Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
I ja sam dns nasuo 5W30 Longlife. Malo sam i u prepirku došao sa serviserom jer je htio 10W40, kao govori ovo 5W30 je rijetko previše za ove kilometre. Fazon kao rijetko je, pa hidropodizači neće moći dovoljno zatezati lanac. Prvo sam htio Castrol, ali 5W30 je na stanju bilo samo za dizele, da bi mi ponudio Shell Helix 5W40, ali na kraju je ipak ispalo ovo. Ne znam da li sam grešku napravio, možda je bolje Shell da sam, ali sad za sad eto ovo. Auto mi baš tiho radi, možda malo čak i tiše nego ranije.
$_57.JPG
 
Član
I ja sam dns nasuo 5W30 Longlife. Malo sam i u prepirku došao sa serviserom jer je htio 10W40, kao govori ovo 5W30 je rijetko previše za ove kilometre. Fazon kao rijetko je, pa hidropodizači neće moći dovoljno zatezati lanac. Prvo sam htio Castrol, ali 5W30 je na stanju bilo samo za dizele, da bi mi ponudio Shell Helix 5W40, ali na kraju je ipak ispalo ovo. Ne znam da li sam grešku napravio, možda je bolje Shell da sam, ali sad za sad eto ovo. Auto mi baš tiho radi, možda malo čak i tiše nego ranije.
$_57.JPG
Ja sam to jednom nasup u astru po preporuci iz motorexa, i nikad vise. Trosilo se kao benzin

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
I ja sam dns nasuo 5W30 Longlife. Malo sam i u prepirku došao sa serviserom jer je htio 10W40, kao govori ovo 5W30 je rijetko previše za ove kilometre. Fazon kao rijetko je, pa hidropodizači neće moći dovoljno zatezati lanac. Prvo sam htio Castrol, ali 5W30 je na stanju bilo samo za dizele, da bi mi ponudio Shell Helix 5W40, ali na kraju je ipak ispalo ovo. Ne znam da li sam grešku napravio, možda je bolje Shell da sam, ali sad za sad eto ovo. Auto mi baš tiho radi, možda malo čak i tiše nego ranije.
$_57.JPG
koliko je presao auto ?

Sent from my GSmart Aku A1 using Tapatalk
 
Član
koliko je presao auto ?

Sent from my GSmart Aku A1 using Tapatalk
211000 km. Ima jedna starija tema gdje sam pitao u vezi Astre H sa istim motorom u koju je sipano 10W40 koje je trošilo i motor je bio dosta bučan, sve dok se ponovo nije vratio na 5W30 i eno ga sad miran i sa potrošnjom, a zvuk motora dosta tiši, kao da nije isto auto :) :D
 
Član
10w40 sta je normalno usuti a da nije preko 10KM ?

Prosli put usuo Shell Helix hx6 , malo ga je potrosio , ali sam i fino presao vec :D
 
BHT Ovisnik
Koje ulje u 2.0 hdi 62kw?
U pitanju je kombi citroen,mislim da je to pezo motor. Da li total ili neko drugo?
 
Top