Klima kompresor

Klima kompresor

Član
Ako ti je lezaj klime otisao bolje ti je drzati klimu upaljenu dok to nerijesis.Jer kad klimu upalis kvacilo kompresora centrira remenicu.Ali sumnjam jer lezaj kompresora se cuje stalno cim upalis auto i zvuk se malo smanji kad upalis klimu.Najbolje druze kad budes u ze navrati da pogledam.Pregled clanove foruma ne kosta nista a znas na cemu si.
Zena mi je u zenici u bolnici, cekam prinovu ako Bog da,pa cu prve prilike kad dodjem gore naletit do tebe, ne mogu juniora vozat bez klime :)
 
Član
Jel se ovo sa wikipedie odnosilo na mene?Ako jest da te malo uputim.Prvi servis klima i samo klima uredjaja na vozilima je moj i to radim vec 16a godina.Strane certifikate od proizvodjaca klima uredjaja necu spominjat ali cu ti reci da jedini u ze-do i srednjobosanskom kantonu imam certifikat izdat od Ministarstva trgovine BiH a za koji sam polagao na Masinskom institutu u Sarajevu.Mnogi sa ovog i ostalih nasih foruma mogu potvrditi sve napisano pa sljedeci put malo provjeri prije nego sto lupis nesto ovakvo_Odo sad malo na wikipediu da vidim sta to pise o radu klime.
Sorry druze,mislio sam na tebe.Nisam znao da ti popravljas to.Dao si opis kako klima radi ali nisi nigdje rekao da ti to radis.Iskreno,otici cu prvo do Ilidze do ovoga klimacentra jer mi je blize nego da dodjem u Zenicu.Al eto dobro je da znam da i ti u zenici radis,da te mogu preporuciti.Pozz
 
Član
Vidim da je gdin Ajdin doktor za klime(ne rugam se),to sam zakljucio po komentarima forumasa i drago mi je da ovdje ima ljudi koji znaju svoj posao.
Ako mogu zatraziti savjet,da li drzati stalno ukljuceno "auto" ili "econ",inace,radi se o dvozonskoj klimi na audi a6,a ovo pitam jer sam ovdje procitao da je kao bolje drzati na opciji "auto"(znaci stalno upaljena klima)zbog duzeg vijeka trajanja kompresora??
 
Član
Kazu stari ljudi ko je j×××o u mladosti jeb×××t ce i u starosti.
Kod mene je klima stalno upaljena na svakom autu dosad bila i ljeti i zimi.Zimi malo drugaciji rezim al u biti upaljena.
Ljeti cim upalim auto i ona se pali a zimi par minuta nakon paljenja auta dok se motor malo zagrije.U sustini ako je stalno upaljena ima stvari koje nece nikad otici na kompresoru jer su stalno u funkciji.
Naravno podrazumijeva se redovno(godisnje)sipanje ulja u kompresor da nebi zaribao.
Na kraju krajeva kad mi se pokvari nesto sto sam koristio stalno nije mi ni zao.Barem sam koristio.
 
Član
Kad ti zamagle zimi sajbe i prozori iako je grijanje upaljeno treba mu dugo da razmagli.Isto i na kisovitom vremenu.
Upalis klimu i cudo se desi.Sve razmagli nevjerovatno brzo.
 
Član
Pitao sam jer na nekim autima nije moguce upaliti kompresor kada je niza tempertaura.

A sto se tice odmaglivanja, dok god je sistem cijevi cist i filteri se redovno mjenjaju, zimi odmagli u expresnom roku i bez klime
 
Član
A sto se tice odmaglivanja, dok god je sistem cijevi cist i filteri se redovno mjenjaju, zimi odmagli u expresnom roku i bez klime

Ne može se porediti odmagljivanje sa klimom i bez klime...da ne znam kako čistiš sistem i ne znam kakav filter svemirski da stavljaš...
 
Član
Pitao sam jer na nekim autima nije moguce upaliti kompresor kada je niza tempertaura.

A sto se tice odmaglivanja, dok god je sistem cijevi cist i filteri se redovno mjenjaju, zimi odmagli u expresnom roku i bez klime
Puno PUNO brze to ide sa upaljenom klimom bez obzira na stanje cijevi,filtera itd.Sto se tice paljenja kompresora ja radim ovaj posao jos malo pa 16 godina i jos nikad nisam naisao na auto da nemogu upaliti kompresor bez obzira na vanjsku temperaturu.
 
Član
Izvinjavam se vlasniku teme, ako moze i meni mala pomoc??
Meni se desava da kad ugasim auto a klima je bila upaljena cuje se neko sistanje zraka nekih 10-15 sec. Ne mogu da skontam odakle zvuk dolazi ali to nisam prije primijecivao. Klima hladi mada jos nije ni ugrijalo pa me zanima sta bi moglo biti i da li to tako treba da bude ili je belaj kakav?
 
Top