Kompresori iskustva, savjeti, rasprava

Kompresori iskustva, savjeti, rasprava

Postalo je gotovo nezamislivo raditi nesto na vozilu bez kompresora, pocevsi od mehanike do farbanja. Vrlo cesto posezemo za istim pa izvolite podijeliti iskustva sa nama ;)
 
Član
Kod kompresora je pravilo sto veci to bolji, jer u slucaju farbanja jako je bitno da je velika zapremina pa da ne opadne pritisak u pola posla i mora se prekidat
Drugo bitno je i da moze nabit sto jaci pritisak jer je nakad potrebno i 8-9-10bara da nabije
Trece obezbijedit mu filtriranje zraka na usisu da ne uvlaci prasinu i na ispuhu obicno na slaufu staviti filter da pokupi ako je ostalo sta prasine, kondenza ili masnoce
Marka i nije toliko bitna
 
Član
Tema jest stara, da ne otvaram novu....

Imam kompresor 100 - 120l nisam baš siguran, 1 glava sa motorom 2,5kw 10 bara, ima onaj mehanizam za filtriranje zraka i odvod kondeza vode i podešavanje pritiska kabla cca 20m...leži mi nikad nije radio pa bi probao šta ofarbati...

Pištolj nemam, nabavio bi pa ako neko zna koju više, treba mi za farbanje, puhaljka i pjeskarenje kad već imam zrak da iskoristim za čišćenje... koje marke i koliko para...netreba mi neš skupo jel se neću upuštati u velike svari, onako sitni invertar...
 

MTR

Član
aServis je napisao(la):
Tema jest stara, da ne otvaram novu....

Imam kompresor 100 - 120l nisam baš siguran, 1 glava sa motorom 2,5kw 10 bara, ima onaj mehanizam za filtriranje zraka i odvod kondeza vode i podešavanje pritiska kabla cca 20m...leži mi nikad nije radio pa bi probao šta ofarbati...

Pištolj nemam, nabavio bi pa ako neko zna koju više, treba mi za farbanje, puhaljka i pjeskarenje kad već imam zrak da iskoristim za čišćenje... koje marke i koliko para...netreba mi neš skupo jel se neću upuštati u velike svari, onako sitni invertar...

ima kod mene sprice od 250 do 1200 KM pa et' bujrum , od 1,2 do 2,0 dizne , U-Pol , DeVilbis , SATA....
 
Član
Imal šta vezano sa bojom a da tebe nema :icon_smile:

Eto dok se malo raspitam oko pištolja pa ćemo da se čuhnemo
 

MTR

Član
roki_actros je napisao(la):
MTS bratic, kol'ko su sad para SATA-e ? To je BOG sprica!!!

ma jok ba, puno zraka trosi a i materijala , treba bit pritisak na sprici od 2,5 bara i ako radis sa jednom spricom i bazu i lak onda moras mjenjat rasprsivac i iglu , tj. rastavljanje potpuno dok DeVilbiss trosi manje zraka i materijala i mjenjas samo rasprsivac , plus najbitnije - jeftinija je za oko 300 KM , npr. DeVilbis GTI Pro sprica sa diznama 1,2 1,3 1,4 ( biras koju ces ) kosta oko 670 KM , dok je SATA 3000/4000 od 900 KM pa na vise

svi u Njemackoj hvale Satu , a u komorama DeVilbiss :icon_biggrin:
 

MTR

Član
roki_actros je napisao(la):
:lol::lol: imam 2 Sate u garazi, nekako sam sentimentalno vezan za Satu ;)

IMG_0040-1.jpg
 
Član
MTR, kako te prije nisam zapazio :S, Roki evo mašem ti SATOM 4000 DIGITAL i sve ti se rugam vako :p


@MTR, javii se na dzenad@gmail.com - ko si, šta si, gdje se nalaziš, i ako imaš kakvu ponudu slobodno pusti na mail.
 
Top