koji motor u corrada

koji motor u corrada

Član
Svi ovi nabrojani motori su dosta stari i jaki motori tako da neces proci ispod 1000 km a ubaci najocuvanijeg kojeg nadjes,onog koji je u najboljem stanju jer npr ebes ABFa koji je u qurcu ako nadjes npr G60 sa uradjenom generalkom.Svi ti motori daju dosta snage bitno je samo da nadjes ocuvan primjerak.
 
u pravu je GTIFAN@,sve zavisi od motora,tako da je to lutrija,ali mislim da u svakom slucaju nece proci ispod hiljade za kvalitetan posao kako god okrene...
 
jest ako nadje ocuvanog i noviju tipu tj od 9/94 pa na dalje kad je napravljen i 2,9 jer su ih poboljsali


ABF dobar je idealan, vr je tezi pa moze uticat na neke stvari
 
Član
aa da 2.9 vr meni licno vise lezi vr nego abf ili sta ja znam koji drugi to je valjda sto volim sestake

a niko se nie zalio na VR-a ubitacan motor bio je ovdje kod nas jedan corrado VR6 2.8 je bio odlican je bio
 
Član
AAAAAAaaa sad kontam, mislis na K-jet

Neznam za kji razlog se prica da su K glave problematicne?

Zadnjih 15 godina vozim, tuniram i zezam se sa raznim vw-ima sa K-jet-om i jos nisam naiso na jednu K glavu da je pokvarena!

Jedini problem na koji sam naisao i to vise puta je da su van stimunga

Znaci ploha je poremecena i ne lezi tacno gdje treba biti, ventil kontrole staticnog pritiska pokvaren, i zacepljeni filteri goriva i puni vode

Odradi K-jet od rezervara to dizni kako treba, nastimaj staticki i radni pritisak u bobu igarantujem da ce raditi ko doksa

A i ostale opcije navedene kao skinuti sav K-jet i koristiti ABF elektroniku i sistem goriva i to je jos bolja solucija

Sto se tice Vr-a, extra je to opcija POD USLOVOM da sesti cilindar nije izgubio kompresiju jer svaki vr ce prije ili kasnije izobliciti zid cilindra ovalno, to im je mana

Ako je 2.8 onda mozes busiti vece rupe i koristiti klipove od 2.9 vr ali ako je 2.9 onda je sjeban, jedini spas je busiti vece rupe i povecati kapacitet na 3.0 ili 3.1 i koristiti custom klipove ali to kosta puno para

Najbolja solucija, kao vec navedeno, ti je da nadjes bilo koju od 2.0 16v masinu 9a ili Abf koja je najzdravija ili generalno uradjena, i slozi sve kako treba i nece te glava boliti

I kad ti dosadi 160-170 KS onda uradi sta je esso sa uradio i bices zadovoljan;)
 
Top