Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
Malo sam lošije slikao, otprilike dobije se 4 lista na ova 3 se vidi većina šta je provjereno u kojem je stanju, upiše u knjigu servisa itd

IMAG0012.jpg IMAG0013.jpg IMAG0014.jpg
 
Član
Satnica u skoro svakom ovlaštenom servisu kojeg sam vidio kod nas nije bila manja od 60 km. Ne znam o čemu ti pričaš. Kakva je satnica za lakše servisne radove, prvi put čujem
Ljudi, ja neznam gdje vi servisirate auta...Obisao sam gotovo sve "ovlastene" u Sarajevu, jer radim sa njima, najbolje opremljen i meni najjaci utisak je ostavio Hyundai servis na Barama, jest da je otvoren ovo ljeto al unutra je sve "ko 2 piste" , i za vasu informaciju kod njih 1 radni sat kosta 30 KM, prije 2 mjeseca sam bio, neznam samo dal je sa PDV-om ili bez al opet je to u najgorem slucaju oko 35 KM.
 
Član
Ljudi, ja neznam gdje vi servisirate auta...Obisao sam gotovo sve "ovlastene" u Sarajevu, jer radim sa njima, najbolje opremljen i meni najjaci utisak je ostavio Hyundai servis na Barama, jest da je otvoren ovo ljeto al unutra je sve "ko 2 piste" , i za vasu informaciju kod njih 1 radni sat kosta 30 KM, prije 2 mjeseca sam bio, neznam samo dal je sa PDV-om ili bez al opet je to u najgorem slucaju oko 35 KM.
znači ako neko dođe sa santafe i i10 cijena će biti 30km, u oba slucaja im treba recimo 2h da odrade mali servis i za oba ce biti 60km ruke?
 
BHT Ovisnik
aServis sto da ne, sat rada je sat rada, bilo na ovom bilo na onom, isto si utrosio to vrijeme
 
Član
@aServis
Pa covjece tebi je isplativiji otici u ovlasteni servis i reci promjenite ulje i filtere i to i platiti. (max cetvrtinu satnice)
Ti odes u ovlasteni i oni ti tamo sat vremena pregledaju VIZUELNO svjetla, tecnost za brisace, ulje od kocnica, dubinu sare i sl. Pa to ti mozes sam pogledati ne razumijem sta se tu ima upisivati u knjizicu da su oni pregledavali svjetla u gepeku, tecnost i sl...Koga to zanima.
 
Član
znači ako neko dođe sa santafe i i10 cijena će biti 30km, u oba slucaja im treba recimo 2h da odrade mali servis i za oba ce biti 60km ruke?
DA naravno, rad-satnica je jedinična stavka, i nije uslovljena tipom vozila, dijelovi diktiraju cijenu servisa.
I da dodam, kad sam bio kod njih, jedan od njihovih sefova mi je i rekao da je to predvidjeno i za treca lica, ne samo za njihov brend tj. npr. mozes doci i sa Golfom da ti nesto odrade, ako imaju vremena i hoće.
Navešću svoj primjer, vozim službeno nov auto VW, i kad mi je bilo vrijeme da radim mali servis, odem u ASU pošto su mi pred nosom i da mi urade servis ali sa mojim uljem, neću da mi oni sipaju njihovo jer znam šta sipaju, i tamo oni kažu OK ali ti poništavamo garanciju, i ja njima kažem OK i odem u Brčko gas u Brčko 250 KM u jednom pravcu i završim to bez problema-moj ćejf! Posle par dana, prestane mi radio raditi, odem u ASU kaze zakaži se za sutra, to i uradim, dođem, ostavim auto, sačekam 2 sata, preuzmem auto i račun na 55 KM plus PDV, a na računu, dijagnoza kvara, osigurač, i 1 radni sat... Al sam sebi sam kriv, kad sam znao kakvi su što sam išao, al eto čovjek gleda makar da imaju imalo obraza, i da ja ne čačkam, a mogao sam to i sam uradit,
 
Poslednja izmena:
Član
@aServis
Pa covjece tebi je isplativiji otici u ovlasteni servis i reci promjenite ulje i filtere i to i platiti. (max cetvrtinu satnice)
Ti odes u ovlasteni i oni ti tamo sat vremena pregledaju VIZUELNO svjetla, tecnost za brisace, ulje od kocnica, dubinu sare i sl. Pa to ti mozes sam pogledati ne razumijem sta se tu ima upisivati u knjizicu da su oni pregledavali svjetla u gepeku, tecnost i sl...Koga to zanima.

O svemu sam ja razmišljao i stavljao na papir i na kraju budem dobar nešto sitno para, a gubim servisnu knjižicu, gubim garanciju na mobilnost, sutra kad budem radio staro za novo gubim jos vise itd itd...nisam baš u nekom plusu na kraju....ugl neka svako radi kako hoće, sve to nosi sa sobom...
jbg ljudi svaki 2 servis kažu treba promijeniti ulje u kočnicama koliko to uradi ljudi ? to je po knjizi preporuka
pregledaju zavire dole kažu otišla manžetna treba zamijeniti inače će ti otići h.k zglob koji je skup
pregledaju stvari oko remenja ako nešto nije ok opet preporuka jel može biti veća havarija itd itd

jbg ispade da ja sam ovdje održavama ovlaštenom pa se pravdam nešto
 
Član
cijene u ovlastenom to jest ASI su po brednovima VW je cini mi se oko 42 KMm Audi oko 50 i porshe 60-ak cini mi se po satu, svaki dio koji se mjenja ima od strane proizvodjaca navedeno trajanje i toliko se i naplati da li ce nejmu trebati manje ili vise vremena od predvidjenog nije tvoj problem...
nije bitno koji je model polo ili touareg ako je VW cijena sata je ista...
 
Član
@aServis
Pa covjece tebi je isplativiji otici u ovlasteni servis i reci promjenite ulje i filtere i to i platiti. (max cetvrtinu satnice)
Ti odes u ovlasteni i oni ti tamo sat vremena pregledaju VIZUELNO svjetla, tecnost za brisace, ulje od kocnica, dubinu sare i sl. Pa to ti mozes sam pogledati ne razumijem sta se tu ima upisivati u knjizicu da su oni pregledavali svjetla u gepeku, tecnost i sl...Koga to zanima.
To se meni desilo kad sam vozio auto na prvi servis ( 15 000 km ) i jos mi naplatise tecnost za sajbu 2l 10 km ... Tad sam otisao kod njih i nikad vise u ovlasteni !!! Od tada ja kupim ulje i filtere ili sta vec treba odnesem majstoru i prodjem poprilicno jeftinije .
 
Član
moze odgovor na ovo pitanje
@aServis na specifikaciji materijala nema nigdje ulje za kocnice koje toliko spominjes , znaci ipak mali servis je ulje i filteri ili ?

Ma to je sve kocka, ja sam skoro mjenjo ulje i otišo u autodijelove da uzmem filtere i uzmem neko Lotos ulje, meni se pokazalo za sad dobro, al ako baš hoćeš sigurnost, ja bi ti preporučio Power Oil, firma APenergy iz Tuzle, ovlašteni distributer za to ulje, poznajem vlasnika veoma dobro i 1000% je original pa sad je sve na tebi :)
 
Član
Baš neki dan bio u Nuića, u Toyotinom salonu i servisu. Na zidu stoji lista satnica za pojednini model automobila. Od aygo,yarisa, auirsa, avensisa, land cruisera..Za svaki tip auta drugačija satnica, posloženo po klasama. Nisam siguran ali od 40 do 75 km/satu
 
Top