Koliko se konja dobije?

Koliko se konja dobije?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kod 1.8 motora koji u prosjeku trosi 8,5 litara i ima oko 140 konja (16v), kada bi se stavili veci klipovi, povecala zapremina na 2 litra, zbrusila glava i stavile sportske bregaste, sta bi se desilo u odnosu snaga - obrtni moment - potrosnja?
 
Član
A uzasa, tako malo...nema pravog povecanja snage bez turbine...onda je ova prerada za koju sam pitao totalno neisplativa...
 
Član
Neisplativa nikako, ako je u pitanju 20ks, isplatnije chip jest da je manje ,al je puno jeftinije...
 
cek cek cek...a sta ti zelis????Zelis li da ti auto bolje ide ili da se hvalis koliko konja imas...tih 20KS je ogromna razlika vjeruj mi
 
Član
all malo je 20 konja a da strpas püuno para u tih 20 konjaa.. pa bolje je onda stavt turbinu i zivio dobije se konjaa dovoljno jes mozda malo skuplje al bolje vucee Turbo je Turbo nemoze ga nista zamjeniti bolje..pa makar.....
 
Član
Pričate o cirka 400 KM za cirka 20 KS... Pa to nigdje nema na atmosferski motor da dobijete toliko konja za male pare... Prema tome, to je najisplativija investicija trenutno za 1.8 16V motor, naravno ako želiš povećati snagu. Kakve ba turbine, pa za takav poduhvat treba najmanje 4000 KM ako hoćeš da uradiš kako treba... Osim toga, VW-ov 16V motor nije tako spor, tako da širenjem zapremine motora na 2.0 postaje ozbiljan konkurent ostalim gradskim trkalicama...
 
Član
Alen_P je napisao(la):
Pričate o cirka 400 KM za cirka 20 KS... Pa to nigdje nema na atmosferski motor da dobijete toliko konja za male pare... Prema tome, to je najisplativija investicija trenutno za 1.8 16V motor, naravno ako želiš povećati snagu. Kakve ba turbine, pa za takav poduhvat treba najmanje 4000 KM ako hoćeš da uradiš kako treba... Osim toga, VW-ov 16V motor nije tako spor, tako da širenjem zapremine motora na 2.0 postaje ozbiljan konkurent ostalim gradskim trkalicama...

Ti najbolje znas sta je bila snaga GTI-a.
 
Član
ja sam sa cipom dobio 9 konja i auto mi je neprepoznatljivo bilo kolko je bolje islo a sa jos 20 konja mislim da bi letio za razliku od serijala :)
 
Član
klipovi za golf 16 D 4 klipa nova sa karikam,a 330 KM obrada bloka dakle jos minimalno 150
pa dje su tu jos x ostalih stvari tako da tih 400 maraka hm... svak bi to radio da je tako jeftino
 
Član
pa na to sam i mislio samo sam htio rec kako je za golf kojem su djabana djelovi skupo to raditi a kamoli za 19-ku
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top