Kocnica trese?

Kocnica trese?

Član
Kad kocim, bez obzira kojoj brzino da se krecem cim pritisnem kocnicu ona podrhtava(papucica), imam osjecaj da mozda 2-3cm ide gore dole.. Na volanu se nista ne osjeti, dok nazad cak zna pocet trest auto kada kocim.. E sad sta moze biti uzrok, nisu mu diskovi bas najbolji, mada ovo mi se ves jednom dogodilo, trajalo par dana i stalo i sad poslije 2 mjeseca opet,ali dosta izrazajnije..U pitanju je peugeot 307 diskovi su i naprijed i nazad..
 
Član
mislim da je najbezbolnije da su diskovi :)
ima li ko u TZ da to moze provjeriti, znam da ima uredjaj koji mjeri odstupanja i sl.. ASD, Francuz ?
 
Član
jos nesto, ako budem mjenjao diskove, plocice sam mjenajo prije neka 3-4 mjeseca moram li sada i njih promjeniti?
 
Član
diskovi ako nisu previse istroseni oni se mogu i poravnat a msm da nebi trebalo mijenjat i šplocice mada se u praksi mijenjaju
 
mjenjaj sve u kompletu jer su ti i plocice sjebane tj. dobile su spure po sebi i te iste plocice ti mogu ostetiti nove diskove zbog toga mjenjaj plocice obavezno ;)
 
Super Moderator
ne mora uvijek biti da su krivi diskovi. moze tresti i kad je nesto na ovjesu rasklapano npr. krajnica, spona
 
Član
sta bi moglo bit rasklimano na zadnjim tockovima, znam za one selen blokove, sta jos :) sto se tice ABS-a sumnjam, jer ovo bas u nekakvom ritmu u zavisnosti od brzine podrhtava, ali provjerit cu i to..
 
Super Moderator
Ahaaa nazad, nisam dobro skuzio. A opet jesil 100% siguran da je nazad? Nije bas lako tacno odrediti odakle sta se cuje il treska na autu
A ako kupis nove diskove onda bi trebo i plocice jer plocica koja je vec bila na nekom disku nije pravilnog oblika za nov disk, jer se prilagodila na disk koji je trenutno. Mozes ti staviti naravno al smanjit ces vijek novom disku zbog nesto sitno para
 
Član
Skoro sam i ja imao isti problem. Istroseni zadnji diskovi su stvarali problem. E sad je tu jedna fina stvar. Zadnji diskovi dolaze sa integrisanim lezajem i nekim dzidzama za ABS tako da ti je cijena istih oko 150KM po komadu. Plocice su 32KM
 
Top