Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
Tu možeš vidjeti da postoji i polusintetika 15-40
Što se tiče tvog posta,ne znam šta bih rekao,osim da mi nije jasno šta si htio da iskažeš tvojim postom
Čovječe božji,ja ovdje nikoga ne savjetujem šta će sipati u svoje auto,nego samo iznosim svoje mišljenje da jeb.eno motorno
ulje za auto ne mora da košta bogastvo,i da postoji i druga ulja
Što se mene tiče može i vodu,samo mi je pun qurac onih što u svoje golf 4 tdi,101 ps ,sipaju castrol 5-40 full sintetik
a 99% im je gradska vožnja,i voze ga na 2000 obrtaja.....Kad ih upitaš zašto izdvajaju tolike pare za ulje,obično kažu da je
to najbolje za motor,i bla bla bla
Razlog zašto bi turbaši trebali koristiti sintetiku,ili makar polusintetiku,je jasan i malom djetetu,tako da ti ne bi objašnjavao
sada,malo proguglaj......Ako ti je teško,ja ću ti reći....Razlog je turbina
još jednom, nemoj se ljutiti, i ovo shvatati lično jer iznijeo si par netačnih informacija , sintetika i polusintetika NIJE namjenjena za turbo dizel motore, takođe kao što si rekao.............Šta bi ti ovo trebalo značiti ???????????????
Pusti brigu na veselje,gledaj samo da ima normu koja tebi treba,kao što reče @djordjep,i uživaj
Neće autu ništa biti ako za promjenu uspeš nekad nešto drugo ,osim "najboljeg" ulja

Hronično nemaš pojma.
Jedini razlog tvog javljanja na ovu temu je prodaja tog ulja čije linkove navodiš, ništa drugo. Pogledaj, uostalom šta čovjek piše na tom blogu za to ulje, a usput je to tekst od prije 6 godina...
 
najbolje je u turbo dizela 20w60 mineralno, pogotovo ako ima DPF :D:D
Liqui Moly odlican, nisam se pokajao sto sam ga nasuo ;):)
ta najbolja ulja vecinom i zadrze svoja svojstva bez obzira na hladne startove i tu voznju, lose ulje ce vrlo brzo da izgubi svojstva, pogotovo sto nase gorivo ima dosta sumpora, kvalitetno ulje i mjenjanje na 10000km i nema problema :)
 
Poslednja izmena:
Član
Hronično nemaš pojma.
Jedini razlog tvog javljanja na ovu temu je prodaja tog ulja čije linkove navodiš, ništa drugo. Pogledaj, uostalom šta čovjek piše na tom blogu za to ulje, a usput je to tekst od prije 6 godina...
Pa čovječe,znaš li ti uopšte srpskohrvatski,j da li si uopšte pročitao šta je čovjek napisao ili si ćorav,koji ti je qurac da mene optužuješ i izjavljuješ takve gluposti da je jedini razlog mog pisanja prodaja tog ulja
Ja sa tim uljima imam veze isto kao što ti imaš pojma o uljima,tj.ama baš nikakve
I na kraju ko si ti uopšte?,,Koji qurac moraš uvijek komentarisati nečije postove o stvarima o kojima nemaš pojma
Ako ti moraš biti "svakom loncu poklopac",onda ovo stvarno nema smisla
 
Poslednja izmena:
Član
Pa čovječe,znaš li ti uopšte srpskohrvatski,j da li si uopšte pročitao šta je čovjek napisao ili si ćorav,koji ti je qurac da mene optužuješ i izjavljuješ takve gluposti da je jedini razlog mog pisanja prodaja tog ulja
Ja sa tim uljima imam veze isto kao što ti imaš pojma o uljima,tj.ama baš nikakve
I na kraju ko si ti uopšte?,,Koji qurac moraš uvijek komentarisati nečije postove o stvarima o kojima nemaš pojma
Ako ti moraš biti "svakom loncu poklopac",onda ovo stvarno nema smisla

Godina je 2016. i srpskohrvatski odavno ne postoji. Predlažem ti da osvježiš svoje znanje. O tvom znanju, tačnije neznanju o uljima mrsko mi je pisati, ko god se imalo razumije jasno mu je, a ko ne neka uči, neka čita. Žao mi je samo ljudi koji u dobroj namjeri traže neku informaciju i nalete na ovakve gluposti kakve ti pišeš. Žao mi je, doduše, i ovog hirurga, zapala ga Jetta iz Meksika, prekucana, sa mašinom koja na 100 km troši 2 litra ulja i 15 litara plina. Zato i neću da ga zezam i da odgovaram na njegove provokacije, dosta mu je njegove muke.
 
