Klima kompresor

Klima kompresor

Član
Ajdine,moze li savjet?Bio sam kod majstora i kaze da mi ne radi kompresor kime,audi a6 3.0 quattro.Nov je boli glava skup a nipolovninisu jeftini,da li je moguce vrsitiikakve popravke komresora?
 
Član
Izvinjavam se vlasniku teme, ako moze i meni mala pomoc??
Meni se desava da kad ugasim auto a klima je bila upaljena cuje se neko sistanje zraka nekih 10-15 sec. Ne mogu da skontam odakle zvuk dolazi ali to nisam prije primijecivao. Klima hladi mada jos nije ni ugrijalo pa me zanima sta bi moglo biti i da li to tako treba da bude ili je belaj kakav?
Nikakav to problem nije.Zvuk dolazi iz ekspanzionog ventila klime koji se nalazi na pregradi kabina/motor.Prilikom rada klime kompresor stvara dva pritiska jer naravno ima usisnu cijev i izduvnu cijev.Na usisnoj cijevi u radu pritisak je od 2 do 3 bara a na izduvnoj od 15 do 21 bar zavisi koje je auto u pitanju.Kada ugasis klimu ta dva pritiska se izjednacavaju na 5 do 6 bara u stanju mirovanja.Taj zvuk sto cujes je upravo to izjednacavanje.
Problem je ako cujes zvuk prilikom rada klime a ona slabo ili nikako hladi.Onda ti je to znak manjka plina u sistemu.
 
Član
Pozdrav vidim da je tema starija al možda se neko javi, clio 4 1.5 dci 2014 kompresor klime pali se i gasi i u leru i u toku vožnje, drugi dan radi normalno ne gadi se dok je ne ugasim. U pitanju je manuelna klima
 
Top