Koji SUB preporucujete

Koji SUB preporucujete

hmmm, probao sam ih u dosta kutija, od 80-120L i za techno naravno bolje manja, oko 80-85 litara ce bit jako dobro, izracunaj koliko ti ta trenutna ima..
 
trenutna kutija ima dvije komore od po 48-50L, znaci ako ih spojim ugrubo receno 100L....

type s??? ne znam, kakvi su za tehnaca i ostale vrste muzike koju slusam????

temu sam i otvorio jer trazim kakav savjet!!!! tako da djelite, prednosti mane i ostalo sto smatrate da je bitno, ja sam naveo sta i kakve potrebe, sta imam da gura ovo pa mi pomozite,,,, da znam ne bih pitao...
 
Type S je isto zvukovno jako dobar woofer, al nije brzi od E, i cijena mu je kao i Ru, preko 300km.. tako da.. moze skoro 2 E uzet za cijenu jednog S..
 
Član
a na papiru su tu negdje ali nisam imao nista od toga pa ces morati pricekati konkretno misljenje nekog drugoga...meni se samo svidja S jer ima dve zavojnice...

edit: raspisali smo se... :) ljuban me prestigao...
 
Početnik
R je puno izdrzljiviji i zvukom konkretniji subwoofer od type S, type S je za neke manje zahtjevne aplikacije..

type E je entry subwoofer alpine-a , i za te novce na bih trzistu nemoze se naci nista zvukovno bolje


pogledajte sta strucnjaci kazu za taj sub ...


http://www.talkaudio.co.uk/index.php/index.html/_/reviews/subwoofers/alpine-sbe-1243br-r590
 
Početnik
nobody consider Pioneer

even Alpine Type R 3rd place forr bunch of money



review 2

http://caraudiomag.com/articles/top-11-bargain-subwoofers
 
Član
Jedan ovaj i dobru kutiju napravi i tamam :icon_smile:



Uploaded with ImageShack.us

GZRW 30C
bas zvucnik 30cm / 12"
RADIOAKTIV
500W RMS
2 x 2 Ohm
Xmax : 20 mm
FS : 27 mm

Cijena negdje oko 250 KM ;)
 
Član
Ne znam za techno kakav bi bio ja sluso u slot port kutij na nekim crncima i sto bi kod nas rekli odvaljuje :D

Ako ces dva woofera uzmi onda ove alpine type E ;)
Kao sto rekose tesko sta bolje za te pare uzet :icon_smile:

Za techno i te brze ritmove po meni je bolje ici na kompresionu kutiju neg na bass reflex,uradi kompresionu kutiju po preporuci alpine za te wofere i ne mos fulat :icon_smile:
A jest da ce se i malo menje cuti neg da je bass reflex :D al ajd :cool:
 
mislio sam uraditi slot-port, znam da je kompresiona mnogo ljepsa po zvuku i cisca za brze ritmove, ali ipak volim kada mi strese svaku kosku.....

thnx na savjetima, dakle Type E....
 
ma nema potrebe za slot portom radi visokog tuninga, po meni je slot najbolji kad se hoce bas nisko pa treba ogroman i dug port.. mada mozes, stim da ce ti slot kutija po vanjskim dimenzijama bit puno veca od obicne, a slobodno ti to u BR, type E svira i u BR jako dobro i brzo.. samo manja kutija i visi tuning.. 80-85L tj 40-45Hz..
 
SoundLunatic je napisao(la):
ma nema potrebe za slot portom radi visokog tuninga, po meni je slot najbolji kad se hoce bas nisko pa treba ogroman i dug port.. mada mozes, stim da ce ti slot kutija po vanjskim dimenzijama bit puno veca od obicne, a slobodno ti to u BR, type E svira i u BR jako dobro i brzo.. samo manja kutija i visi tuning.. 80-85L tj 40-45Hz..

oki thnx on advice, imacu to na umu......
 
Top