kondenzacija u faru = silikonirano i opet magli

kondenzacija u faru = silikonirano i opet magli

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kod mene je to isto bio problem na novi kupovnim Angel Eyes farovima, stvar je u tome sto je ispod haube vruce od motora, a sa vanjske strane hladno od zraka koji dolazi i dolazi do mjesanja toplog i hladnog zraka u faru, ja sam problem rijesio tako sto sam skinuo gumice iznutra gdje ide sijalica i vise ne magli,a vidio sam da faorvi imaju "ozrake" tj male tanke cjevcice koje sluze da izbace visak zraka iz fara... Pogledaj malo sa unutarnje strane jel imas kakve gumene cepove i slicno skini i budi strpljiv nek samo prođe, silikoniranje i ostalo je gubljenje vremena i novca...
 
Član
ne vidim zasto se time toliko zamaras, to je obicna i prolazna faza svakog "novog" fara, kvaliteta izrade plastike islicnog je na niskom nivou, tako da skoro pa svaki kupovni magli dok se ne navikne na vremenske uvjete... Mojne se ti sjekirati previse, proci ce to samo od sebe ako vec nemas gumice s unutarnje strane...
 
Član
Pa gle ako vec ne dihtuje dobro, onda treba imati i ozraku da visak zraka izađe van, a ako dobro dihtuje onda ne... Stvar je u tome sto skoro svaki far, i u stari auta ima ozrake, rupice i slicno gdje zrak moze da cirkulira kroz far...
 
Član
Vidi ako nista sa zadnje strane izbusi malu rupu borerom i kad se stvri kondenzat sijalica kako radi grije i susi far i vlaga ispari ako je potpuno far zatvoren onda nema gdje da ispari, kad ti se punio zamagli skini skroz poklopac dok se grijanjem sijalice ne odmagli i onda ga vrati, tak' sam ja na 190 radio i uspijevalo je nekad sam moro fenom susit far izvadim skroz sijalicu i toplota od fena ulazi kroz onaj otvor od sijalice i brzo ga osusi .....

Puste i fabricki a kamoli ovi kineski :icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
Kroz otvor za sijalicu ubaci u par par kuglica onog sranja sto dodje u kesicama papirnatim u novim cipelama. To upija vlagu (za to i sluzi). Djeluje 100%
 
Kod mene far ima od nazad poklopac plasticni (ne gumeni) koji ima neki otvor kroz koji se vidi sijalica, a oko sijalice nem dihtung nikakav, znaci far nije hermeticki zatvoren, a ne magli nikad.
 
Član
ko sto rece drug syncro,ovo sa onim cudesima sto dobijes kad kupis nove cipele,ono u kesi naspes u far i ostavis da prenoci,ujutro far nemozes prepoznati,provjereno vec ;)
 
Član
kod mene je tako bilo to samo dobro ocisti od vlage i zastiti sve moguce otvore sa silikonom i nema problema...
 
Član
ljudi skinuo sam poklopac od dugog svijetla, i sad za sad ne magli koliko sam mogao da vidim. Vidjecu kako ce se pokazati jos koji dan pa cu napraviti rupu na poklopcu i ne bi trebalo da magli. Javljam detalje.;)
 
ja kad sam u svoje farove stavio xenone morao sam iza probusiti poklopac da proturim kablove, i od tad mi se odmah pocela magliti oba fara, i cim sam zaljepio to silikonom prestalo je magliti, sad kod vas vidim obratno.. :D
 
Član
Sad vozim jedan far sa poklopcem, a drugi bez poklopca.
Onaj sto ima poklopac magli a onaj bez poklopca ne magli zaci nevjerovatno!!!
:icon_question::icon_eek:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top