcati recimo nekako na cetiri izlaza posto sad koristim samo dva izlaza na pojacalo?I hvala ti za ovaj ranije post.I jos nesto posto sam ovamo vidio dimenzije za kutiji dva ova woofera jel mi neko moze reci dimenzije za 1 hvala
 
Član
hvala deyo znaci ako hocu sve cetiri izlaza u dva da napravim treba da skinem ovu briknu i da normalno kopcam ++ --???
 
Član
Potpis IGY
Ovako kako ti je sada spojen woofer ce da radi na 8 oma ako spojis samo krajnji minus i kranji plus na amp a ova dva u sredini konektora ostanu povezana kao sa slike.
A ako imas neki jaci amp koji ti moze na 2 oma stabilan da bude,onda povezi plus sa plusom na wooferu i odvedes na plus ampa,tako isto i sa minusom povezes ih zajedno na wooferu i odvedes na minus ampa.
Ako zelis da ti svira na 4 oma onda skines povez ta dva konektora u sredinu i normalno vezes na amp plus na plus minus na minus.
Evo ti neka semica uopstena da vidis kako ti ide na 2 oma, slika moze vise da ti kaze od mojih rijeci:
http://img228.imageshack.us/img228/7439/14ohmdvc2ohmid5.gif
Ili jos bolje evo ti ovo imas sve moguce kombinacije spajanje pa malo pogedaj:
http://www.restoran-herman.hr/servis/uputstva/Spajanje_zvucnika.pdf
Daj nam reci koji imas amp pa cemo ti objasniti kako ces da vezes to.
Nadam se da razumijes sta hocu da kazem
Ako imas jos pitanja tu smo...
Et toliko;)

Pa ako znas dimenzije tj zapreminu za dva woofera mislim da bi logicno bilo da podijelis tu zapreminu sa dva i da dobijes zapremiun za jedan woofer:cool:
 
Član
evo gore sam stavio sliki amp Blaupunkt 600 wati pise na njemu.Pa eto rado svaki prijedlog pogledam.E sad kako bi mi bilo najbolje spojiti ga...hvala
 
Član
Ovo su karakterisitke tvoga ampa:
4x45 Watti @ 4 ohm RMS
2x140 Watti @ 4 ohm RMS
4x70 Watti @ 2ohm RMS
Znaci mozes da ga przis na 2 oma ,a to ces da postignes kao sto sam ti gore napisao procitaj detaljno
i vidi one seme.Ja bi ga tako spajao i mislim da bi bilo najbolje.
et toliko
 
Član
A sta mislis an ovu :cool:
http://akamaipix.crutchfield.com/ca/learningcenter/car/subwoofer_wiring/1DVC_4-ohm_mono.jpg
 
Član
Nemam elipse ovako cu i spojiti hvala vam momci puno svaka cast na razumjevanje extra ste!!!;););)
 
Član
nije valjda...Zezas me???

jesu li ovo dobre dimenzije kutije za ovaj woofer:
sirina:400
visina:250
gornja stranica:84
donja stranica 166
???
 

IGY

Član
ne igraj te se sa otporima, vezi ovako kao na prvoj slici, to ti je na 8 ohm i tad ce ti i najljepse svirati, minimalne su sanse da sprzis ili woofer ili pojacalo
tako da nemas frke, preostali kanali neka stoje prazni ili skopcaj neke sisteme na njih,
kako sam skontao imas 4 kanalca, bridguj dva kanala i to je to, ostala dva neka cekaju bolje vrijeme
 
Član
evo nesto sto nikom od vas nije naumpalo .... svaka zavojnica se moze posebno napajat samo je jako bitno da dobivaju manje vise isto watts .... drugim rjecima kralju ako ti je pojacalo 4 kanala, namjestis ga da radi na 2 bridge-a i spojis jedan bridge na jednu zavojnicu drugi bridge na drugu, namjestis oba gaina da budu na istom mjestu i rjesio si problem .... a mozes isto i kako su ti igy i z3k4 napisali i to je savrseno korektno ;) .... pozzz
 

IGY

Član
eddo mislim da ce vecu snagu imati ako spoji woofer na 2 ohm u bridge
jer ce pojacalo isporuciti vise snage u bridge na 2 ohm, nego da vezes svaku zavojnicu od po 4 ohm na svaki kanal, i jos je skoro pa nemoguce ustimati dva kanala da rade isto, uvijek ce jedan dobijati bar malo vise snage, ili na osciloskop i ustimaj

logicno zar ne manji otpor veca snaga
veci otpor manja snaga, ali za slusanja je bolje staviti woofer na veci otpor koliko ja znam, puno ljepse ce da svira
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top