Koliko auta smije uvest fizicko lice

Koliko auta smije uvest fizicko lice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bmwscaner je napisao(la):
I sta sad ja radim na bausteli zena radila u pekari na crno naravno imamo svoju kucu i 3 auta i sad kobiva nemogu ja to imati jer nisam zaposlen i prijavljen u nekoj firmi... To kad podju provoditi kalaš se vadi iz ulja i poredu..

ma ja samo cekam da mi neko dodje da me pita odkud ti ova auta. znas kako bi mu se zasmijao :cool:
 
Član
jusuf je napisao(la):
Pa mislim da je u svijetu normalno da ispituju da li mozes nesto sebi da priustis sa svojim primanjima ili ne.

U normalnoj drzavi i u normalnom svijetu a ne u ovoj BANANA sugavoj drzavi da mene netko pita odakle meni kuća i auto.. Eto drzava se pobrinula da imam tvornicu da radim u njoj i dala mi uvjete normalne za otvaranje obrta i osigurala plaćanje obavljenih usluga... da da kako da ne
 

MTR

Član
Dzeniii je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
I sta sad ja radim na bausteli zena radila u pekari na crno naravno imamo svoju kucu i 3 auta i sad kobiva nemogu ja to imati jer nisam zaposlen i prijavljen u nekoj firmi... To kad podju provoditi kalaš se vadi iz ulja i poredu..

ma ja samo cekam da mi neko dodje da me pita odkud ti ova auta. znas kako bi mu se zasmijao :cool:

koliko imas auta i koja je vrijednost hljeba ti ? ne vozas bentleya bog te jadan
 
Član
pa ja znam lika koji je radio oko 40 kom mjesecno koji je tako popusio foru da je obolio, kazna istrage, pa ti rove do toga kakve si i koje si zene vodao, pa hajmo malo utaja poreza = kazna + kamata = dug, nemas da platis, nema problema prinudna naplata, prvo ti stvari iznesu iz kuce, ako to nije dovoljno budes podstanar u vlastitoj kuci.
ne se sa time saliti opet ti kazem, lik je bio kao zemlja, 40 kom mjesecno nekih 10 godina i samo pad
 
Član
MTR je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
I sta sad ja radim na bausteli zena radila u pekari na crno naravno imamo svoju kucu i 3 auta i sad kobiva nemogu ja to imati jer nisam zaposlen i prijavljen u nekoj firmi... To kad podju provoditi kalaš se vadi iz ulja i poredu..

ma ja samo cekam da mi neko dodje da me pita odkud ti ova auta. znas kako bi mu se zasmijao :cool:

koliko imas auta i koja je vrijednost hljeba ti ? ne vozas bentleya bog te jadan

nemam bentleya i ne treba mi ;) treba mi mir i sloboda da radim ovo sto volim,čisto pošteno
 
Član
MTR je napisao(la):
ima toga sve vise , neki dan inspekcija+murija+sipa zaustavili lika , standardno vozacka , saobracajna za muriju , za sipu info dje radis ? pa kaze nigdje , na birou sam ! haj malo vamo , eeee odakle ti Passat 2010 godiste ?? Kaze poslao mu brat iz Amerike pare , eeee kad doneses potvrdu iz banke da si podigao pare mozes doci po auto , bice parkiran iza MUP-a , haj sad idemo svi zajedno do tvoje kuce na 3 sprata , 6 banja , 3 jakuzija , 2 garaze ....ooooooo zena ti vozi golfa 6 ???? odakle njoj ?? poslala joj zaova pare jel ???

Eno oba auta iza MUP-a ...............jos nema potvrde :D

Tako i treba...

a što se tiče uvoza auta koji obavljaju privatna lica...ne zovu se oni džaba šverceri...plate dadžbine na auto (carina, porez i ostalo), ali ne plaćaju ništa povodom svog biznisa, a mnogi su se osilili...kod mog jednog komšije po tri-četiri auta na parkingu stoje, prodaju se...i svaki mjesec tako...
 
