Koju zaštitu za auto kupiti?

Koju zaštitu za auto kupiti?

Član
Vjerovatno je bilo ovakvih i slicnih tema, ali jaran me zamolio da upitam, on ce uskoro kupit auto, vjerovatno golfa V. Ja mu kazem da ne uzima to auto, al eto, ostao pri svojoj nakani, normalno da ne postoji najbolja zastita.
Dakle, koji vid zastite mu preporucujete ZEDER, HUDINY, Mult Lock?

Hvala unaprijed na odgovorima.

Pozdrav!!
 
Član
multi lock je sranje da ti odmah kazem.. ja cu na svakom G4, Bori, Beetlu i na ostalim autima sa istim mjenjacima prebacit u brzinu kad god hoces
Ja koristim Hudiny + alarm sto smatram ne toliko losom zastitom

Sutra bi opet stavio sebi hudiny al ovaj put umjesto alarma stavio ovako nesto RF ID alarm
nije skup, mal, tanak (lako ga sakrit bilo gdje)
 
Imam multi lok dosao na autu a ugraduo sam ZEDER I META SISTEM ALARM tako da mislim barem da mi je auto koliko toliko sigurno.
 
Član
Ako imas rupice na diskovima onda fino stavis katanac na diskove pa nek ga ukrade :lol::lol: :lol::lol: lavlja kanzda je isto dobra mada skinu volan i odose :D neki alarm koji je jako osjetljiv na dodir i udar...
 
Član
skinu volan kod auta gdje je alu letva volana (kod VW od g4 pa nadalje) da je na g3 nebi ga skidat tek tako :cool:
 
Član
Ja imam zeder i alarm evo vec 6g i prezadovoljan sam sa njim;)

A sad imas i druge solucije kao ovo:cool:
bosna2.jpg

kljucavnica2.jpg

kljucavnica1.jpg

:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Ja vidje na onoj temi o izlozenim autima sto su zaplijenili u Sarajevu, tj. ukradena, oduzeta, da su imali i hudiny, i mul-t-lock sto je vec navedeno kao sranje, te jos neke zastite, ali cini mi se da nisam nigdje Zeder vidio, tako da bih isao na njega. Kombinacija s nekim alarmom i mislim da bi trebao biti siguran, mada nije lose ni da prepravis dzek na koji se spaja kompjuter, neko je o tome pricao, uglavnom isprebacujes pozicije zica, i napravis sebi dzek preko kojeg ce ici originalni od dijagnostike, neka me ispravi neko ako sam pogrijesio ;)
 

DSA

Član
Mozes rasmisliti i o novom sistemu, Steer Protect
http://www.metasystem.ba/?s=6
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Ja vidje na onoj temi o izlozenim autima sto su zaplijenili u Sarajevu, tj. ukradena, oduzeta, da su imali i hudiny, i mul-t-lock sto je vec navedeno kao sranje, te jos neke zastite, ali cini mi se da nisam nigdje Zeder vidio, tako da bih isao na njega. Kombinacija s nekim alarmom i mislim da bi trebao biti siguran, mada nije lose ni da prepravis dzek na koji se spaja kompjuter, neko je o tome pricao, uglavnom isprebacujes pozicije zica, i napravis sebi dzek preko kojeg ce ici originalni od dijagnostike, neka me ispravi neko ako sam pogrijesio ;)

nisi drug dobro vidio, u onom djelu emisije koji sam ja uspio vidjeti, vidio sam na ukradenim autima samo naljepnice ZEDERA,

ja lično imam Hudini, odlučio sam se za Hudini jer sam pred ugradnju vidio A6 audi ovaj najnoviji na BG tablama sa Hudini zaštitom :icon_smile:
 
Član
DSA je napisao(la):
Mozes rasmisliti i o novom sistemu, Steer Protect
http://www.metasystem.ba/?s=6
po meni ovaj steer protect je isto kao i zeder i hudini samo razlicito pakovanje. Svaka ima zadatak da locka letvu volana.

sto se tice Zedera, ja nadjem momka koji ce to za 3 minute da obije tu bravu.

Logicno gledajuci, zeder ima exstra kljuc.. tanak a mal, nema sanse da se napravi lomac za takvu bravu dok Hudini ima ajmo reci "obicni" kljuc i ako je moguce lomacem slomiti cilindar onda je laka za obiti. Kako god, mene je zeder razocarao
 
Član
Ja sam cuo da je prekidace jako tesko provaliti kad se dobro postave. Stavis dva i trebao bi biti miran...
 
zeder je provaljen odavno, tako da ako imaju opremu za njega treba im 1min da otvore, za stariji model, a ako je noviji model treba im do 20min da ga klepe.....

u sustini, najbolje kakav elektro ventil na dovod goriva i skriveni prekidac, alarm sa gps i gsm dojavom, i neki od ovih sistema hudiny, zeder lavlja i slicno.......

ali ako oni njega zapikaju, ode on s slepom s ometacima ;)
 
HUDINI preporuka , momci radi PRO posao , rade pored mene odma i gledam i pratim bas kako momci profi prave te stvarke , dobar sam s gazdom i pricali smo kaze da nikad nije ukradeno auto sa hudinijem tacnije da nije provaljeno tipa da je rascesljana brava i to
 
tako i za zeder kazu dragon, znam kako onaj u hudinyju hvali (svako svog konja), ali jbg opet po meni je sigurniji od zedera, jer kljuc mora biti u bravi dok vozis, dok kod zedera ne mora ;)
 
Top