kazna

kazna

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
roki_actros je napisao(la):
Minimalno 100 KM i 1 mjesec zabrane ali posto je gradska voznja onda vise od mjeseca...

U ZOBS-u stoji slijedece:


i672488_untitled.JPG

NE kontam ba ovo sa slike. Sta je ovo za vise od 30 Km/h izvan naselja nema kazne.???
Kako ovo, pa koliko je onda dozvoljeno prekoracenje izvan naselja?
 
Član
neznam samo zasto svi spominjete sudije i sudjenja...pa nije niko napravio zlocin niti prouzrokovao saobracajnu nesrecu...

do sad sam plazio kazni mogo sam otic 20 dana na havaje...

i neki dan me radar otreso Tuzla - Lukavac... ogranicenje 80.a ja ga polijepo mashio....
i sta?

kulturno s ljudima, i vidim stoje nalozi na zadnjoj dasci..reko moze odma da se dobije nalog i uplatnica..kaze moze i napise mi kaznu i CAO...
 
Član
roki_actros je napisao(la):
@Got2b:Kralj si majke mi, svaka ti cast kad si tako realan...Ljubi brat;)

pa ne brate prica se ponavlja 100 puta...

sve se vrti u krug a svi znaju sta slijedi i kako ide procedura..
do sad i ptice na granama znaju....


poklopi se trazi uplatnicu na licu mjesta i ujutro se pojavis u 7-8h ispred banke cekas da se otvori i laganica;););)

:lol::lol::lol::lol:
 

JD.

Član
tuby je napisao(la):
roki_actros je napisao(la):

NE kontam ba ovo sa slike. Sta je ovo za vise od 30 Km/h izvan naselja nema kazne.???
Kako ovo, pa koliko je onda dozvoljeno prekoracenje izvan naselja?


pa pogledaj jos jednom sliku

cuj nema kazne

pise ti fino 30-50 preko ogranicenja - 50 KM

jedina rupa je 20-30 preko ogranicenja van naselja :)

Got2b je napisao(la):
neznam samo zasto svi spominjete sudije i sudjenja...pa nije niko napravio zlocin niti prouzrokovao saobracajnu nesrecu...

zato sto postoji mogucnost sudskog odlucivanja ako se ne smatras odgovornim
 
Član
JD. je napisao(la):
tuby je napisao(la):
roki_actros je napisao(la):

NE kontam ba ovo sa slike. Sta je ovo za vise od 30 Km/h izvan naselja nema kazne.???
Kako ovo, pa koliko je onda dozvoljeno prekoracenje izvan naselja?


pa pogledaj jos jednom sliku

cuj nema kazne

pise ti fino 30-50 preko ogranicenja - 50 KM

jedina rupa je 20-30 preko ogranicenja van naselja :)

Got2b je napisao(la):
neznam samo zasto svi spominjete sudije i sudjenja...pa nije niko napravio zlocin niti prouzrokovao saobracajnu nesrecu...

zato sto postoji mogucnost sudskog odlucivanja ako se ne smatras odgovornim



najlakse se pravit majmun i govorit nisam ja to te ovako te onako..a svjestan si sta si uradio...onda sud OK...
al opet prije suda dolazi koverta sa uplatnicom;)

jedino ako ne podnosis zalbu il vec sta ...
 
Član
Mene baš prije par dana maznu radar između ohr-a i grbavice, kod one škole... ograničenje 40 ja vozio 71... odma mi je reko da će mi doć kući kazna i da mi ode vozačka... i još mi se nije slagala adresa na vozačkoj i ličnoj, tj druga općina i za to mi reče da ću dobit kaznu...

Nakon par dana stigla kazna kući, samo ona za prekoračenje i doslo mi da platim samo 50KM jer je on tamo ubilježio da sam vozio 70 km/h a ne 71 i tako mi osta vozačka u džepu...

Znači do 30 prekoračenja u gradu dobiješ samo 50KM kazne!!! Ako prekoračiš malo više od toga oni ti kao nešto tolerišu... al ako prekoračiš malo više onda si naj*o... kazna plus ode vozačka :icon_cry:
 
Član
danas me opet radar uhvati ..jupiiiiii:lol::lol::lol:

u 5 dana 2 radara..divim se sam sebi;)
 

JD.

Član
zilla_ je napisao(la):
Nakon par dana stigla kazna kući, samo ona za prekoračenje i doslo mi da platim samo 50KM jer je on tamo ubilježio da sam vozio 70 km/h a ne 71 i tako mi osta vozačka u džepu...

to zahvali policajcu sto ti je izasao u susret pa ti pisao 70 ;)

da ti je pisao 71 dobio bi 100 KM 1 bod i mjesec oduzimanje vozacke ...
 
Član
JD. je napisao(la):
zilla_ je napisao(la):
Nakon par dana stigla kazna kući, samo ona za prekoračenje i doslo mi da platim samo 50KM jer je on tamo ubilježio da sam vozio 70 km/h a ne 71 i tako mi osta vozačka u džepu...

to zahvali policajcu sto ti je izasao u susret pa ti pisao 70 ;)

da ti je pisao 71 dobio bi 100 KM 1 bod i mjesec oduzimanje vozacke ...

Ako mu tersas sta i ponasas se ko majmun, napisat ce on tih 71 vrlo lako. Zato laganica i fino s njima :)
 
Član
Ma ja se samo pravio FIN... sta god mi je reko ja mu samo odgovarao "jbga ZNAM" ili "Nisam znao, drugi put ću paziti" i sl :D

Nema od tersanja ništa... Time možeš dobiti samo još koju dodatnu kaznu koju ti inače nebi pisao.... Samo fino, i moli boga da naletiš na "čovjeka" a ne nekog magarca...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top