Član
Zmaju od zenice mozes da mi se sagnes al dobro operi oralni otvor!
Klenu jedan kako je moguce da ti sve znas?
 
Član
Godina je 2016. i srpskohrvatski odavno ne postoji. Predlažem ti da osvježiš svoje znanje. O tvom znanju, tačnije neznanju o uljima mrsko mi je pisati, ko god se imalo razumije jasno mu je, a ko ne neka uči, neka čita. Žao mi je samo ljudi koji u dobroj namjeri traže neku informaciju i nalete na ovakve gluposti kakve ti pišeš. Žao mi je, doduše, i ovog hirurga, zapala ga Jetta iz Meksika, prekucana, sa mašinom koja na 100 km troši 2 litra ulja i 15 litara plina. Zato i neću da ga zezam i da odgovaram na njegove provokacije, dosta mu je njegove muke.
O sveznajući,oprosti mi na mom neznanju...Nisam znao da ti govoriš neki drugi jezik,da je ovo 2016 godina,i da ne postoje srpski,a ni hrvatski jezik...Šta se desilo sa tim državama,njihovim jezicima,objasni mi,o sveznajući

O tvom znanju, tačnije neznanju o uljima mrsko mi je pisati, ko god se imalo razumije jasno mu je, a ko ne neka uči, neka čita. Žao mi je samo ljudi koji u dobroj namjeri traže neku informaciju i nalete na ovakve gluposti kakve ti pišeš.

Pošto ja nemam pojma o uljima,predlažem da svi članovi na forumu slušaju samo tebe,i tvoje savjete
Izdvojiti ću samo jedan primjer iz tvog širokog spektra poznavanja ulja
Jedan član na forumu postavlja slijedeće pitanje:

U oktobru 2011. sam kupio punta, odmah sam uamjenio ulje (al sam nasuo ono iz bačve, znam da je 10w 40 a nemam pojma koja je marka...tad nisam znao da je preporučeno za njega selenia)...
Eh mene sad nešto zanima; prešao sam već s tim uljem preko 4000 kilometara (a perdviđeno je da se ne mijenja do 10.000, al naravno na nekih 7-8000 km ću zamjenit) i sad bi trebao malo dosut ulja, a kod kuće imam total 15w 40, dal bi smetalo motoru ako bi tog ulja dolio...naravno, kad budem sljedeće ulje stavljao biće selenia 20K
Odgovor sveznajućeg napisan na nekom drugom jeziku kojeg niko ne razumije:

Neće smetati, ali bolje naspi nekog kvalitetnijeg ulja odgovarajuće gradacije...
Imaš li ti čovječe išta u toj glavurini,pa da skontaš šta si napisao...Čovjek ti fino napisa da će slijedeće ulje biti selenia,a ti
mu odgovaraš :ali bolje naspi nekog kvalitetnijeg ulja odgovarajuće gradacije...
Možeš li ti čovječe uopšte shvatiti da je ovo forum,da svako ima pravo da napiše neko svoje mišljenje,viđenje nečega,bez da mu neka kretenčina ogadi trenutak i što se uopšte prijavio na forum,ili ne daj bože nešto napisao sa čime se "sveznajući kenno" ne slaže
 
Član
O sveznajući,oprosti mi na mom neznanju...Nisam znao da ti govoriš neki drugi jezik,da je ovo 2016 godina,i da ne postoje srpski,a ni hrvatski jezik...Šta se desilo sa tim državama,njihovim jezicima,objasni mi,o sveznajući

O tvom znanju, tačnije neznanju o uljima mrsko mi je pisati, ko god se imalo razumije jasno mu je, a ko ne neka uči, neka čita. Žao mi je samo ljudi koji u dobroj namjeri traže neku informaciju i nalete na ovakve gluposti kakve ti pišeš.

