kazna

kazna

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eh ovako imao sam kazni oko 500KM ukupno sa sudskim troskovima i sudske troskove sam morao platiti jer nakon 15 dana su mi poslali opomenu i otisao sam i platio 50KM koliko su bili troskovi a tih kamata nije bilo takodje ni na jednu kaznu nisam dobio tu neku kamatu od 20KM a vise od 6 mjeseci nisam platio ni ove kazne. Neki dan sam cak i cipsovu prijavu izvadio bez problema a i auto registrovao jer nije na meni :lol: jos jedino vozacku ne mogu podic iz cipsa iako mi je istekla zabrana :icon_cry:
 
Član
Astra je napisao(la):
2 godj je rok zastare za saobracajne prekrsaje, znam iz iskustva :D

nema vise zastare, iz iskustva... ljetos 2-3 dana prije nego sto cu predat za registraciju auta skupim sve kazne poplacam i predam na registraciju... zove me covjek iz osiguravajuce kuce gdje sam predao papire na registraciju kaze imas kaznu 200KM iz 2006., reko 2006. nisam imao vozacke uopste i nije bilo ovih naloga, kaze neznam otidji pogledaj, ja odem da vidim sta je kad ono za skuter, pa reko otkud sad to prosle godine registrovo auto nisam to platio, kaze covjek tek sad unosimo u kompjuter stare neplacene kazne tako da se ne iznenadite ako vam dodje tako neka kaznica od prije 3-4 godine...
 
Član
pa ako si prihvati odgovornost za prekrsaj nemas nikakvih sudskih troskova,,i placas fiksnu kaznu,,za 8 dana ili kad registrujes ,svejedno,,tako ja placam sve kad registrujem i nema dodatnih 20km,,,osim ako ne prihvatis odgovornost pa onda imas 'razmatranje' sudije sto se placa dodatnih 20km,,
 
Pa i nije bas tako. Ako ne platis u roku od 8 dana, ide zatezna kamata 20KM (ako prihvatis odgovorsnost, a sudski troskovi su mnogo veci od tih 20KM, ako ne prihvatis), tako je bilo prije par mjeseci, mozda se sad nesto promjenilo. Meni rekao policajac tako, a i prijatelj mi uvijek dobije tu zateznu kamatu jer plati tek poslje mjesec-dva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top