Koje ulje nasut u skuter

Koje ulje nasut u skuter

Kao što i sam naslov teme kaže,znači treba mi savjet koje ulje da naspem u skuter od 125 kubika? jel može 10w40 ili treba neko drugo? hitno mi treba pomoć :)
 
Član
Pretpostavljam da je 4T, preporuka ide za Castrol Magnatec 10W-40. Možeš sipati bilo koje drugo ulje 10W-40, proizvođač ti nije bitan ali ja preferiram Castrol.
 
Član
Čak i nekoliko puta u sezoni ako je kinez 125-150 4T. Ne staje puno ulja, oko 0.75 lit.. U service manualu za 125 4T 152QMI i 157QMJ su preporuke za izmjenu svakih 2000 km.
 
Ii jos nesto da pitam,masina mi se zagrije previse,da li je to do cega ili je to tako normalno..znaci kad ga vozim malo duze i stanem cuje se unutra kao nesto pucketa,i kroz par sekundi prestane,ali kraj masine ne mozes bit koliko je vrela..ovo mi je prvi skuter pa nemojte sta zamjerit sto ovoliko pitam..
 
Član
Moja preporuka je MOTOTAKTOL RACING 4T SAE 15W-50, jer nema potrebe da sipas nesto sto nije predvidjeno za tu masinu, kao sto je 10W-40 za putnicka vozila koje ti preporucuju (ukoliko se mislilo na obicno SAE 10W-40 a ne na ulje namjenjenje za motore i skutere). Ovo je namjenjeno za tebe i tvoju masinu, ima ga na oko 90 NESTRO pumpi u BiH, ti izaberi naj blizu sebi, i kosta 5.90 KM/litar, takodje i u svakoj malo bolje opremljenoj maloprodajii autodijelova u RS. Takodje, za tvoje pitanje, odgovor-jedna od bitnijih karakteristika motornog ulja je i da ono odovodi toplotu, tako da dijelom moze da bude i do toga, mada to ne bitrebalo biti toliko ekstremno, koliko ti kazes da jeste, ili nama bar zvuci.
MOTOTAKTOL RACING 4T SAE 15W-50,
Visokokvalitetno polusintetičko motorno ulje koje se koristi za podmazivanje modernih četvorotaktnih motora motocikala. Namijenjeno je za motore kod kojih se koristi isto ulje za motor i mjenjač.

Ovo ulje izuzetno dobro podmazuje u svim uslovima eksploatacije od gradske vožnje do svih vrsta brzinskih takmičenja na pistama i otvorenim putevima
SPECIFIKACIJE

Oznake: API SL; ACEA A3

Pakovanje [kom x L]: 12x1

Viskoznost [100°C, mm²/s]: 17,5-18,5

Index viskoznosti [min]: 140

Tačka paljenja [°C (min)]: 230

Tačka tečenja [°C (min)]: -21
Mototaktol-Racing.jpg
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka je MOTOTAKTOL RACING 4T SAE 15W-50, jer nema potrebe da sipas nesto sto nije predvidjeno za tu masinu, kao sto je 10W-40 za putnicka vozila koje ti preporucuju (ukoliko se mislilo na obicno SAE 10W-40 a ne na ulje namjenjenje za motore i skutere). Ovo je namjenjeno za tebe i tvoju masinu, ima ga na oko 90 NESTRO pumpi u BiH, ti izaberi naj blizu sebi, i kosta 5.90 KM/litar, takodje i u svakoj malo bolje opremljenoj maloprodajii autodijelova u RS. Takodje, za tvoje pitanje, odgovor-jedna od bitnijih karakteristika motornog ulja je i da ono odovodi toplotu, tako da dijelom moze da bude i do toga, mada to ne bitrebalo biti toliko ekstremno, koliko ti kazes da jeste, ili nama bar zvuci.
MOTOTAKTOL RACING 4T SAE 15W-50,
Visokokvalitetno polusintetičko motorno ulje koje se koristi za podmazivanje modernih četvorotaktnih motora motocikala. Namijenjeno je za motore kod kojih se koristi isto ulje za motor i mjenjač.

Ovo ulje izuzetno dobro podmazuje u svim uslovima eksploatacije od gradske vožnje do svih vrsta brzinskih takmičenja na pistama i otvorenim putevima
SPECIFIKACIJE

Oznake: API SL; ACEA A3

Pakovanje [kom x L]: 12x1

Viskoznost [100°C, mm²/s]: 17,5-18,5

Index viskoznosti [min]: 140

Tačka paljenja [°C (min)]: 230

Tačka tečenja [°C (min)]: -21
Mototaktol-Racing.jpg
Imam blizu sebe nestro benzinsku pa cu otic uzet to ulje i nasut u motor..a nije ono da se motor usija od vreline nego mi je vreo kad mu priblizim se
 
Član
Ii jos nesto da pitam,masina mi se zagrije previse,da li je to do cega ili je to tako normalno..znaci kad ga vozim malo duze i stanem cuje se unutra kao nesto pucketa,i kroz par sekundi prestane,ali kraj masine ne mozes bit koliko je vrela..ovo mi je prvi skuter pa nemojte sta zamjerit sto ovoliko pitam..
to što pucketa to je u auspuhu vjerovatno
 
Član
ma nije ništa otišlo,isto mi se dešava na ktm-u,kad duze vozim i onda kad ugasim isto tako pucketa neko vrijeme,vjerovatno se hladi pa zato.
 
ma nije ništa otišlo,isto mi se dešava na ktm-u,kad duze vozim i onda kad ugasim isto tako pucketa neko vrijeme,vjerovatno se hladi pa zato.
Aha drug hvala na odgovoru..a kako da znam jel vazdusno il vodeno hladjenje,nisam nigdje naso da ima da se sipa voda ili antifriz,pretpostavljam da je zracno pa se mozda zato toliko i zagrije
 
Član
koji skuter,mislim da je kod vecine skutera koji imaju zracno hlađenje nemaju pokazivac temperature,a ovi sa vodenim imaju.
 
Top