Kenno je napisao(la):
MTR je napisao(la):
ima toga sve vise , neki dan inspekcija+murija+sipa zaustavili lika , standardno vozacka , saobracajna za muriju , za sipu info dje radis ? pa kaze nigdje , na birou sam ! haj malo vamo , eeee odakle ti Passat 2010 godiste ?? Kaze poslao mu brat iz Amerike pare , eeee kad doneses potvrdu iz banke da si podigao pare mozes doci po auto , bice parkiran iza MUP-a , haj sad idemo svi zajedno do tvoje kuce na 3 sprata , 6 banja , 3 jakuzija , 2 garaze ....ooooooo zena ti vozi golfa 6 ???? odakle njoj ?? poslala joj zaova pare jel ???

Eno oba auta iza MUP-a ...............jos nema potvrde :D

Tako i treba...

a što se tiče uvoza auta koji obavljaju privatna lica...ne zovu se oni džaba šverceri...plate dadžbine na auto (carina, porez i ostalo), ali ne plaćaju ništa povodom svog biznisa, a mnogi su se osilili...kod mog jednog komšije po tri-četiri auta na parkingu stoje, prodaju se...i svaki mjesec tako...
Ja platim porez carinu PDV homologaciju i sta jos da placam?:icon_mad:Jesil ti to ljubomoran na svog komsiju?Sta tebe zaboli koliko covjek dovlaci auta hocel se tebi pravdat mozda?Pitat tebe koliko on smije mjesecno dovlacit auta?:icon_mad:
 
Član
nije niko ljubomoran al moras platit drzavi porez na taj iznos novca sto si zaradio

ja radim u firmi koja uvozi sve i svasta i to prodaje sada bi po tvome morali samo platit davanja drzavi na tu robu a na moj rad odnosno moju zaradu nista jbga meni sto firma plati mora se i od toga odbit porez a ovako kada svercujes na ono sto zaradis od auta drzava nema nista samo na tu mizernu carinu pdv i sta joss:icon_cry:
svaka zarada se mora oporezovat
 
Član
vlado_jaje80 je napisao(la):
Ja platim porez carinu PDV homologaciju i sta jos da placam?:icon_mad:Jesil ti to ljubomoran na svog komsiju?Sta tebe zaboli koliko covjek dovlaci auta hocel se tebi pravdat mozda?Pitat tebe koliko on smije mjesecno dovlacit auta?:icon_mad:



Nisam ljubomoran na komšiju, naprotiv, drago mi je da uspijeva u nečemu, zašto da ne (iako bi se svako normalan upitao odakle mu automobili u vrijednosti 50000KM).

Ali, pošto mu to predstavlja osnovni i jedini izvor primanja mora plaćati doprinose državi...kao što plaćaju zaposleni u fabrikama, firmama, školama, bolnicama i sl.
Međutim, šverceri misle da su pametniji od ostalih ljudi koji ostavljaju stotine i stotine maraka mjesečno na ime različitih dadžbina...toplo se nadam da će im država dohakati što prije...shvatite da para nema, pa se sve počinje gledati...tako da sve nezakonito stečeno završava zakonito oduzeto i prodata na kakvim aukcijama i sl.

PS
Gdje si komšo, šta ima:lol:
 
Dzeniii je napisao(la):
nemam bentleya i ne treba mi ;) treba mi mir i sloboda da radim ovo sto volim,čisto pošteno

:lol: :lol: ja volim da budem svercer, e drzavo, daj mi mir slobodu da te kradem, jer ja to volim!
:D

i sta sad? oni koji imaju registrovane auto kuce da prodaju to, koji uredno placaju poreze...oni su glupi, je li?!
 
Član
Death_beat je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
nemam bentleya i ne treba mi ;) treba mi mir i sloboda da radim ovo sto volim,čisto pošteno

:lol: :lol: ja volim da budem svercer, e drzavo, daj mi mir slobodu da te kradem, jer ja to volim!
:D

i sta sad? oni koji imaju registrovane auto kuce da prodaju to, koji uredno placaju poreze...oni su glupi, je li?!

tako ispada
 
Član
vlado_jaje80 je napisao(la):
Kenno je napisao(la):
MTR je napisao(la):
ima toga sve vise , neki dan inspekcija+murija+sipa zaustavili lika , standardno vozacka , saobracajna za muriju , za sipu info dje radis ? pa kaze nigdje , na birou sam ! haj malo vamo , eeee odakle ti Passat 2010 godiste ?? Kaze poslao mu brat iz Amerike pare , eeee kad doneses potvrdu iz banke da si podigao pare mozes doci po auto , bice parkiran iza MUP-a , haj sad idemo svi zajedno do tvoje kuce na 3 sprata , 6 banja , 3 jakuzija , 2 garaze ....ooooooo zena ti vozi golfa 6 ???? odakle njoj ?? poslala joj zaova pare jel ???

