Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
20-25KM po litru ti dodju ova ulja! (ne znam za Optimu koja joj je cijena) A najbolji izbor od ovih ti je Mobil i Liqui Moly!
 
Pozz

Imam karavan peugeot 307 2.0 hdi 66 kw . Koristio sam ulje total quartz 7000 . E sad vidim, da se uvozi i radi svasta pa me interesuje domace ulje. Tacnije optima ili ina . Pa ako moze ko da preporuci neko ulje od ova dva proizvodjaca da probam tj koje tacno kupiti. Hvala unaprijed .

Za informaciju . Ovaj model nema FAP filter :)
 
Član
Pozz

Imam karavan peugeot 307 2.0 hdi 66 kw . Koristio sam ulje total quartz 7000 . E sad vidim, da se uvozi i radi svasta pa me interesuje domace ulje. Tacnije optima ili ina . Pa ako moze ko da preporuci neko ulje od ova dva proizvodjaca da probam tj koje tacno kupiti. Hvala unaprijed .

Za informaciju . Ovaj model nema FAP filter :)

E drug,ja sam do sada u Golfa sipao Mobil1 i dobar mi je bio,pa sam prosle godine zeznuo se i usuo Technol iz bacve,nikad vise,trosio i smrdilo dosta vremena na ulje..

Ja bi ti preporucio Ina sint ,sada sam ga ja usuo i do sada je kestra presao 3000km i ekstra je do sada,imas jos cini mi se posebno za diesele neki model ine sint.

Ova sint je 7,7KM 1 L u ans ovdje..
 
E drug,ja sam do sada u Golfa sipao Mobil1 i dobar mi je bio,pa sam prosle godine zeznuo se i usuo Technol iz bacve,nikad vise,trosio i smrdilo dosta vremena na ulje..

Ja bi ti preporucio Ina sint ,sada sam ga ja usuo i do sada je kestra presao 3000km i ekstra je do sada,imas jos cini mi se posebno za diesele neki model ine sint.

Ova sint je 7,7KM 1 L u ans ovdje..

Hvala drug . Nista ne kosta da se proba a iskreno vise vjerujem u kvalitetu INE ili Optime nego u dtga motorna ulja . Ovo se odnosi na nase trziste . Svasta se radi i svasta se sipa i nekako mi je jedna od ove dvije firme najsigurniji izbor . Mozda i grijesim ali eto :). Ako neko ima bas da preporuci koje tacno ulje Inino ili Optimino da koristim bio bih zahvalan . Cak bih prije sinteticko nego polusintetiku sipao . Ipak je kvalitetnije . Jos jednom drug hvala na informaciji :)
 
Ajmo forumasi, savjet:

Ranije sam sipao Seleniu WR 5w40 pa sam presao na Shell Xelix Ultra diesel 5w40. Da se razumijemo Shell mi se pokazao bolje u 1.9 JTDm 16v motoru.

Ali razmisljam da na sledecu zamjenu sipam Liqui Moly 5w40? jer kruze glasine da je to trenutno broj 1.

Jel ko imao iskustva sa Liqui Moly uljem?
 
Super Moderator
Ajmo forumasi, savjet:

Ranije sam sipao Seleniu WR 5w40 pa sam presao na Shell Xelix Ultra diesel 5w40. Da se razumijemo Shell mi se pokazao bolje u 1.9 JTDm 16v motoru.

Ali razmisljam da na sledecu zamjenu sipam Liqui Moly 5w40? jer kruze glasine da je to trenutno broj 1.

Jel ko imao iskustva sa Liqui Moly uljem?

A zasto ti se pokazo bolje, u kom smislu? Kod mene je selenia wr, sad cu mijenjati za 1000km, nakon 14000 potrosila mi se kockica ulja u alfi :) isti motor ko kod tebe
 
A zasto ti se pokazo bolje, u kom smislu? Kod mene je selenia wr, sad cu mijenjati za 1000km, nakon 14000 potrosila mi se kockica ulja u alfi :) isti motor ko kod tebe
Zato sto mnogo mekse radi na Shellu,narocito hladan motor. Ranije je znao da zadimi,sad ni kapi. Osjetno je zivahniji i bolje prima gas. Al nek bude da me osjecaj vara,ali oci ne! Dok sam sipao Seleniu ispod cepa je bilo crno,sad kad otvorim i nakon 10000km unutra nigdje crnila! Siguran sam da je bolje od selenie,to je samo marketing! Al ja nikad ni u najgorem slucaju ne prelazim 11000km s istim uljem. JTD je cudo,i jestivo da uspes nece zaribati :). Al ima dosta boljih ulja od te selenie
 
Član
Moze jedno pitanje:
redoovno se sipalo mobil 1 5w 30, pa sam zadnja dva mjenjanja ulja sipao divinol isto 5w 3o vw specif. i pokazalo se puno bolje manje ga trosi na 10 kkm od mobila1.
E sad blizi mi se ponovna zamjena jer mjenjam ulje svakih 10kkm-12kkm i koje ulje sipati? Auto je preslo nepunih 150 kkm.
Da li da idem na 5w 4o ili ostati na istoj gustoci?
 
