Kompresori zraka

Kompresori zraka

Član
Kolege, nisam našao ni jednu temu o kompresorima, planiram da kupim kompresor zracni jeftinije varijante pa ako mogu savjeti sta kupiti?? sta znace oznake, dal je bolji sa uljnim podmazivanjem, koliko litara 25-50-100l, koliko KS planiram da farbam sitnije dijelove tipa felge, mozda i karambolku, lajsne, tako sitnije neke dijelove, najviše me zanima struja koja je potrebna?? vec sam bio u obi-ju i peniju, da li znate gdje ima povoljnijih ili veci izbor ??
 
Član
imam einhell kompresor novi placen u hr 1000kn prije 6godina još radi,2ks 25l,i sa njime je došlo za pumpanje guma,pa ono za farbu,i za ispuhivanje.Moze 8 bara max.Samo što je sav mastan od ulja
 
Član
Ja koristim najobicniji einhelov, 25l, 2.2kw cini mi se. Obicna sprica iz hobi klase. Nikad nisam imao problema, lakirao felge, karambolke, te dijelove automobila. Pa cak i jednom cijelo auto. Uglavnom hobi potrebe i za raju.
Ako vec imas novca dovoljno na raspolaganju predlozio bi neki od 50l kompresor, sve je to u pet deka. Nisi profesionalac pa da ti treba nesto aman zaman. Moze na monofaznu 50l bez problema. I ispunjavat ce tvoje potrebe, jer otprilike imaju protok oko 200l na 4bara.
Pogledaj ovdje:
http://hejkupi.me/164-zračni-kompresori
 
Član
Klasicni je kod mene, ma druze u toj klasi ti je sve u pet deka. Vjerujem da su kod mnogih isti i dijelovi (einhel i slicni). Ovaj sto si poslao je prejeftin, sad ne znam sto li. Moguce da je neki losiji. Uglavnom ja bi ganjao nesto poput einhela i sl. Radije ulozio u neku bolju spricu i sitnu opremu, nego ganjao tamo neki od 100l i vise.
Opet nek se javi neko strucniji i sa vise iskustva.
 
Član
Klasicni je kod mene, ma druze u toj klasi ti je sve u pet deka. Vjerujem da su kod mnogih isti i dijelovi (einhel i slicni). Ovaj sto si poslao je prejeftin, sad ne znam sto li. Moguce da je neki losiji. Uglavnom ja bi ganjao nesto poput einhela i sl. Radije ulozio u neku bolju spricu i sitnu opremu, nego ganjao tamo neki od 100l i vise.
Opet nek se javi neko strucniji i sa vise iskustva.
imas li savjet za neki spricu iz tvog iskustva ??
 
Član
Ma zna se sta je najbolje Sata, DeVilbiss, Iwata ali je i cijena najbolja :D.
Ja koristim neku "italijansku", tako je bar pisalo na kutiji, kupio u Merkuru. Mozda ti je najbolje naruciti sa ebay.a neku HVLP spricu, koja je dobra kopija gore navedenih.
 
Član
Ma zna se sta je najbolje Sata, DeVilbiss, Iwata ali je i cijena najbolja :D.
Ja koristim neku "italijansku", tako je bar pisalo na kutiji, kupio u Merkuru. Mozda ti je najbolje naruciti sa ebay.a neku HVLP spricu, koja je dobra kopija gore navedenih.
ma tako cu i ja nesto, ne trazim sad neku perfekciju, malo za pocetak amaterski, ako imas kakvih slika sprice okaci, ili ako imas slike radova da vidimo kako ti to majstorises :)
 
Član





A sto se tice radova pregledaj garazu, kompletno auto radjeno sa ovim setom. A i na linku ispod sam lakirao karambolku na BMW-u. I evo jedna slika 14ke celicare u perla kombinaciji. Radio drugu za Scirocca.
 
Top