Koji woofer i koje pojacalo?

Koji woofer i koje pojacalo?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Sad bio u Fis-u i gledao muziku... wooferi mi nisu skupi, dvoumim se izmedju Pioneer 307D2 i 307D4, cijena je tu negdje, samo koji je bolji i kakvo mi pojacalo treba za koji, posto ja sam cista nula na ovome polju, jedino znam da su mi skupa nova pojacala Pioneer-ova.. Znam da vas ima koji dosta znate o ovome, pa par savjeta bi dobro doslo da znam koliko mi para treba.. Znaci, ne treba mi muzika za takmicenja, nego cisto da mi malo rasteluje auto :)
 
Početnik
A koliko kosta otprilike to pojacalo Sony i moze li ovaj 307D2 ili D4 na njega, i koji mi je bolji od ova dva?
 
Član
Oggy legendo slusaj ovako,znaci ovako malo se strpi,tj prst u guzicu, skupi para i uzmi 2 komada ovih D2 u Solonetu,naruci isto pojacalo ko i Igy,nek ti on kaze koje je to pojacalo,kupis kablove,cinceve,kutiju napravis,i imas muziku koja ce ti bukvalno rastimati svaki lim na autu,a to koliko vidim hoces i da imas

PS:
Evo Bekir_Sa prodaje dvije D2 za 200KM bez kutije,a sa kutijom 250KM,ja bi to na tvom mjestu odmah uzeo,jer vidim da imas vec neke pare,pa poslije woofera pojacalo kao sto Igy ima,onda kablove i imas muziku koja na pola snage rastima sve limove na autu
 
Početnik
Dvije D2 su mi nove oko 240KM, nije problem za njih, problem je pojacalo... jos niko mi nije rekao koliko ce kostati pojacalo, pa da se ja dalje racunam...
 
Početnik
To mi je sad malo skupo, pa cu sacekati ako gdje naletim na polovno pojacalo, pa mi je poslije lako za sub.. koliko vidim,niko ne spominje D4 sto bi znacilo da je bolji D2...
 
Član
Pazi, bolje uzmi sto ti se nudi, jer dok cekas polovno pojacalo, moze ti ovako povoljna prodaja subova i kutije odleprsati, pa ces kasnije opet se lomiti kako skucat lovu za subove i pravljenje kutije... :) uzmi sta ti se trenutno nudi druze :)
 
Član
Vidi koji god woofer uzmes trazi pojacalo da ima priblizno rms_a kao i woofer jer ces tako isoristiti i woofer i AMP u potpunosti a bas ce da bude bbbbbbboooooooooooommmmmmmmmmm.... ;)
 
Početnik
Deyo je napisao(la):
Što bih ja sebi :)

TS-307D4
Maximalna Snaga 1200 watts
RMS snaga 400 watts
2 zavojnice
Frekvencijski opseg 18 - 500 hz
Osjetljivost 89 db
Impedancija 2 ohms / 8 ohms
Promjer 30 cm
Masa 7.10 Kg

+

Sony XM-SD22X (malo jače od 200KM, slagaću :))

Max Power (Watts): 1200
Max. channel configuration at 4 ohm (W) 2 x 200 = 400RMS
Max. channel configuration at 2 ohm (W) 2 x 250 = 500RMS

U najgorem slučaju na 4Ohma ćeš izvući 400RMS odnosno RMS snagu zvučnika :)

Sad bih mogao dati za pojacalo malo jace od 200KM, a uzecu pioneer D2, pa bi mozda uzeo poslije jos jedan...do jedno 350KM da prodjem, a kutiju cu ja praviti...
 
Početnik
djaba ti woofer od 400W ako nemas pojacalo od barem 500 tako da ganjaj neki woofer sa manje snage i vise osjetlljivosti i pojacalo koje ga moze pogurati...

ako su u Sarajevu dodji da cujes 150W u skodi feliciji karavan
 
Početnik
Sony XM-SD22X

Max Power (Watts): 1200
Max. channel configuration at 4 ohm (W) 2 x 200 = 400RMS
Max. channel configuration at 2 ohm (W) 2 x 250 = 500RMS

Kad bi uzeo ovo pojacalo, znaci 500RMS-a, koji woofer bi dobro radio sa njim, moze li 307D2, D4, ili sony xploid...
 
Početnik
muha je napisao(la):
djaba ti woofer od 400W ako nemas pojacalo od barem 500 tako da ganjaj neki woofer sa manje snage i vise osjetlljivosti i pojacalo koje ga moze pogurati...

ako su u Sarajevu dodji da cujes 150W u skodi feliciji karavan

Nisam u sarajevu, al sta god ti kazes da ce fino raditi, za oko 300KM-ova, ja cu uzeti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top