Super Moderator
Zato sto mnogo mekse radi na Shellu,narocito hladan motor. Ranije je znao da zadimi,sad ni kapi. Osjetno je zivahniji i bolje prima gas. Al nek bude da me osjecaj vara,ali oci ne! Dok sam sipao Seleniu ispod cepa je bilo crno,sad kad otvorim i nakon 10000km unutra nigdje crnila! Siguran sam da je bolje od selenie,to je samo marketing! Al ja nikad ni u najgorem slucaju ne prelazim 11000km s istim uljem. JTD je cudo,i jestivo da uspes nece zaribati :). Al ima dosta boljih ulja od te selenie


Pa i moj kad je hladan bas sto kazes grubo radi. Ja inace izmedju 10 i 15000 mijenjam zavisi u kojem periodu sam preso odredjenu kilometrazu. A kako bi se ponaso na 5w30 znas li? I koja je tacna oznaka shella i koliko kosta litar?
 
mislim da je za nase motore previse rijetko 5w30 ulje, i mislim da je lose za ljeto , i za nase motore koji su uglavnom zgazili 200000km.

Predlazem da sipate svi 5w40 i mijenjate ga na 10 000 km , max 11 000 km. ja na 10h km pocnem da skupljam pare za novo ulje :)

Preporuka shell za sve motore, 5w40 kod nas kosta mizernih 8eura litar. Provjereno original,od direktnog uvoznika. Jos ovu novu "Pure Plus" tehnologiju kad vidite, nije zalud BMW otkazao partnerstvo sa Castrolom i prisao Shell-u. Nastavicu u Alfu da sipam Shell,dok u tatinog scenica cu ovaj put da uspem Liqui Moly,jer i to smatram za fantasticno ulje,nemam iskustva s njim ali vidim statistike. Samo to ulje na nasem trzistu nema ime pa ljudi misle da nije dobro.
 
Pa i moj kad je hladan bas sto kazes grubo radi. Ja inace izmedju 10 i 15000 mijenjam zavisi u kojem periodu sam preso odredjenu kilometrazu. A kako bi se ponaso na 5w30 znas li? I koja je tacna oznaka shella i koliko kosta litar?
evo ga to ulje,sad izradjeno po najnovijoj tehnologiji:
http://www.shell.com/global/product.../helix-fully-synthetic/ultra-diesel-5w40.html

obavezno gledaj da pise DIESEL,jes 5w40 Ultra isto ulje i bez diesel natpisa,ali ovo je bogatije tim "Active Cleansing" aditivima, vidjeces kad ga uspes kako razbija ono crnilo ispod cepa od ulja!
 
Super Moderator
evo ga to ulje,sad izradjeno po najnovijoj tehnologiji:
http://www.shell.com/global/product.../helix-fully-synthetic/ultra-diesel-5w40.html

obavezno gledaj da pise DIESEL,jes 5w40 Ultra isto ulje i bez diesel natpisa,ali ovo je bogatije tim "Active Cleansing" aditivima, vidjeces kad ga uspes kako razbija ono crnilo ispod cepa od ulja!

eh hvala kolega, poslusacu te, samo da nadjem gdje ima kupit kod nas, a vrlo lako da je i jeftinije od selenie :)
 
Član
kad vec pomenuste Liqui Moly, ja vec u dva auta sam ga sipao i mogu reci da sam zadovoljan i namjeravam ga ponovo sipat
u scenica sam sipao 5w40 i potrosio ga je minimalno, a u leona sam nasuo 10w40 i isto tako ne fali mu ni deca a vec sam presao oko 9000
za koji dan cu ponovo na mali servis i planiram uzeti Liqui ali ovaj put 5w40 da probam
 
Član
jaran mi ima Stila 1.9 JTD 140 KS.. talijani preporučuju Selenia WR 5w40 koja mu je dosad bila i zadovoljan je, ima sad ona novija Selenia Pure Energy 5w30.. pa šta mislite šta bi mu bilo bolje.. ima li neko još bolje ulje.. neka druga marka, nije bitno koliko košta.. jer kupuje momak uvijek najbolje.. koje je najkvalitetnije ulje 5w40 ?
 
Top