Klima Golf 4 SDI

Klima Golf 4 SDI

Član
Pa nista cudno, onaj ko je uzimao novo je sebi pravio sta mu treba, pa ako izbaci airbag, centralno ustedi kesa dobro.
Mada mi to vise lici na Bosnju, yebes sigurnost daj mi ugođaj :D
 
Evo nasao sam u Bijeljini neki lik prodaje digitanlu 450 km a kaze on sebi ugradio majstor mu uzeo 250 km nije to toliko lni skupo, kaze da ga dobro sluzi...
 
Član
Pa zao mi da ga mijenjam bas sam se naletio na dobro auto, top svi kazu majstora vidim 1 u godini kad servis radim samo. pa ugradio bih ako ne bi bila skuplja pita od tepsije
sdi motori su mnogo izdrzljiviji od tdi kako ja mogu reci za svog kedija, jos tovarim na njega posto se bavim poljoprivrednom, jedina im je mana mala potrosnja :D, a i znas sam sta je bolje za tebe i ako ces ga duze voziti ok, ja u passata kojeg sam imao mislio uzeti volan sakomandama na volanu al kad sam vidio 250KM cijena jos onaj sa 4 kraka u mene bio sa tri reko sebi neka fala, npr. prije 6 god placen 14 milja prodao ga za 6.600KM jos stavio navi orginalu kostalo me 450KM nazad parking senzori oko 150KM i opet niko to nije uvazio kao "hebes opremu auto ko auto" a u glavi kontam sto gledas moj ako je auto ko auto a ne onaj sto nema nista od opremeXD
 
Poslednja izmena:
Član
Po meni relano neka cijena za majstora i jeste ta koja si naveo. 200-250KM
Ne bih da omalovazavam niciji posao ali po meni je a cijena.
 
Član
Druze iz prve rukr ti kazem ugradi , ja sam ugradzivo na jednog SDI-a klimu, sve saraf na saraf ide znaci nema ni rezanja niti petljanja previse samo uzmi sve djelove sa jednog auta.
 
Član
Druze iz prve rukr ti kazem ugradi , ja sam ugradzivo na jednog SDI-a klimu, sve saraf na saraf ide znaci nema ni rezanja niti petljanja previse samo uzmi sve djelove sa jednog auta.

Jesi sebi ugrađivao i li nekome drugom?
Moze li detaljnije malo, osim kompletne klime sta i kako jos treba, koliko ima posla i sl.
 
Ja zamjenu malog hladnjaka tj.hladnjaka grijanja uzimam za ruke 100KM
A to da se odradi na cetvorki ta zamjena traje 8 sati ako se bas zadas moze se rijesit za 6,5 sati rada
Al to je samo rasklapanje i sklapanje s zamjenom hladnjaka a ako dobijas ventilacionu kutiju novu to se samo posarafa
Naime ugradnja vanjskog hladnjaka kompresora klime cijevi samo montaza tu ti treba cca 10 sati da se to poslozi kako treba a onda + ono unutra ubacivanje hajmo rec 7 sati + punjenje i ispitivanje klime i elektricarski dio koi se radi tako da cijena je mala ako je u pitanju 200-250KM ja da radim ispod 350-400KM nebi to radio bolje 2 dana mjenjat ulja i sitnice vise se zaradi ;)
 
Član
Jesi sebi ugrađivao i li nekome drugom?
Moze li detaljnije malo, osim kompletne klime sta i kako jos treba, koliko ima posla i sl.

Ima posla druze pofinp, ja sam ugradzivo sa kolegom jednom covijeku koji je uzeo cetvorku na licitaciji,a drug mi uvozi cetvorke i prodaje u dijelove. Najbitnije ti je ventilaciska kutija komplet kao i cijevi i hladnjak,onda instalaciju poveze dobar elektricar. Jer kazem ti ne ugradzivas na auto na kojem nije predvidzena klima. Sve ured ide saraf na saraf dzek na dzek.Posla ima sve zavisi kako zelis odraditi.
 
Član
Ja zamjenu malog hladnjaka tj.hladnjaka grijanja uzimam za ruke 100KM
A to da se odradi na cetvorki ta zamjena traje 8 sati ako se bas zadas moze se rijesit za 6,5 sati rada
Al to je samo rasklapanje i sklapanje s zamjenom hladnjaka a ako dobijas ventilacionu kutiju novu to se samo posarafa
Naime ugradnja vanjskog hladnjaka kompresora klime cijevi samo montaza tu ti treba cca 10 sati da se to poslozi kako treba a onda + ono unutra ubacivanje hajmo rec 7 sati + punjenje i ispitivanje klime i elektricarski dio koi se radi tako da cijena je mala ako je u pitanju 200-250KM ja da radim ispod 350-400KM nebi to radio bolje 2 dana mjenjat ulja i sitnice vise se zaradi ;)

Meni je to smijesno 10 sati rada 400KM koliko je satnica 40KM, nikad tolike pare nebi dao ili bi trazio drugog majstora. Nemoj mislit da omalovazavam tvoj rad svak ima svoju cijenu ali to je previse.
 
Meni je to smijesno 10 sati rada 400KM koliko je satnica 40KM, nikad tolike pare nebi dao ili bi trazio drugog majstora. Nemoj mislit da omalovazavam tvoj rad svak ima svoju cijenu ali to je previse.

10+8=18 + 70KM punjenje klime

Prvo procitaj post pa onda nesto pricaj ;)
A ko misli da moze sam da to postavi bujrum nek postavlja a cijena nije samo za rad nego i za rizik koji i.a u poslu tipa spojnica selna gumice jedna gumica za AC sistem je 4KM a ima ih poprilicno ;)
 
Top