Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
Za poznavaoce engleskog:

http://www.opieoils.co.uk/product-finder/car/engine-oil/product-finder-2.aspx

:icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Evo malo o uljima... analiza brace iz Rusije :D

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ru&u=http://bmwservice.livejournal.com/27699.html&prev=/search%3Fq%3Dhttp://bmwservice.livejournal.com/27699.html%26hl%3Den%26tbo%3Dd%26gl%3Dus%26biw%3D1024%26bih%3D490%26site%3Dwebhp&sa=X&ei=XS5IUPm1Dsnz0gG8sYDABw&sqi=2&ved=0CDUQ7gEwAA
 
Član
Ne kontam bas prevod 100% ali onako logicno mi je da sto manje ovih naslaga ima i garezi itd da je bolje

samim time ispada da je liqui molly dobro ulje, aral i jos neka
 
Član
nasuli mi sada na 7500km u servisu 5w-30, 504.00/507.00 norme, koliko su rekli radi se o long life ulju, ide do 30.000km, al kod nas 15.000km...

isto na pitanje sto je prvi servis na 7500, doduse djaba je bio, kazu cisto predostroznosti radi mjenja se ulje i filter,
pa opet na 15 ulje al i ostali filteri-zrak, kabina...
 
Član
Pozdrav raja
Sta bi mi vi preporucili da sipam u opel zafiru 1.8 16v 2002 godina, presla 160k. Zadnje sto sam nasuo je GM 5W30 dexos 2 i presao sam skoro 10000, ali nije mi se bas nesto pokazalo.
 
Član
GargiSa je napisao(la):
Pozdrav raja
Sta bi mi vi preporucili da sipam u opel zafiru 1.8 16v 2002 godina, presla 160k. Zadnje sto sam nasuo je GM 5W30 dexos 2 i presao sam skoro 10000, ali nije mi se bas nesto pokazalo.

kako mislis nije se pokazalo,je li ga trosio motor vise u odnosu na neko drugo ili sta?
Ne bi trebalo bit lose ako ga je GM preporucio za to vozilo...
 
Član
DaMs-82 je napisao(la):
GargiSa je napisao(la):
Pozdrav raja
Sta bi mi vi preporucili da sipam u opel zafiru 1.8 16v 2002 godina, presla 160k. Zadnje sto sam nasuo je GM 5W30 dexos 2 i presao sam skoro 10000, ali nije mi se bas nesto pokazalo.

kako mislis nije se pokazalo,je li ga trosio motor vise u odnosu na neko drugo ili sta?
Ne bi trebalo bit lose ako ga je GM preporucio za to vozilo...

Pa mjesec ili dva od kada sam presao sa 10W40 na GM 5W30 dexos 2 morao sam skinuti katalizator, jer je bio zacepio. Takodjer desava mi se od tad i redovno da kasni na gasu. Prodju 1-2 sekunde prije nego reaguje. Naravno ne mora biti vezano za ulje, ali poslije te zamjene sve je pocelo. Na dijagnostici inace sve OK.Kako je zima ujutro lakse pali, pa cekam toplije dane da ga zamjenim necim kvalitenijim. Neki prijedlog s kojim uljem da sad pokusam?
 

MTR

Član
GargiSa je napisao(la):
DaMs-82 je napisao(la):
GargiSa je napisao(la):
Pozdrav raja
Sta bi mi vi preporucili da sipam u opel zafiru 1.8 16v 2002 godina, presla 160k. Zadnje sto sam nasuo je GM 5W30 dexos 2 i presao sam skoro 10000, ali nije mi se bas nesto pokazalo.

kako mislis nije se pokazalo,je li ga trosio motor vise u odnosu na neko drugo ili sta?
Ne bi trebalo bit lose ako ga je GM preporucio za to vozilo...

