Koji motor VW 1.4 75ks ili 1.4 16V 100ks

Koji motor VW 1.4 75ks ili 1.4 16V 100ks

Član
Pozdrav. ;)

Zanima me da li je tko imao iskustva s ovim motorima, konkretno u VW Polu 2001god, koji je pouzdaniji i povoljniji za odrzavanje od ova dva 1.4 75ks ili 1.4 16V 100ks? :icon_question:
 
Član
elvis00 je napisao(la):
Pozdrav. ;)

Zanima me da li je tko imao iskustva s ovim motorima, konkretno u VW Polu 2001god, koji je pouzdaniji i povoljniji za odrzavanje od ova dva 1.4 75ks ili 1.4 16V 100ks? :icon_question:

kod mene je ovaj na polu 2003 1,4 16v 75ks, sto se tice motora nista narocito, problema nisam imao do sada presao sam oko 25,000 odkako ga imam...a javice se jos neko vec i iznijeti i svoje misljenje :icon_smile::icon_exclaim::icon_exclaim:
 
BHT Ovisnik
u prijatelja je 1.4 16v 100ks,auto zvrk pravi,kupio ga je nedavno,al od drugog prijatelja,nikakvih problema zadnjih 6 godina nije imao,samo ulje redovno i servisi ,ima ugrađen plin, pravi mali zvrk,fino ide,a i potrosnja je solidna
 
Član
ako vec biras medju ta dva benzinca onda uzimaj 1.6 16v, po meni puno bolji motor, i onaj 1.4 trosi, a ne ide ni priblizno kao onaj 1.6.
To hoces kupit Pola 6n2 GTI:cool::cool::cool:
 
Član
Hvala na odgovorima :cool: ,to za kolegicu gledam pola, onda najverovatnije da cemo uzeti ovog jaceg od 100ks, imam ja svog TDI zvrka :123: :123:
 
Član
ArminM je napisao(la):
ako vec biras medju ta dva benzinca onda uzimaj 1.6 16v, po meni puno bolji motor, i onaj 1.4 trosi, a ne ide ni priblizno kao onaj 1.6.
To hoces kupit Pola 6n2 GTI:cool::cool::cool:

Jest GTI zvrk ali ako je dobar preskup je u odnosu na obične Poliće.
Tako da je 1,4 100KS najbolji kompromis cijena-performanse.
 
Član
djordjep je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
ako vec biras medju ta dva benzinca onda uzimaj 1.6 16v, po meni puno bolji motor, i onaj 1.4 trosi, a ne ide ni priblizno kao onaj 1.6.
To hoces kupit Pola 6n2 GTI:cool::cool::cool:

Jest GTI zvrk ali ako je dobar preskup je u odnosu na obične Poliće.
Tako da je 1,4 100KS najbolji kompromis cijena-performanse.

upravu si za cijenu definitivno. Bio sam kod druga u radnji, on je danas prodao peticu golfa na Ilmu, i planira da kupi sebi Polo 6n2, mozda sa ovim 1.4 motorom, a mozda i sa 1.6. Gledao je cijene na netu, na mobile.de , okolinu minhena,jer tamo imamo jednog prijatelja, i nasao je par primjeraka, isplatnije mu je uvesti nego ovdje kupit, bar onako kako se on skontao
gledao je jednog 1.4 sa 100ks za 1500€, ima euro 3, i moze ga uvest
 
Član
Bezi od tog mrtvaka od 75 ks, ima drug u ibizi auto je lesina, svaki jugo 55 je zivahniji od njega. Na 160 000 km je zakovala bregasta i prezupcio je, a prava je km i redovno je odrzavan, kad upalis klimu i jugo 45 ti postaje ozbiljan konkurent :)
 
Početnik
elvis00 je napisao(la):
Hvala na odgovorima :cool: ,to za kolegicu gledam pola, onda najverovatnije da cemo uzeti ovog jaceg od 100ks, imam ja svog TDI zvrka :123: :123:
kažu da taj 100 KS traži visoke obrtaje, na nižim trom

kakav je taj tvoj TDI, sa 75 ili 101 ks, kako se on ponaša u vožnji, kako si ti s njim zadovoljan
 
Član
tipovac je napisao(la):
elvis00 je napisao(la):
Hvala na odgovorima :cool: ,to za kolegicu gledam pola, onda najverovatnije da cemo uzeti ovog jaceg od 100ks, imam ja svog TDI zvrka :123: :123:
kažu da taj 100 KS traži visoke obrtaje, na nižim trom

kakav je taj tvoj TDI, sa 75 ili 101 ks, kako se on ponaša u vožnji, kako si ti s njim zadovoljan
Ovaj od 100 ks ima pravu dusu trkacih motora.Max krivulje momenta na 4400 rpm a snage na 6000 tako da se voli vrtiti i uspavan je do 3500 rpm ali izmedju 4 i 6000 slijedi eksplozija.Naravno da je puno brzi od ovoga od 75 ks ali po karakteru vise odgovara gaserima nego vozacima koji vole mirno krstariti.Krivulja mu je kao u tdi motora samo na suprotnu stranu sa vrhom u visokim rpm tako da te vjerovatno zaljepi za sic kad ga vratis iz 5 u 4 tu na 120 kmh ali u 4 oj sa 80 je mrtav .
 
Početnik
poloweb.jpg
 
Član
Glede teksta :icon_biggrin: Dobra usporedba ali tipicno za nasa novinarska piskarala lik nema pojma sta pise :icon_biggrin:.Tdi , Vteci,16v benzinci i nisu elasticni motori.Elasticnost je mogućnost da vozite automobil u jednom stepenu prenosa sa velikim rasponom brzina.U toj usporedbi bi 100-120 u 4 oj npr bio brzi beninac.Tdi je dobar sa niskih ali ga vrati u trecu na 110 da stabiliziras auto prije zavoja i cut ces samo buuuuuu :icon_biggrin: izdahnuo.16 v benz je mrtav ako mu nedas manju a dizelu stalno treba veca.Najelasticniji motori su turbo benzinci koji vole i niske i visoke okretaje .Oni su zivahni i u niskim rpm u visokom stupnju prenosa ali zalijepe i nakon vracanja u manju.Dizel je fleksibilniji tj vozljiviji za svakodnevnicu ali ne utrku.Najelasticniji naravno su elektromotori koji cak netrebaju mjenjac.I na strani 1.4 litrenog dizela mora biti turbo punjac i interkuler inace bi imao 28 ks :lol:
 
Top