Kažnjavaju i suvozače

Kažnjavaju i suvozače

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U prvih devet mjeseci ove godine zbog pojasa kažnjeno 2.989 vozača, a prošle 4.883...
Mnogi vozači izbjegavaju vezivanje pojasa, iako iz Saobraćajne policije KS upozoravaju da je on veoma važan zbog sigurnosti vozača i suvozača.

Za prvih devet mjeseci ove godine zbog nevezivanja pojasa saobraćajci su izdali 2.989 prekršajnih naloga. U istom periodu prethodne godine za ovaj prekršaj izdata su 4.883 naloga. Inače, novčana kazna za ovaj prekršaj je 40 KM.

- Pojas je veoma bitan kada dođe do saobraćajne nezgode. On sprečava da vozač i suvozač udare glavom u vjetrobran. Pojas je koristan i u gradskoj vožnji gdje se ne drži odstojanje te su česti udari u stražnji dio vozila. I na otvorenom putu je važno biti vezan, jer se tamo dešavaju frontalni sudari, tada pojas može spasiti život vozaču i suvozaču - kazao nam je Elvedin Muratspahić, pomoćnik komandira Saobraćajne policije KS.

Saobraćajci svakodnevno kontroliraju, kažnjavaju i upozoravaju vozače zbog pojasa. Nerijetko i suvozač dobije prekršajni nalog.

- Svako odgovara za sebe. Često zaustavimo automobil u kojem je vozač vezan, a suvozač nije. Tada suvozaču pišemo prekršajni nalog i novčanu kaznu od 40 KM, jer nam to Zakon dozvoljava - pojasnio je Muratspahić.
 
Član
ma ja ..
koliko sam puta bio prisutan kada neko napravi veci prekrsaj pa uz dogovor stavi kaznu za pojas il slicno
a da oni kaznjavaju samo radi toga to jos nisam vidio :icon_smile: ali sigurno ima
 
Član
Za prvih devet mjeseci ove godine zbog nevezivanja pojasa saobraćajci su izdali 2.989 prekršajnih naloga. U istom periodu prethodne godine za ovaj prekršaj izdata su 4.883 naloga. Inače, novčana kazna za ovaj prekršaj je 40 KM.

meni su pisali 30 KM
 
Član
eee ovo mi nije jasno nikako


sta on meni ima pistat kaznu za moju sigurnost


ako se ja hocu cuvat cuvat cu se
 
Član
DaBu je napisao(la):
eee ovo mi nije jasno nikako


sta on meni ima pistat kaznu za moju sigurnost


ako se ja hocu cuvat cuvat cu se

pa dobro to kad si sam ali sta ti se ne vezes i udaris glavom,gubis svijest noga ostala na gasu i udaris negdje pobijes putnike sve zbog tvog ne vezanja i sta su oni krivi :icon_biggrin: .Ni ja se ne vezem kad sam sam tj.rijetko kad ali obavezno kad nekog vozim ,cisto radi njih ako ne radi sebe :icon_biggrin:
 
Član
kod mene u autu svi trce da nazad sjede kazu suvozac prvi gine hahhahah
a neko rece sta ga ima kaznjavati ako se sam nebrines za svoju sigurnost!!!!!!!!!!


zamisli samo kolku lovu osiguravajuce kuce isplacuju radi ozljeda nastalih u prometnim nezgodama zbog nevezanog pojasa kako vozackog tako i suvozackog e to je jedan od najvecih razloga i zasto je ebeni pojas u autu ako nisi njime vezan
nije djabe u normalnom svijetu cim sjednes u auto vezi se jel vaznije biti faca ili zdrav? i zasto recimo u svicarskoj djeca od rodjenja do desetak godina ili nesto tako moraju imati svoju sjedalicu i biti propisno vezana ? pa bas zato da se izbjegnu ceste pogibije djece kao suvozaca sta je kod nas mnogo cest slucaj nabaci klinaca pun zadnji sic i vozi a malac sjedi na sredisnjem grebenu i kobiva voli on to a prvo jace kocenje malac kroz sajbu vani
nisu budale pisale zakone o sigurnosti u prometu samo su tu majmuni da misle da za njih to ne vrijedi!!!

i ja sam cesto u prekrsaju ali otkad sam imao udes i H pojas mi spasio ledja i zivot vjerovatno uvijek sam vezan dok se ne dozivi na vlastitoj kozi svak misli da je nekakav super men pa zakoni nisu potrebni
 
Svi se odmah vezu za nesrece, ima primjera kada je bolje bilo da je covjek ne vezan, ev' od mene jedan, u mog oca je se lik zapucao 100 km/h, a on stajao u mjestu, nije bio vezan, prosao samo sa posjekotinom na glavi, da je bio vezan pri tom udaru, doktori su rekli da bi najvjerovatnije slomio vrat i ne bi ga bilo gdje jest danas... Znaci ne mora uvijek biti nuzno da pojas donosi samo dobro!!! Ja licno sto se tice loko voznje gdje zivim slabo vezem pojas, a i kad vezem pojas to je samo "da ne bi platio kaznu" kad idem gdje u drugi grad!!
 
Član
Koliko je spasio toliko je i odnio zivota taj pojas... Preko 150kmh ako udarish i pojas te naglo zaustavi, sve organe ti "prereze".... Od prijatelja rodjak prosle god. na taj nacin poginuo.
 
Član
vw_damir je napisao(la):
Koliko je spasio toliko je i odnio zivota taj pojas... Preko 150kmh ako udarish i pojas te naglo zaustavi, sve organe ti "prereze".... Od prijatelja rodjak prosle god. na taj nacin poginuo.

nije istina, nije ti rodjak bio vezan kako treba. Pojas mora biti preko karlice, a ne preko stomaka.
 
Član
syncro je napisao(la):
vw_damir je napisao(la):
Koliko je spasio toliko je i odnio zivota taj pojas... Preko 150kmh ako udarish i pojas te naglo zaustavi, sve organe ti "prereze".... Od prijatelja rodjak prosle god. na taj nacin poginuo.

nije istina, nije ti rodjak bio vezan kako treba. Pojas mora biti preko karlice, a ne preko stomaka.
na 150 na sat moze te samo dragi bog spasiti :icon_rolleyes: treba vezati pojas u saobracaju citav svijet stalno to potencira i govori kako je to dobro a sacica nas trazi razlog da nije ma hajte:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top