Koji SUB preporucujete

Koji SUB preporucujete

pa to bi mi i trebalo,zato i trazim koji savjet od onih koji su se susretali s dosta stvari... Jbg,imam dobru opciju za type r,ali ako su vec drugi bolji po tom pitanju moram uzeti u obzir....
3004spl mi je silan, jbg 1000rms, ali primjetio sam da se i nije pokazao nesto, tako da mi on dodje kao zadnja opcija, najprije bih isao na Alpine varijantu....jer je dostupna kod nas za razliku ostalihbrendova
 
pa to sto je 3004spl 1kwrms je jos gore, za to nema potrebe, da imas neki amp od 1.5kw pa hajd jer njemu stvarno treba snage i to voli, znam gdje su ljudi imali 4kw na 2 komada i tad tek tresu kako treba..

bitno ti je sto laksi woofer a da moze trpiti, sto je woofer laksi brzi je i tim je vise za techno.. ako hoces novo, 2x Type E 12", jedan je oko 180km bio prije, neznam sad provjeri.. jako dobar woofer, ja sam imao dva Type L isto je kao i E i svaki je bio naa 400wrms i to im je taman, a rejtani su 250wrms, a jako su brzi.. a prije njih sam imao 2x R i osjetna je razlika, na isto snage su mi dva L-a svirala glasnije jer je laksi i osjetljiviji..
 
SoundLunatic je napisao(la):
pa to sto je 3004spl 1kwrms je jos gore, za to nema potrebe, da imas neki amp od 1.5kw pa hajd jer njemu stvarno treba snage i to voli, znam gdje su ljudi imali 4kw na 2 komada i tad tek tresu kako treba..

bitno ti je sto laksi woofer a da moze trpiti, sto je woofer laksi brzi je i tim je vise za techno.. ako hoces novo, 2x Type E 12", jedan je oko 180km bio prije, neznam sad provjeri.. jako dobar woofer, ja sam imao dva Type L isto je kao i E i svaki je bio naa 400wrms i to im je taman, a rejtani su 250wrms, a jako su brzi.. a prije njih sam imao 2x R i osjetna je razlika, na isto snage su mi dva L-a svirala glasnije jer je laksi i osjetljiviji..

Evo kod muhe sam nasao ove subove na sajtu, jesi na njih mislio???

SWE-1243E 12” (30cm) SUBWOOFER (4), 800 W Peak Power, 250 W RMS, Frequency Response: 28Hz-1kHz 159,00KM
 
Član
"mali" brzi wooferi koji ce veoma dobro odsvirati brzi i zivahan "kik" i jos ako to uparis s nekim visim otporom eto i kontrole.
 
da, to su ti.. ima i cjenik sa strane.. pa vidi cijenu.. po meni wooferi sviraju i lijepo i glasno i brzo.. za tu vrstu muzike predobar.

i ovo sto davor kaze, zato velim bolje na 2 ohma, jer uz dovoljno snage uz kontrolu ce svirat bolje i glasnije nego na vise snage bez kontrole, tj da na 1ohm ides.. nije to pojacalo za toga..
 

IGY

Član
baci oko i na dls kw12 isto tako brz woofer, nisam ni procitao za koju vrstu muzike, onda ovaj moj zaboravi, on ide duboko....
 
DLS KW12 je isto dobar, samo neznam bas koliko moze trpiti, nisam ga imao pa necu nista rec.. al na 2xE provjereno moze 800wrms utrpat bez da se i ugriju..
 
SoundLunatic je napisao(la):
da, to su ti.. ima i cjenik sa strane.. pa vidi cijenu.. po meni wooferi sviraju i lijepo i glasno i brzo.. za tu vrstu muzike predobar.

i ovo sto davor kaze, zato velim bolje na 2 ohma, jer uz dovoljno snage uz kontrolu ce svirat bolje i glasnije nego na vise snage bez kontrole, tj da na 1ohm ides.. nije to pojacalo za toga..

oki, u svakom slucaju sam i mislio ici na 2 ohm, samo nesto imam osjecaj da bi mi ovih 250RMSa bilo malo, ali opet ne mogu znati jer nisam slusao,,,,

kao sto sam pomenuo u prvom postu prije je drmao 307D4, nije bilo lose ali osjecalo se da je malo potezak, za razliku od 307F, nekako mi je 307F ljepse zvucao....

Nista, zasad u opticaju par solucija, ako ima jos ko kakav prijedlog oko sub-a neka pomogne, unaprijed hvala ;)

SoundLunatic je napisao(la):
DLS KW12 je isto dobar, samo neznam bas koliko moze trpiti, nisam ga imao pa necu nista rec.. al na 2xE provjereno moze 800wrms utrpat bez da se i ugriju..

:icon_confused::icon_confused:

hoces reci ove ispred navedene sto nadjoh kod muhe mogu trpiti i do 800wrms....

ako mogu i 600wrms bio bih prezadovoljan, a i pojacalo gura lafo 600wrms na 2 ohm, taman bi bilo... jbg rejtani su na 800 peak malo mi cudno, ali opet apline je to.....
 
ovi Type E su 250wrms al imaju vece magnete od tog 307, imao sam i to njasre i taj woofer se nemoze porediti ni pocemu sa ovim alpineom.. meni su ta dva rejtana po 250wrms bili spojeni na DLS pojacalo od 900wrms i jedva da su se i ugrijali nakon duze torture, bitno samo da ne klipa i dugo ce zivjet..
 
SoundLunatic je napisao(la):
ovi Type E su 250wrms al imaju vece magnete od tog 307, imao sam i to njasre i taj woofer se nemoze porediti ni pocemu sa ovim alpineom.. meni su ta dva rejtana po 250wrms bili spojeni na DLS pojacalo od 900wrms i jedva da su se i ugrijali nakon duze torture, bitno samo da ne klipa i dugo ce zivjet..

uf, sve bolje od boljeg, sad si me opasno zainteresirao sa Type E :cool::cool:
 
Davor_ je napisao(la):
JA bi pravio novu ako vec radis posao kako treba!

thnx na savjetu, vjerovatno bih to i radio da bude po ps, dakle u tom slucaju ide i nova kutija, mada u principu ni za jedan sub nije ista kutija,,,,,
 
Top