Pošto ja nemam pojma o uljima,predlažem da svi članovi na forumu slušaju samo tebe,i tvoje savjete
Izdvojiti ću samo jedan primjer iz tvog širokog spektra poznavanja ulja
Jedan član na forumu postavlja slijedeće pitanje:

U oktobru 2011. sam kupio punta, odmah sam uamjenio ulje (al sam nasuo ono iz bačve, znam da je 10w 40 a nemam pojma koja je marka...tad nisam znao da je preporučeno za njega selenia)...
Eh mene sad nešto zanima; prešao sam već s tim uljem preko 4000 kilometara (a perdviđeno je da se ne mijenja do 10.000, al naravno na nekih 7-8000 km ću zamjenit) i sad bi trebao malo dosut ulja, a kod kuće imam total 15w 40, dal bi smetalo motoru ako bi tog ulja dolio...naravno, kad budem sljedeće ulje stavljao biće selenia 20K
Odgovor sveznajućeg napisan na nekom drugom jeziku kojeg niko ne razumije:

Neće smetati, ali bolje naspi nekog kvalitetnijeg ulja odgovarajuće gradacije...
Imaš li ti čovječe išta u toj glavurini,pa da skontaš šta si napisao...Čovjek ti fino napisa da će slijedeće ulje biti selenia,a ti
mu odgovaraš :ali bolje naspi nekog kvalitetnijeg ulja odgovarajuće gradacije...
Možeš li ti čovječe uopšte shvatiti da je ovo forum,da svako ima pravo da napiše neko svoje mišljenje,viđenje nečega,bez da mu neka kretenčina ogadi trenutak i što se uopšte prijavio na forum,ili ne daj bože nešto napisao sa čime se "sveznajući kenno" ne slaže

O covjece, jesi ti svjestan koliko puno pises a malo kazes..skoro pa nista, a gledaj koliki post?
 
Član
Zao mi je sto ovako se nastavlja prica, bar u dijelu izrazavanja. Slobodno ko ima pitanja moze se i na pp obratit, jer ovako kao sto rekoh "ODOSMO DALEKO", jer sve nas "pogadja" razlicito misljenje.
Odgovori na pitanja nero78:
-http://motornaulja.blogspot.ba/2010/11/g-energy-start-u-velikom-stilu-hype.html......sta god pisalo, SAE 15W-40, mislim da se ne moze klasifikovati kao polusintetika, (mada to mnogi cine), postoje norme, i to je jasno definisano (mislim da je Steva stalker to i naveo "izmedju redova" treba detaljno citati ono sto on pise, a njega i njegov rad veoma postujem), jer prosle su decenije kad je napravljeno prvo sinteticko ulje, pa ono bilo nesto van vremensko, a sad je to nesto sasvim normalno, tj. osnova bazno ulje se lako dobije u kvalitetu neke i polusintetike o minerali da ne govorimo, pa su razne varijacije moguce...bar do nekih novih standarda.
-sintetika i polusintetika NIJE namjenjena za turbo dizel motore, takođe kao što si rekao....Šta bi ti ovo trebalo značiti ???????????????...mozda sam se pogresno izrazio, ali ovde sam mislio reci da NIJE namjenjena SAMO za td motore...da npr. imas i onih bez turbine, ali je za njih sintetika ili polusintetika, kao i ono oko turbine, za koga je sta, cisto da malo prikazem slikovitije, imas 2 Golfa 4 TDI su oba, i covjek bi reko to je isto, medjutim NIJE, prvi je PD 74 KW i on trazi normu 505 01 (koju obicno imaju 5w-40 ili 5w-30 cak) sintetika oba, a drugi je Bosch p. dizna i on trazi 505 00, (koju obicno imaju 5w-40 ali i 10w-40) sintetika i polusintetika, a sve su to razlicite konstrukcije motora i turbine, a opet stavimo sa njima treceg Golfa 4 sa benzinskim motorom ili SDI, koji opet traze 505 000 normu, (koju obicno imaju 5w-40 ali i 10w-40) odn. ili sintetiku ili polusintetiku. Ovo sam gore naveo da pokazem da gradacija ne cini "kvalitet" ulja nego PAKET ADITIVA koji se nalazi u njemu, pa kad uzmes sva 3 slucaja i 3 ulja, svi su rekli bi isti a ustvari svi su razliciti, i da se zna da u PD ne moze bilo koje ulje sae 5w-40 nego 5w-40 ali da ispunjava 505.01,(bas zbog tih aditiva, i konstrukcije motora) i ne bi se trebalo mjesati i brkati to ali...na Balkanu smo, ovde sve moze. Pozdravljam sve.
 
