Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Super Moderator
nema tu koje je najkvalitetnije, jer ne odgovara svakom autu isto ulje.. evo ja cu nasuti ovo sto mi je kolega preporucio umjesto selenie
 
Član
Taj za Stila, ne bi bas nista specijalno dobio ako sa 5W-40 ide na 5W-30, obicno ide obrnuto...a s obzirom da je i fabrika preporucila 5W-40, u svakom slucaju, preporuka za 5W-40, jer svakako mu je jeftinije 5w-40 a i sa 5w-30 bi se mozda pojavila i potrosnja.
 
Član
ma dobro.. on je mislio posto je novije ulje.. misli odmah da je i bolja kvaliteta, jer kad bude mijenjao, ima brata u njemackoj.. pa ce mu on gore kupiti ulje, kako god znaci nek se drži ovog kao i dosad, al aj mozda se jos neko javi pa preporuci neko drugoo
 
6hm640.jpg

super ulje, TEXACO proizvodi (Chevron grupacija) a cijena 10KM litar. 5w-40 sintetika.
 
Član
jaran mi ima Stila 1.9 JTD 140 KS.. talijani preporučuju Selenia WR 5w40 koja mu je dosad bila i zadovoljan je, ima sad ona novija Selenia Pure Energy 5w30.. pa šta mislite šta bi mu bilo bolje.. ima li neko još bolje ulje.. neka druga marka, nije bitno koliko košta.. jer kupuje momak uvijek najbolje.. koje je najkvalitetnije ulje 5w40 ?
Moze da nastavi da koristi to ulje! A ako ima DPF filter neka sipa Pure Energy 5w30!
 
Član
jaran mi ima Stila 1.9 JTD 140 KS.. talijani preporučuju Selenia WR 5w40 koja mu je dosad bila i zadovoljan je, ima sad ona novija Selenia Pure Energy 5w30.. pa šta mislite šta bi mu bilo bolje.. ima li neko još bolje ulje.. neka druga marka, nije bitno koliko košta.. jer kupuje momak uvijek najbolje.. koje je najkvalitetnije ulje 5w40 ?
Shell Helix Ultra...ima odobrenje Ferrarija, ja ne bih tražio dalje.
 
Član
aj reći ću mu za ovo Shell Helix Ultra.. nego koja je razlika u cijeni, inače koliko kod nas košta litar ovog Shella a koliko ovog Selenie WR ?.. pod too mislim da nije fuuš nego oriđiđi :)
 
Član
Ko vise moze misliti i tvrditi sta je original, nazalost po nas...za vikend su mi bili gosti iz CHF, i bas pricali o cijenama na benzinskim pumpama, goriva i ulja, jer ljudi se slogirali kad su vidjeli ovde cijene kolike su, tj. koliko su niske za isti proizvod kod njih, konkretno mislili su na Shell i Castrol proizvode kojih ima i tamo i ovamo, gdje je cijena ovde 2 pa cak i vise puta niza, za isti proizvod.
 
Zato ja kupujem Gasprom, Petrol i slicna ulja. Proizvode ih renomirane svjetske rafinerije (Chevron, i sl), a niko nece fejkovat Gasprom G-Energy ili Petrol Premium Power ulje, a znam da nije fuseraj. A bjezim od "markiranih" ulja. A vozim novo auto, ne bih svasta u motor sipao.
 
Član
Ko vise moze misliti i tvrditi sta je original, nazalost po nas...za vikend su mi bili gosti iz CHF, i bas pricali o cijenama na benzinskim pumpama, goriva i ulja, jer ljudi se slogirali kad su vidjeli ovde cijene kolike su, tj. koliko su niske za isti proizvod kod njih, konkretno mislili su na Shell i Castrol proizvode kojih ima i tamo i ovamo, gdje je cijena ovde 2 pa cak i vise puta niza, za isti proizvod.

Možeš tvrditi ako kupiš od firme koja uvozi, i koja stoji i na Shellovoj stranici da je uvoznik za BiH. Nije toliko komplikovano. A da postoje i neke druge, jeftinije varijante, postoje...
 
Član
Ko vise moze misliti i tvrditi sta je original, nazalost po nas...za vikend su mi bili gosti iz CHF, i bas pricali o cijenama na benzinskim pumpama, goriva i ulja, jer ljudi se slogirali kad su vidjeli ovde cijene kolike su, tj. koliko su niske za isti proizvod kod njih, konkretno mislili su na Shell i Castrol proizvode kojih ima i tamo i ovamo, gdje je cijena ovde 2 pa cak i vise puta niza, za isti proizvod.

Mora biti niza kada su nizi standardi! Prodaju brendirano ulje u skladu sa njihovim standardima jer i njihova plata je 4x veca od tvoje!
 
ma to je sve do standarda, mora da bude veca cijena kod njih nego kod nas. Al opet uvijek treba biti sumnjicav kad je u pitanju falsifikovanje.
Ja sam za Shell u ovom mom podneblju siguran da je original,kupujem ih na provjerenim mjestima, Orbico d.o.o regionalni distributer za Shell ulja...

i ranije sam bio zadovoljan sa Seleniom,ali bas iz tog razloga sto su se pojavile kopije sam presao na Shell, koji takodje ispunjava Fiatove norme!
mislim da pored toga,Shell ima dosta bolji odnos cijena/kvalitet od Selenie, kod nas je 1litar Ultra Shell 5w40 diesel oko 8e, dok je Selenia oko 10e.

Zanimljivo je i to da kod nas ovo ulje na pumpama se moze naci po cijeni od 12e za litar, a na sajmu automobila sam prisao Shellovom standu, i rekli su mi da to ulje kosta 8e litar, originalno pravo toliko kosta! i da prije moze kopija da bude to na pumpama po mnogo vecoj cijeni. Tako da nije uvijek cijena mjerodavna!
 
Član
Ljudi zaborave da je reklama sve, moze biti i g*vno ali ako je reklama dobra prodavace se samo tako. Tako i ulja, vecinom skupa imaju dobru reklamu a to da su bolja od jeftinijih pa nekad, pogotovo kod nas, nisu jer su vecinom tocena...
Recimo INA Delta je jedino ulje koje ja kad skinem cep, prvo otpadne donji dio cepa a i ima foliju ispod cepa i onda moras tu foliju skinuti, dok druga ulja samo skines cep i nema nista ispod, a recimo na vecini kad skines cep se uopste ne otkine donji dio cepa koji bi se trebao otkinuti kad se odvrce cep... Za INA Delta bar znas da nije nicija kopija, nije toceno iz bacvi, i znas da su originalna ulja... Ulje je bitno da je svjeze i filter ulja isto, da je na max kad je leden motor i da ga ne fali...
ina-delta-sint-disel.jpg

Ima i ina dobru reklamu :D

40.-INA-Delta-Rally-najava-03.jpg
 
Slazem se, bilo koje ulje samo neka se redovno mijenja. Motor nije zivo bice bitno je da je dobro podmazan uljem odgovarajuce viskoznosti, a aditivi manje vise, ako se redovno mijenja, svako ulje je dobro! Ja bih u novo auto bez problema nasuo Ina ulje. Zasto da ne. I nakon 10.000 mijenjao sa filterom normalno.
 
Top