Pa mjesec ili dva od kada sam presao sa 10W40 na GM 5W30 dexos 2 morao sam skinuti katalizator, jer je bio zacepio. Takodjer desava mi se od tad i redovno da kasni na gasu. Prodju 1-2 sekunde prije nego reaguje. Naravno ne mora biti vezano za ulje, ali poslije te zamjene sve je pocelo. Na dijagnostici inace sve OK.Kako je zima ujutro lakse pali, pa cekam toplije dane da ga zamjenim necim kvalitenijim. Neki prijedlog s kojim uljem da sad pokusam?

za tvoj motor nije preporucljivo ulje gradacije 30 , 0 ili 5W u svakom slucaju . Inace Dexos radi Mobil za GM i prva je ugradnja u sve Opele .
Za tvoj motor je PREPORUCENO ulje Mobil 1 New Life 0W-40 ( skuplje ) ili Mobil Super 3000 X1 5W-40 ( jeftinije ) i nista drugo , a mijenja se svakih 15000 km

et' toliko , i ko ti rece da se u taj motor sipa polusinteticko ulje hljeba ti ( 10W40 ) ?

P.S.
Mobil Super™ 3000 XE 5W-30
Die Freigabe dexos2 ist für alle Opel Diesel- und Benzinmodelle ab Modelljahr 2010 erforderlich.
Selbstverständlich sind die dexos2 -lizenzierten Mobil Motorenöle zu den Freigaben GM-LL-A-025 und GM-LL-B-025 rückwärtskompatibel einsetzbar.

znaci samo za modele OD 2010 godine
 
Član
MTR je napisao(la):
GargiSa je napisao(la):
DaMs-82 je napisao(la):
GargiSa je napisao(la):
Pozdrav raja
Sta bi mi vi preporucili da sipam u opel zafiru 1.8 16v 2002 godina, presla 160k. Zadnje sto sam nasuo je GM 5W30 dexos 2 i presao sam skoro 10000, ali nije mi se bas nesto pokazalo.

kako mislis nije se pokazalo,je li ga trosio motor vise u odnosu na neko drugo ili sta?
Ne bi trebalo bit lose ako ga je GM preporucio za to vozilo...

Pa mjesec ili dva od kada sam presao sa 10W40 na GM 5W30 dexos 2 morao sam skinuti katalizator, jer je bio zacepio. Takodjer desava mi se od tad i redovno da kasni na gasu. Prodju 1-2 sekunde prije nego reaguje. Naravno ne mora biti vezano za ulje, ali poslije te zamjene sve je pocelo. Na dijagnostici inace sve OK.Kako je zima ujutro lakse pali, pa cekam toplije dane da ga zamjenim necim kvalitenijim. Neki prijedlog s kojim uljem da sad pokusam?

za tvoj motor nije preporucljivo ulje gradacije 30 , 0 ili 5W u svakom slucaju . Inace Dexos radi Mobil za GM i prva je ugradnja u sve Opele .
Za tvoj motor je PREPORUCENO ulje Mobil 1 New Life 0W-40 ( skuplje ) ili Mobil Super 3000 X1 5W-40 ( jeftinije ) i nista drugo , a mijenja se svakih 15000 km

et' toliko , i ko ti rece da se u taj motor sipa polusinteticko ulje hljeba ti ( 10W40 ) ?

P.S.
Mobil Super™ 3000 XE 5W-30
Die Freigabe dexos2 ist für alle Opel Diesel- und Benzinmodelle ab Modelljahr 2010 erforderlich.
Selbstverständlich sind die dexos2 -lizenzierten Mobil Motorenöle zu den Freigaben GM-LL-A-025 und GM-LL-B-025 rückwärtskompatibel einsetzbar.

znaci samo za modele OD 2010 godine




Prvi put su mi polusintetiku sipali u ovlastenom u Visokom, gdje moja noga vise nece krociti (niti u Visokom niti sad u Sarajevu). Nisu mi znali detektovati kvar kada je bio zacepljen katalizator, nego su tvrdili da je do elektronike, ali ne bitno.

Znaci da sipam Mobil 1 New Life 0W-40 ili Mobil Super 3000 X1 5W-40. Ako bih sipao Mobil Super 3000 X1 5W-40 da li bih trebao prvo isprati motor sa Engine Flush ili nije toliko bitna razlika? I ko je ovlasteni distributer Mobil ulja?

Jedno veliko hvala na pomoci.
 
Top