Koje ulje nasut u skuter

Koje ulje nasut u skuter

Član
Moja preporuka je MOTOTAKTOL RACING 4T SAE 15W-50, jer nema potrebe da sipas nesto sto nije predvidjeno za tu masinu, kao sto je 10W-40 za putnicka vozila koje ti preporucuju (ukoliko se mislilo na obicno SAE 10W-40 a ne na ulje namjenjenje za motore i skutere). Ovo je namjenjeno za tebe i tvoju masinu, ima ga na oko 90 NESTRO pumpi u BiH, ti izaberi naj blizu sebi, i kosta 5.90 KM/litar, takodje i u svakoj malo bolje opremljenoj maloprodajii autodijelova u RS. Takodje, za tvoje pitanje, odgovor-jedna od bitnijih karakteristika motornog ulja je i da ono odovodi toplotu, tako da dijelom moze da bude i do toga, mada to ne bitrebalo biti toliko ekstremno, koliko ti kazes da jeste, ili nama bar zvuci.
MOTOTAKTOL RACING 4T SAE 15W-50,
Visokokvalitetno polusintetičko motorno ulje koje se koristi za podmazivanje modernih četvorotaktnih motora motocikala. Namijenjeno je za motore kod kojih se koristi isto ulje za motor i mjenjač.

Ovo ulje izuzetno dobro podmazuje u svim uslovima eksploatacije od gradske vožnje do svih vrsta brzinskih takmičenja na pistama i otvorenim putevima
SPECIFIKACIJE

Oznake: API SL; ACEA A3

Pakovanje [kom x L]: 12x1

Viskoznost [100°C, mm²/s]: 17,5-18,5

Index viskoznosti [min]: 140

Tačka paljenja [°C (min)]: 230

Tačka tečenja [°C (min)]: -21
Mototaktol-Racing.jpg

Castrol Magnatec 10W-40 ispunjava norme koje zahtjeva proizvođač, čak su i više norme u pitanju. Za motocikle sa lamelom treba sipati ulje namjenjeno za njih, tj. koji koriste isto ulje za motor i mjenjač. Za skuter je optimalno 10W-40, uzimajući u obzir temperaturno područje, na osnovu kojeg se i bira viskozitet ulja.
 
Opet ja,sad imam drugi problem jbg :( evo o čemu se radi,nasuo sam ulje u motor 10w40 i vozio ga sve normalno,vuko motor extra,kad neki dan stari kaže daj da idem malo ja provozat ga i otišo on sa laganim gasom,znači nije premašio više od 15km/h i vraća se on kući kad na putu do kuće ugasi se motor,ja dođem upalim sjedem i krenem kad motor neće da vuče,ja mu stisnem pun gas on se počne tušit i ugasi se,kad poslije tog nije htjeo nikako da upali,i ja danas slučajno vidim da mi ne vuče gorivo i da mi je pumpa otišla,i zamijenim ja nju,upalim kad radi motor normalno,sjeo da probam opet isti problem neće da vuče al nikako kao što mi je vukao kad sam ga tek dobio,da napomenem da je motor 125 kubika..pa ako neko zna do čega je što neće da vuče neka piše da mogu i to napravit,jer ne daju mi se pare majstorima kad mogu i znam sam sebi zamijenit samo da mi neko kaže šta je otišlo :D eto ljudi pomagajte što prije ili ga prodajem u dijelove..sorry na ovolikom posto :D
 
mozda karburator,probaj naštelat,pogledaj i filter izvadi ocisti pa probaj.A mozda i svijecica
ovako drug,karburator sam skidao i čistio,znači nema ništa u njemu prljavštine,eh sad ne znam kako da naštelam ga,motor je 4t i ne znam kako i šta treba da bude na karbu..filter mi je gljiva..a svjećicu nisam mijenjao nikako..sad ne znam koliko ima svjećica veze sa tim što neće da vuče..prije kad mu stisnem gas on povuče extra,uz brdo ide isto tako,a sad se nešto zaje*alo i neće da vuče kad mu dodam gas..ako se razumiješ pomagaj :)
 
Član
ok drug,sutra idem da uzmem novu svjećicu pa ću da vidim je li do toga..a de mi reci jel može bilo koja svjećica ili imaju neke za skutere,u mene je trenutno neka mala,nema puno navoja na sebi što ide u motor

Ponesi uzorak ili nek nadju po katalogu, ako imaju.. pored dimenzija, bitan je zazor, toplotna vrijednost itd
 
Mijenjao sam svjecicu i nije ni do nje..i slucajno juce rodjaka vidim i tako isprico mu kad kaze da nije dobro motor uzubljen,on doso napravio sad je sve uredu sa motorom,vuce bolje nego sto je vuko :D eto hvala svima na pomoci :) idemoo vozat se
 
Top