Koji SUB preporucujete

Koji SUB preporucujete

Kao sto sama tema glasi, koji bi ste mi sub preporucili......
Ako bgd na proljece bi trebao novi sub leci, pa se trenutno dvoumim sta i kako....
Do sada sam koristio neke žnj marke, od malo kvalitetnijih PIONEER je bio u opticaju, 307F i 307D4, zvuk na njima je dosta razlicit bio, F je dosta meksi i osjetljiviji bio (ili se meni cinilo) ali mnogo bolje je reagovao na bass, dok se D4 budio pri vecoj glasnoci i razvaljivao.....
Medjutim ta dva su sada proslost, trenutno sam bez sub-a, gledao sam po oglasima ali nisto sto bi me zadovljilo nisam nasao.

Gledao sam kod muhe Alpine sub SWR-1243D, 12” (30cm) SUBWOOFER (4oma+ 4oma), 1800 W Peak Power, 600 W RMS, Frequency Response: 23Hz-400Hz

Ima li ko kakvu preporuku kakav je i sta, nikada jos nisam imao prilike sjesti i poslusati Alpine sub.....

Takodje sam gledao i Pioneer 3004 SPL, 1000W RMSa, ali na zalost ne mogu da nadjem novo nigdje kod nas, ni u Pioneerovom zastupnistvu nisu imali niti htjeli poruciti....


I da, od muzike uglavnom su brzi ritmovi, techno, rave, drum&base, club i pomalo hausica i trance, a za sub imam kutiju bas reflesk od 48-50L za dvije 12".
 
Početnik
do kojih novaca trazis sub...?

bezveze je da kupis sub od 500-1000W RMS-a a ko ga nemas cime pogoniti

za bilo kakav ozbiljan sub treba ti neki ozbiljan monoblok.. i u principu dobro je ako imas pojacalo 20ak % jace od woofera , razlog je jednostavan nikad nemas 14.4V u autu pod opterecenjem, taman da imas OHIO Alternator i PC4000

48-50l ti je pre pre pre malo za 2x 12 incha cak i za kompresiju


bass reflex za 2x 12inch mora biti najmanje 85litara +


tako da ako nemas neki sila amp ganjaj nesto efikasno :) da sa malo watti dobijes puno zvuka..
 
zaboravih napisati, za snadbjevanje subova je zaduzen US Blaster 1371 1000RMSa na 1om

i za kutiju, mislio sam po jednoj 12" je 48-50L, odvojene su unutra pregradom
 
Početnik
uh nije taj amp nije neka sreca pogotovu ako se tereti sa 1ohm... i daleko je to od 1000w RMS , taman i da ima 100% efikasnost...

al eto moze posluziti kao neko prelazno rjesenje :)
 
25092010043.jpg

evo kutijice

usb1371.jpg

USB 1371 - D class Amplifier 1000 Watt RMS with EBC
Model USB 1371
Power supply voltage 12 volt DC
(Allowable from 10.5V to 16V)
Total harmonic distortion Less than 0.2%
Output impedance 1 - 8 ohm
Input impedance 10K ohm
Input sensitivity Adjustable from 200 mV to 12V
Frequency response 5Hz—500Hz +/-1dB
Signal to noise ratio better than 80dB
RMS output@ 4 ohm 300 watt
RMS output@ 2 ohm 600 watt
RMS output@ 1 ohm 1000 watt

D-class technology
Automatic short-circuit, overload and thermal protection
Mosfet (PWM) switch mode
power supply
Heavy-duty aluminium heatsink
Gold-plated RCA terminals
Led indicator
Bass control
Large adjustable input level
Remote ON⁄OFF
Remote volume control
stable down to 1 Ohm
adjustable LOW pass filter
pre-amplifier output,
soft start.

muha je napisao(la):
uh nije taj amp nije neka sreca pogotovu ako se tereti sa 1ohm... i daleko je to od 1000w RMS , taman i da ima 100% efikasnost...

al eto moze posluziti kao neko prelazno rjesenje :)

jbg sa 1 se najvjerovatnije nece ni teretiti, najprije da ce sa 2oma ;)
 
u planu su dva sub-a, takva da optimalno iskoristim kutiju i pojacalo koje imam, ili jedan sub koji bi radio na ovih 90+L kutiji tako da izvadim pregradnu stranicu i prednju nanovo napravim

cijenu ne mogu optimalno lupati, mislim necu sad davati 1000+km za dva sub-a (jbg student jos uvjek, ali ako bgd jos malo), ali orjentaciono izmedju 300-500KM bi se moglo skupiti, prvenstveno ciljam na novo jer kao sto englezi kazu nisam dovoljno bogat da kupujem polovnjake, povalili su me nekoliko puta, ali opet ako je polovnjak dobar dolazi i on u opticaj
 
Početnik
i opet ispravka

90l ti je puno za 1x 12 inch, recimo puo je bolje 1x15inch u 90litara....
 
jbg napisao sam ako moze takva kutija za 12"....
Najvjerovatnije onda idu 2x12", a tvoja ponuda za hf stoji....
 

IGY

Član
ja ti mogu ponuditi svopj esx signum 12 750 RMS za 300 markica, i on sam bi ti bio dovoljan za taj amp, samo bi onda tu kutiju morao skroz prepraviti
idealne je omaze na 2ohm kod mene sad radi, i za slusanja je odlican, a i za nabijacine pa eto da imas i to u vidu
 
razmotricu sve ponude kojih ima u opticaju, a ima ih pofino....

evo dimenzija kutijice, visocija i sira ne moze stati mi u gepek, ali duza moze,,,,

kutijan.jpg


lijevo su unutrasnje dimenzije za jednu pregradu...
 
posto slusas brzu muziku i nemas bas neki amp za potjerat to sve, nebih preporucio ni 3004spl koji je cisto njasre od woofera a ni type R koji je svjetlosnu godinu ispred 3004spl po svemu.. za tako tu techno brzu muziku ili oni hifonicsi HF ili dva alpine type L ili type E.. i to sve na 2 ohma, vjeruj mi da je bolje imat kontrole nego snage, u slusanju muzike jako puno znaci, a na 1 ohm na tom pojacalu kontrole neces imat a to je za brpa cisto.. bar po meni.. a ti kako hoces..
 
SoundLunatic je napisao(la):
posto slusas brzu muziku i nemas bas neki amp za potjerat to sve, nebih preporucio ni 3004spl koji je cisto njasre od woofera a ni type R koji je svjetlosnu godinu ispred 3004spl po svemu.. za tako tu techno brzu muziku ili oni hifonicsi HF ili dva alpine type L ili type E.. i to sve na 2 ohma, vjeruj mi da je bolje imat kontrole nego snage, u slusanju muzike jako puno znaci, a na 1 ohm na tom pojacalu kontrole neces imat a to je za brpa cisto.. bar po meni.. a ti kako hoces..
hoces reci da type r ne bi isao za ritmove koje slusam???
Ima li jos ko kakav savjet, koji sub izasto bas taj???
 
ne, type R uopce nije brz, fino svira al hoce jako nisko.. u kompresiji moze svirat solidno brzo al je to dosta tiho.. 3004SPL je uzaasnoo spor, to nemoze nista odsvirat, pretezak woof za pokrenut.. vjeruj mi da dva Type E na technu ce svirat glasnije od 2 Type Ra, i stvoren je za to jer je lagane membrane a moze trpiti puno snage.. ima tu jos woofera more samo neznam gdje bi nabavio, pricam o ovome sta je dostupno kod nas..
 
Top