kazna

kazna

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako prije par mjeseci dobio sam dvije kazne od 30 km za pojas kasnije jos jednu za brzu voznju 30 km nisam nikada platio.Do sada nisam imao tih problema pa me zanima sada posto tamo pise ako ne uplatis u roku od 7 dana da dodaju jos po 30 km dali je neko imo ovo iskustvo i sta ustvari treba da platim hvala
 
Član
Ne dodaje se 30KM nego 20KM bar kod nas u SA. kad placas, platis kazne i na svaku kaznu jos dodaj po 20KM kamate ako nisi uplatio kaznu u roku od 7 dana...
 
bice ti ukupno 150KM ako su tri kazne po 30KM bile, jer na svaku ide 20KM sudskih troskova ako se ne plati u roku ;)
 
Član
a sta ako nisam platio 2 godine i vise :icon_eek: a nisu slali opomene :D
doduse mala kazna :cool:
 

IGY

Član
od nedavno je novi zakon nastupio, tako mi je bar drot rekao prije 3 mjeseca
za kaze na koje se potpisemo da smo krivi i da preuzimamo odgovornost, i uruci ti na licu mjesta kaznu ne mora se ispostovati to o 8 dana roka
da ne bi bilo prica nije ovako onako, provjereno, kaznu sam platio prije par dana u iznosu od 30 km, i otisao u CIPS da vidim ima li ista i na moje iznenadzenje stanje je bilo 0
 
Član
i meni je to rekao drot u sarajevu polovinom decembra,kaze ako potpises ne moras u roku 8 dana platiti,okej reko de da ja potpisem,i nisam platio ima mjesec,moram ovih dana :)
 
Član
Od kad nam je ovaj "novi" zakon stupio na snagu prije, koliko, 2 god? nema vise zastare.....tj. mozda ima ako ne potpises krivicu, izbjegavas suocenje onda na sudu i sl. , ali izrecene kazne ne zastarijevaju....
 
Član
Ne mogu vise zastarijevati kazne,ja sam morao platiti sve kada sam htio registrovati auto,i nije bilo kamata...
 
Član
Esmir_crx je napisao(la):
e ovako prije par mjeseci dobio sam dvije kazne od 30 km za pojas kasnije jos jednu za brzu voznju 30 km nisam nikada platio.Do sada nisam imao tih problema pa me zanima sada posto tamo pise ako ne uplatis u roku od 7 dana da dodaju jos po 30 km dali je neko imo ovo iskustvo i sta ustvari treba da platim hvala

Ja sam imao jednu kasnio 20-22 dana i nista otisao platio sve ok, najbolje odes u policiju i provjere ti ili u cips i tu s enajbrze provjeri imas li i koliko kazne??
 
Legend
Kako ide sa kaznama kada predas na sud, ne uspijes izvuci spor u svoju korist ?
da pojasnim..

prije god i nesto dobio sam kaznu 100KM zbog preticanja na punoj, oduzimanje vozacke 1mj i 2 kaznena, predam na sud, nakon nekoliko mjeseci dodje da idem na sud.. odem, suocenje sa drotom (koji je btw lagao pod zakletvom sudinici) i onda nakon toga dodje mi kazna kuci, 150KM (ne razumijem zbog cega su mi povecali kaznu :icon_confused:).. vozacka nece biti oduzeta jer sam rekao da mi treba u vezi posla bla bla.. u svakom slucaju dobio sam bodove i kaznu od 150KM (iako je u kazni pisalo 100) i razlog sto pisem ovaj post je to da mi je dosla jos jedna uplatnica tipa TROSKOVI SUDA od 40.00 km, i pise da je moram platiti u roku od 15dana, eh sada kako ide u vezi te kazne, jer se mora odmah platiti, i sta ako je ne platim u roku od 15 dana ?
 

IGY

Član
na to ti idu zatezne kamate, opet provjereno 100%
vozac na poslu imao identicnu situaciju, isto puna preticanje ista kazna, sud drz ne daj 150 i 40 sudskih troskova nije platio odmah, i j*e grebe :D kaze 20 zateznih na onih 40 sudskih troskova i 20 na onih od 150, razlog povecanja sa 100 na 15 je taj sto kad ides na sud obicno ti povecaju kaznu, jer se kao pravis pametan a u stvari nisi :D

ne mislim na tebe nego uopsteno govorim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top