Član
@lemi2903 .....Svaka čast...Ovako bi trebao izgledati post,i pravilna razmjena mišljenja
Ove stvari koje si naveo su mi veoma dobro poznate,i moja jedina namjera je bila da ukažem da postoje i druga ulja koja se mogu usuti u motor,ulja koja dolaze sa folijom,ulja koja se ne pune u nekoj šupi,ulja koja imaju dobar omjer kvaliteta-cijena
Da li će to neko pročitati,možda i slučajno kupiti/oprobati,mene ne interesuje,niti imam išta od toga,kako navode neki "pametnjakovići koji misle da samo oni nešto znaju

@aLen_G60......Hahahahaha,jes vala veliki post,ali šta ću kad me "sveznajući" nervira
Zašto se za promjenu ne ugleda na člana lemi2903,koji bez ikakva vrijeđanja,pametovanja,na jedan kulturan način iznosi svoje mišljenje
 
Član
@lemi2903 .....Svaka čast...Ovako bi trebao izgledati post,i pravilna razmjena mišljenja
Ove stvari koje si naveo su mi veoma dobro poznate,i moja jedina namjera je bila da ukažem da postoje i druga ulja koja se mogu usuti u motor,ulja koja dolaze sa folijom,ulja koja se ne pune u nekoj šupi,ulja koja imaju dobar omjer kvaliteta-cijena
Da li će to neko pročitati,možda i slučajno kupiti/oprobati,mene ne interesuje,niti imam išta od toga,kako navode neki "pametnjakovići koji misle da samo oni nešto znaju

@aLen_G60......Hahahahaha,jes vala veliki post,ali šta ću kad me "sveznajući" nervira
Zašto se za promjenu ne ugleda na člana lemi2903,koji bez ikakva vrijeđanja,pametovanja,na jedan kulturan način iznosi svoje mišljenje
Ja sam vrlo cesto iz dobrih namjera, bio na "udaru" onih koji misle da znaju sve, a bez argumenta su, tako da sam se odavno prestao nervirati zbog foruma, svoje misljenje iznesem, smatram da i ostale postujem, argumentovano pokusam sve reci a u rasprave ne ulazim vise, jer niko od toga nema nista, a i ne bih svoje iskustvo i fakultetsku diplomu (stecenu na javnom univerzitetu, moram dodati), spustao na nivo foruma, koga opet postujem, jer i ja sam dosta dobrih stvari i savjeta "pokupio" ovde. Pozdrav jos jednom.
 
Član
Ja sam vrlo cesto iz dobrih namjera, bio na "udaru" onih koji misle da znaju sve, a bez argumenta su, tako da sam se odavno prestao nervirati zbog foruma, svoje misljenje iznesem, smatram da i ostale postujem, argumentovano pokusam sve reci a u rasprave ne ulazim vise, jer niko od toga nema nista, a i ne bih svoje iskustvo i fakultetsku diplomu (stecenu na javnom univerzitetu, moram dodati), spustao na nivo foruma, koga opet postujem, jer i ja sam dosta dobrih stvari i savjeta "pokupio" ovde. Pozdrav jos jednom.
Nisi ti dzaba seata vozio :D
 
Top