Koje svjećice kupiti?

Koje svjećice kupiti?

Hvala svima na odgovorima. Čini mi se da su ove iriduim svjećice i najbolje ali trenutno nisam pri parama da bih tolike pare izdvojio. Vidjećemo sutra šta i kako :D
 
Član
pravis bezze problem sebi,odi u autodijelove..motorex npr.po programu ti izbace svjecice za tvoj auto,imas champion ili bosch,ne bi trebale biti preko 10 km,kupi,vozi auto i uzivaj...:)
 
Član
Ili pozovi enker u tesnju. Posalju ti postom, samo kazes koje je auto u pitanju.

Bolje original enker iz fabrike, nego NGK iz boga pitaj odakle...
 
Član
Svjecica se nijedna ne uzima napamet, svaki autodijelovi imaju kataloske brojeve, temperaturne vrijednosti svjecica i zazore. Za svako auto imaju koja svjecica ide i koja je zamjenska za nju, zamjenska znavi ista toplotna vrijednost i zazor samo je drugi proizvodjac. Bio bosch ili NGK ako nose istu toplotnu vrijednost i zazor to ti je isto... NGK su ti jako kvalitetne svjevice a cijena je i vise neho pristupacna, nece biti vise od 6-7km komad...
 
Član
Nađoh u gepeku kod rezervne gume par starijih svjećica, na kutiji piše Bosch, pa su te vjerovatno trenutno u autu.
Samo ti odi u autodijelo i reci im dajte mi svjecice za renault clio tog i tog godista sa tim i tim motorom i on ce po programu tacno nsci koje idu i kaze ti imam tog tog i tog proizvodjaca i to je to. Te sto si nssao mozda je neko stavio prije a nisu odgovarajuce toplotne vrijednosti i zazora.
 
Član
Svaka svecica poznatog proizvodjaca je dobrog kvaliteta ako je originalna za obicnog vozaca i fabricki motor. Ako je prilaz svecicama tezak, onda bolje uzeti iridium koje su puno dugotrajnije i to je to sto se tice fabrickog motora.

Ako ste opet vozac koji izvlaci 100% iz motora ili radite neke prepravke, onda moze da se gleda na to da mozda ne budu po fabrickoj specifikaciji, odnosno da budu mozda nesto hladnije i da mozda imaju vise krakova. Za one koji vole da cackaju oko auta i gledaju kakva je smesa po svecicama i slicno ne bih preporucio iridijumske jer ako se previse skidaju i vracaju svecice zna keramika da dobije lufta i onda probije svecica pa ste onda bacili vecu svotu novca :D
 
Top