Kompresori iskustva, savjeti, rasprava

roki_actros

Član
20.07.2008
2.789
5
38
32
Tuzla
projekt5.ba
Auto
Renault 5 By Me
Postalo je gotovo nezamislivo raditi nesto na vozilu bez kompresora, pocevsi od mehanike do farbanja. Vrlo cesto posezemo za istim pa izvolite podijeliti iskustva sa nama ;)

adohera

Član
08.11.2008
559
0
16
Sarajevo
bmw-club.ba
Auto
BMW E 46
Kod kompresora je pravilo sto veci to bolji, jer u slucaju farbanja jako je bitno da je velika zapremina pa da ne opadne pritisak u pola posla i mora se prekidat
Drugo bitno je i da moze nabit sto jaci pritisak jer je nakad potrebno i 8-9-10bara da nabije
Trece obezbijedit mu filtriranje zraka na usisu da ne uvlaci prasinu i na ispuhu obicno na slaufu staviti filter da pokupi ako je ostalo sta prasine, kondenza ili masnoce
Marka i nije toliko bitna

aServis

Član
15.12.2009
1.415
166
63
Tuzla
Tema jest stara, da ne otvaram novu....

Imam kompresor 100 - 120l nisam baš siguran, 1 glava sa motorom 2,5kw 10 bara, ima onaj mehanizam za filtriranje zraka i odvod kondeza vode i podešavanje pritiska kabla cca 20m...leži mi nikad nije radio pa bi probao šta ofarbati...

Pištolj nemam, nabavio bi pa ako neko zna koju više, treba mi za farbanje, puhaljka i pjeskarenje kad već imam zrak da iskoristim za čišćenje... koje marke i koliko para...netreba mi neš skupo jel se neću upuštati u velike svari, onako sitni invertar...

MTR

Član
04.07.2009
6.678
51
48
Zenica
aServis je napisao(la):
Tema jest stara, da ne otvaram novu....

Imam kompresor 100 - 120l nisam baš siguran, 1 glava sa motorom 2,5kw 10 bara, ima onaj mehanizam za filtriranje zraka i odvod kondeza vode i podešavanje pritiska kabla cca 20m...leži mi nikad nije radio pa bi probao šta ofarbati...

Pištolj nemam, nabavio bi pa ako neko zna koju više, treba mi za farbanje, puhaljka i pjeskarenje kad već imam zrak da iskoristim za čišćenje... koje marke i koliko para...netreba mi neš skupo jel se neću upuštati u velike svari, onako sitni invertar...
ima kod mene sprice od 250 do 1200 KM pa et' bujrum , od 1,2 do 2,0 dizne , U-Pol , DeVilbis , SATA....

aServis

Član
15.12.2009
1.415
166
63
Tuzla
Imal šta vezano sa bojom a da tebe nema :icon_smile:

Eto dok se malo raspitam oko pištolja pa ćemo da se čuhnemo

MTR

Član
04.07.2009
6.678
51
48
Zenica
roki_actros je napisao(la):
MTS bratic, kol'ko su sad para SATA-e ? To je BOG sprica!!!
ma jok ba, puno zraka trosi a i materijala , treba bit pritisak na sprici od 2,5 bara i ako radis sa jednom spricom i bazu i lak onda moras mjenjat rasprsivac i iglu , tj. rastavljanje potpuno dok DeVilbiss trosi manje zraka i materijala i mjenjas samo rasprsivac , plus najbitnije - jeftinija je za oko 300 KM , npr. DeVilbis GTI Pro sprica sa diznama 1,2 1,3 1,4 ( biras koju ces ) kosta oko 670 KM , dok je SATA 3000/4000 od 900 KM pa na vise

svi u Njemackoj hvale Satu , a u komorama DeVilbiss :icon_biggrin:

Dzenad

Član
29.02.2008
159
0
0
34
Olovo
www.srcsarajevo.com
Auto
Zastava Yugo
MTR, kako te prije nisam zapazio :S, Roki evo mašem ti SATOM 4000 DIGITAL i sve ti se rugam vako :p

@MTR, javii se na dzenad@gmail.com - ko si, šta si, gdje se nalaziš, i ako imaš kakvu ponudu slobodno pusti na mail.