Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
Ovaj forum je postao leglo ozbiljno neinteligentnih bića, čast izuzecima.
Na gluposti i sranja pojedinaca suvišno je i odgovarati, tj. ne zaslužuju repliku.
 
Član
Da napisem iakustvo svoje sa Hifa petrol uljem. U pitanju je 10w40 a motor je 1.6 16v alfa 147 prezadovoljan ja uljem sipam ga vec dugo vremena
 
Član
Mobil Super 3000 X1, HC synthese, 57KM/5l, ima li neko iskustva? Kontam ga ubacit u Corsu, 1.8 16v, Z18XE motor :) preporucise mi ovo ispred nekog Liqui Molyja
 
Član
ja bas htjeo pitati kakva su liqui moly ulja? Mehanicar mi kaze da sipam 5w30 a prije sam 5w40 sve je norma 505.01 za PD TDI
 
Član
Ja sam cuo sve najbolje o LM a i vecina ljudi tvrdi da su originali... ovaj u autodijelovima mi preporuci da probam mobil iako sam zainteresovan bio za LM ulje...
Vjerovatno cu sad usuti mobil pa vidjet kako ce se ponasat, ako ne, iduca izmjena je LM
Za oba sam guglao i svuda su pozitivna iskustva
Samo uzmi gradaciju po fabrickim uputama i to je to
 
Član
Mobil Super 3000 X1, HC synthese, 57KM/5l, ima li neko iskustva? Kontam ga ubacit u Corsu, 1.8 16v, Z18XE motor :) preporucise mi ovo ispred nekog Liqui Molyja
Ja sam negdje na netu našao da je kao preporuka/standardno ulje za Astru G 1.4 Twinport Mobil Super 3000 XE 5W-30, a alternativno neko 5W-40, 0W-30 ili 0W-40

Baš sam u planu mjenjati ulje, pa sad ima li ko sa ovim motorom iskustva, koje je ulje najbolje da mi preporuči. Znači ostao bih na 5W-30, jer je i prethodni vlasnik išao, a i preporuka je kako sam uspio vidjeti. Desilo mi se jaranu po preporuci servisera, u H sa ovim motorom da mu je 10W-40 GM potrošilo litru za 5.000 km, a prije na 5W-30, nije imao problema.
 
Član
Ja sam negdje na netu našao da je kao preporuka/standardno ulje za Astru G 1.4 Twinport Mobil Super 3000 XE 5W-30, a alternativno neko 5W-40, 0W-30 ili 0W-40

Baš sam u planu mjenjati ulje, pa sad ima li ko sa ovim motorom iskustva, koje je ulje najbolje da mi preporuči. Znači ostao bih na 5W-30, jer je i prethodni vlasnik išao, a i preporuka je kako sam uspio vidjeti. Desilo mi se jaranu po preporuci servisera, u H sa ovim motorom da mu je 10W-40 GM potrošilo litru za 5.000 km, a prije na 5W-30, nije imao problema.

Ja kupio ovo 5w40 pa cu vidjet kako se ponasa...u svakom slučaju ce izdrzat 10000 :D
 
Član
A sta meni preporucujete, 1.9 TDI golf 5 165000 km..dosad sipao vw spec. mobil1 5w30 svako 10-12 tkm a sad mi nude 5w40 kaze vrijeme je prijeci na gusce ulje?! Mada mi jako dobar majstor tvrdi da nemam potrebe jos sipati takvo ulje?!
Kakve su vase preporuke
 
Top