Koju zaštitu za auto kupiti?

Koju zaštitu za auto kupiti?

Član
zen_3dom je napisao(la):
tako i za zeder kazu dragon, znam kako onaj u hudinyju hvali (svako svog konja), ali jbg opet po meni je sigurniji od zedera, jer kljuc mora biti u bravi dok vozis, dok kod zedera ne mora ;)

imao sam Hudiny kljuc nije morao biti u bravi :icon_question:

kad sam uzeo passata nisam mogao odluciti, pa sam stavio prvo ZERER pa posle 10tak dana Alarm (patrol line) i SPY IMMOBILIZER + skriveni prekidac... ne znam jedino da ga odvuku...:icon_confused:
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
imao sam Hudiny kljuc nije morao biti u bravi :icon_question:

kad sam uzeo passata nisam mogao odluciti, pa sam stavio prvo ZERER pa posle 10tak dana Alarm (patrol line) i SPY IMMOBILIZER + skriveni prekidac... ne znam jedino da ga odvuku...:icon_confused:
Tako je.. nemora biti u bravi, dovoljno je da se volan okrene u odredjeni polozaj i lock :)

ko ti je radio Patrol Line i SPY IMMOBILIZER, da nije Damir (Dado)
prepostavljam da je on radio oboje ako si posebno radio SPY IMMOBILIZER mogu li te zamoliti da mi cijenu posaljes na pp ;)

taj SPY IMMOBILIZER je meni pravo dobra zastita
 
GTI TDI je napisao(la):
Lexillium je napisao(la):
COBRA alarm sa dodatnim senzorima i rahat...;)

cobra je najbolja, sva ta sranja koja imaju ključ mogu se i otključati, dokazano...
ali dobar alarm je zakon ;)

Da je sam alarm dovoljan, slazem se u potpunosti :D narocito ako nema sopstveno napajanje :icon_biggrin:

Iako je današnja protivprovalna zaštita automobila napredovala,, stručnjaci ciriškog Tehnološkog instituta su našli relativno jednostavan način da kradu automobile ili barem da ih otvaraju bez problema i onda odnesu sve što nađu u istom.

Naime, otkrili su da je potrebno imati samo dva komada žice (mada je bolje imati nešto bolju opremu) te jedan prijemnik/predajnik radio signala da se neprimjetno "razbije" zaštita automobila bez obzira kakva je enkripcija signala za alarm i zaključavanje. Princip je jednostavan: pored automobila se postavi komad žice ili antena koja će automobilu slati potrebni signal za otključavanje i drugi komad žice ili prava antena koja mora biti u krugu od oko osam metara od privjeska za ključeve, kojim se na dugme isključuje alarm i otključava automobil. Taj privjesak emituje kratke radio valove potrebne za otključavanje koji funkcionišu u neposrednoj blizini automobila. Dovoljno se naći u blizini privjeska (rampa na parkingu, biti u istoj prodavnici, sjediti u kafiću pored), uhvatiti signal radio prijemnikom koji onda diže frekvenciju da bi povećao domet signala, šalje impuls anteni postavljenoj pored ciljanog automobila i automobil se otključava. U najboljem slučaju po žrtvu, automobil se pokreće fizičkim ključem, pa će se moći odnijeti "samo" tehnika i stvari iz gepeka, a u najgorem slučaju, automobil se pali na dugme, pa se lopov može lako odvesti u njemu, obzirom da nema ništa što asocira da je došlo do krađe.

Oprema potrebna za ovu krađu košta između 100 i 1.000 USD, ovisno o kvalitetu i dometu. Ekipa sa ovog Instituta je "provalila" u osam automobila različitih proizvođača i tvrde da nijedna enkripcija nije problem za ovaj jednostavni način provale. Vjerovatno postoje dosta lakši metodi za krađu automobila od ovih, ali malo ih je koji su čišći od ovog.
 

DSA

Član
za mrvu:

o ovome sam ti pricao
http://www.metasystem.it/index.php/msy_ita_en/content/view/full/4311
 
Top