Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
Možete misliti šta god hoćete, a aServis, poslao sam ti privatnu poruku sve sa slikom....
Satnica u ovlaštenim servisima se kreće od 20, 30 i 40 maraka zavisno od složenosti zahvata... Naravno, moguće je i da naplate više, skuplje, ali to opet zavisi od konkretnog slučaja i konkretne havarije. I oni računaju po fabričkim normama za izvršenje konkretnog zahvata na vozilu....
 
Član
kakvih 50-70 km ruke za mali servis hahahah nemojte se ljudi zajebavati :D radim svaki servis u ovlastenom ...
 
Član
da razjasnimo neke stvari mali servis nije zamjena ulja i uljnog filtera.

@Kenno nisam vidio pp, cijena je ok za navedeno a to je zamjena ulja i filtera uljnog.

ja sam naveo cijenu za mali servis koji podrazumjeva nešto više od zamjene ulja i filtera, koliko je to sad kome glupo ili šta već to je već druga tema za diskusiju.

sličnu stvar ljudi rade i sa velikmi servisom, zamjeni remen i kaže urađe veliki servis :D
 
BHT Ovisnik
wtf, u nas je mali servis besplatan u ovlastenom ako uzmes u njih ulje :/ barem meni u Volvu, sva ulja i filtere dzabe mjenjaju...

a ovo Modrica ulje nema nigdje u nas uzeti ?
 
Član
CoL3, koliko mi je poznato, najlakse ti je na Nestro petrolu, ima oko 90 pumpi u BiH, a svaka ima cijeli asortiman Modrice i to ti je prva ruka, isti im je vlasnik, da uzmes i originalno i frisko i ne razmisljas, a i autodijelovi, doduse po RS uglavnom. Sto se tice Mostara, vjerujem da ga mozda nema, jer ipak ste vi blizu Ljubuskog, Gruda, proizvodjaca Castrola, Mobila i ostalih brendova ;), (malo da se nasalimo, ne zamjeri) na nasu zalost.
 
BHT Ovisnik
nema ti ga u nas Nestro pumpi :D samo sam vidio da ima zastupnik modrice mescini u grudama,al nisam vidio ulja u nas
 
Član
@Kenno nisam vidio pp, cijena je ok za navedeno a to je zamjena ulja i filtera uljnog.

ja sam naveo cijenu za mali servis koji podrazumjeva nešto više od zamjene ulja i filtera, koliko je to sad kome glupo ili šta već to je već druga tema za diskusiju.

Poenta je da je pola sata rada u zvaničnom servisu 10KM+PDV.
Odnosno satnica 20KM za lakše servisne radove....
Sad ko naplaćuje i plaća 60KM+PDV za mali servis, njegova stvar....
 
Član
Satnica u skoro svakom ovlaštenom servisu kojeg sam vidio kod nas nije bila manja od 60 km. Ne znam o čemu ti pričaš. Kakva je satnica za lakše servisne radove, prvi put čujem
 
Član
ako ti promjene ulje i filtere uzece ti 10 km u svakom ovlastenom 60 nece sigurnoo ... 60 km moze biti satnicaa za neke druge radove ... to kenoo govori i tako je
 
Član
Ja do sad nisam nigdje vidio da se naplaciva zamjena ulja, svih filtera, kocnica i sl.
Kupim ulje u ASD, ljudi za 5-10 min zamjenu ulje, filtere, provjere antifriz ako je zima......Nikad mi ne naplate to. Ne znam kako je u ovlastenom ali cisto sumnjam da je 60 km
 
Član
Ja neznam stvarno u čemu je problem jel loše objašnjavam?
Ponavljam po neznam koji put mali servis nije zamjena ulja, ja ne odem u servis i kažem de mi zamijenite ulje. Već odem i odradim MALI SERVIS u mali servis spada zavisno od auta to i to, na svakom drugom malom servisu ide i zamjena ulja u kočnicama itd itd..servis traje u prosjeku 1,5h do 2h, na kraju dobijem 2-3 papira ne kojem piše šta je rađeno , šta je provjereno, šta trebam poraviti ako se ima šta za popraviti i dobijem preporuku za sledeći servis. i obzirom da radim svaki servis dobije se garancija od vw na mobilnost i tako.

Cijena tj satnica na autima je različita nije ista za pola,golfa, pasata, tuarega....ako pričamo o vw

Ponavljam ljudi ne uzmu 70km za zamjenu ulja, zamjena ulja vjerovatno ide po satnici na tom autu, ako je na golfu 45km satnica oni će uzeti pola od toga 20-25km što zamijene ulje..nisam nikad radio tako pa neznam.

Isto je za škodin servis gdje održavam drugo auto, znači satnica na fabiji je manja i ruke za mali servis ne ispadnu 70 već 30km za komplet mali servis.
 
Top