Koje svjećice kupiti?

Koje svjećice kupiti?

Član
I kolika je ta dugotrajnost iridijum svjećica? Nigdje nešto ne piše konkretno...
Bosna svjećice su ti 3,5 ili 4 marke komad, pa sad šta ti se više isplati sam izračunaj.
 
Član
Pa nije mnogo više od fabrike, čini mi se da je na tom motoru interval 60.000 km za standardne svjećice.
 
Član
cuj nije mnogo vise, skoro duplo ..
A razlika u cijeni gdje iridijum kosta 24-30km komad a obicna 5-8km komad, moje standardne svjecice kostaju 30km 6 komada a iridijum sa istom toplotnom vrijednoscu dodju 120km... Sad ti meni reci kolika je tu razlika u cijeni a kolika u prelaznosti. Iridijum se samo stavlja na auta koja to zahtjevaju, kojima je jako tesko prici i treba se rastavljati pola motora dok dodjes do svjecica...
 
A razlika u cijeni gdje iridijum kosta 24-30km komad a obicna 5-8km komad, moje standardne svjecice kostaju 30km 6 komada a iridijum sa istom toplotnom vrijednoscu dodju 120km... Sad ti meni reci kolika je tu razlika u cijeni a kolika u prelaznosti. Iridijum se samo stavlja na auta koja to zahtjevaju, kojima je jako tesko prici i treba se rastavljati pola motora dok dodjes do svjecica...
slazem se ... ma ne mora znaciti da ce sve pocrkati na 100 000 km, ako su kvalitetne u skladu sa cijenom, vjerovatno mogu i duze trajati... velika vecina nas voza auta sa prosjecnim i nezahtjevnim motorima da ove obicne svjecice zadovoljavaju potrebe samo treba uzeti odgovarajuci tip ... NGK su najbolje svjecice ako se kupe original ...
 
Top