Eno oba auta iza MUP-a ...............jos nema potvrde :D

Tako i treba...

a što se tiče uvoza auta koji obavljaju privatna lica...ne zovu se oni džaba šverceri...plate dadžbine na auto (carina, porez i ostalo), ali ne plaćaju ništa povodom svog biznisa, a mnogi su se osilili...kod mog jednog komšije po tri-četiri auta na parkingu stoje, prodaju se...i svaki mjesec tako...
Ja platim porez carinu PDV homologaciju i sta jos da placam?:icon_mad:Jesil ti to ljubomoran na svog komsiju?Sta tebe zaboli koliko covjek dovlaci auta hocel se tebi pravdat mozda?Pitat tebe koliko on smije mjesecno dovlacit auta?:icon_mad:

Obično to zovu porez na dobit , a plaćaju svi kojima je privredana djelatnost prodaja proizvoda ili pružanje usluga.

A to što ti spominješ je definitivno siva zona u narodu poznatiji kao šverc.

Jer nije u redu da jedan auto-plac plaća plate , doprinose , komunalne naknade , porez na dobit i ko zna kakve još namete a švercer doveze kamion auta na lične karte iz komšiluka , turi aute pod kuću ili kakav parking na tržnom centru i svu zaradu stavi u džep.
Što dođe kao nelojalna konkurencija , jer ubijaju cijenom + ne snose nikakvu odgovornost u slučaju prevare.

Da ne ispadnem da ja tu nešto kenjam i pametujem , i ja sam svojevremeno dok se auto moglo prodat za pare , a ne za "bil' mijenjo" , dovozio 3 ,4 auta godišnje.

Al ljudi nemaju mjeru ,znam čovijeka što dovlači 2 puna šlepera mijesečno na lične karte , prijavit na birou , a vozi se Q7...
 
Član
Tri ili četiri auta godišnje su ništa, to nije ni hobi, ali kada neko uvlači po sto auta na godinu i neka zaradi na svakome par stotina maraka čistih (a zaradi više)...to je lijep biznis.
 
Kenno je napisao(la):
vlado_jaje80 je napisao(la):
Ja platim porez carinu PDV homologaciju i sta jos da placam?:icon_mad:Jesil ti to ljubomoran na svog komsiju?Sta tebe zaboli koliko covjek dovlaci auta hocel se tebi pravdat mozda?Pitat tebe koliko on smije mjesecno dovlacit auta?:icon_mad:



Nisam ljubomoran na komšiju, naprotiv, drago mi je da uspijeva u nečemu, zašto da ne (iako bi se svako normalan upitao odakle mu automobili u vrijednosti 50000KM).

Ali, pošto mu to predstavlja osnovni i jedini izvor primanja mora plaćati doprinose državi...kao što plaćaju zaposleni u fabrikama, firmama, školama, bolnicama i sl.
Međutim, šverceri misle da su pametniji od ostalih ljudi koji ostavljaju stotine i stotine maraka mjesečno na ime različitih dadžbina...toplo se nadam da će im država dohakati što prije...shvatite da para nema, pa se sve počinje gledati...tako da sve nezakonito stečeno završava zakonito oduzeto i prodata na kakvim aukcijama i sl.

PS
Gdje si komšo, šta ima:lol:

drzava je takvim ljudima vec dohakala davno, nije im dala normalan posao da ljudi mogu zivjet od necega, drzava ih je na to natjerala, pusti ti ovaku drzavu sve svoje fabrike je unistila i narod naprosto ostavila na ulici da krepa od gladi, takvim ljudima svaka cast nek rade i sto vise zaradjaju a ovakvoj drzavi kao sto je nasa fina BiH netreba nista davat jer nije zasluzila..
 
Član
ova kvazi drzava i njeni lopovi na koji su na vlasti su toliko izmuzli narod pa je red da i narod muze drzavu dok god ne krepa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top