KONDENZATORI UOPSTENO ......

KONDENZATORI UOPSTENO ......

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
@ShArky
Da to je ok za osigurac ali kod mene je oko 1 kW muzicke snage, a 500W RMS-a tako da moze 40A osigurac normalno raditi na 500W rms-a samo izracunaj pa ces vidjeti da moze... Znaci amperaza osiguraca puta 12V u autu je (kad je upaljeno auto onda je oko 14V) i vidjeces koliko ti izadje snage u Watt. I osigurac od 40A moze raditi na pojacalima do 500W RMS-a. Izracunaj sam pa ces vidjeti da moze raditi normalno a da ne izgara isgurac. Tako se racuna koliki ti treba osigurac u autu za pojacalo. AxV=W kod mene je osigurac 40A x (kad je upaljeno auto radi na 14.6V) 14.6V= 584W snage (pojacala) taj moze osigurac podnijeti.

Sto se tice passata samo pogledaj kako je kod njega rijesen alternator i koliki je i kako su rijeseni kablovi, a pogledaj kako je to rijeseno kod npr. Fiat Bravo kod kojega je manji alternator itd u koga je isto ugradjeno pojacalo (1000W i dva infinity woofera od po 600W) posto ovaj nije staviljao osigurac nigdje na kablu koji ide od akumulatora do pojacala a ne znam sto nije htio da mu se stavi (veoma rizicno) i vidi se navece kad je u mraku da malo zmigaju svijetla kad se pojaca na max kao i kod mene sto se malo vidi kad je pojacano na max.
 
Član
Ma drug uredu je to, ja sam tebe razumio 1kW RMS-a , meni je pojacalo 500W RMS-a osigurac 60 A i stvarno am bas nista ne zmiga, jest zmigalo kad je bio fabricki aku (star 5 godina), ali sa novim nema nikakve promjena u osvjetljenju.Znaci nema kond , alternator fabricki (90A), aku topla 90 Ah, i nist ne zmiga.

Zanima me samo kakva si to 3 woofera spoji na pojacalo od 500W rms ??
 
Član
Pa to je ok ma kakvi 1000W RMS-a to bi stakla polupalo :icon_biggrin: ne kazem ja da kod mene zmiga da se to vidi svaki put nego zmiga kad stanem u mrak i upalim svijetla i pojacam muziku na max i izadjem vani i vidi se malo da zmiga ali opet to meni nit smeta nit ista. Ali opet kad pogledam 4 woofera u gepeku i dva pojacala jedno 880W, a drugo 300W i jos 6 zvucnika dobro to i radi a da ne sje.e akumulator. :)
 
Član
jaoooooooooooo sto ti smaras. pojacala nemaju efikasnost 100%. tako da od tih xy ampera se dosta potrosi na grijanje i kojekakve gubitke u pojacalu da ne davim. obicno pojacala AB klase imaju iskoristivost od 50%. pojacala D klase imaju oko 80%. tako da ta tvoja formula sa osiguracem od 40A ide ovako. 13,5V(po opterecenjem je realnije od 14V) puta tih 30ak A je 405W puta 0,5 iskoristivost pojacala dobijes nekih jadnih 200W. e sad ako ti svjetla blicaju na 400W realne potrosnje nesto fali tvom akumulatoru ili alternatoru ili instalaciji. toliko od mene.
 
Član
hahhahah jeste zakrvili joj brate volim ziku i cackam malo po svom golficu ali neznam toliko nemam kondenzator niti osigurac da ne lazem ali su kablovi s aparata za varenje i + i - (e ako oni nemogu da izdrze jbga) a akocrkne crkne idemo dalje :p pozz svima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top